Упис на факултет

· 2343 · 567845
*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #990 послато: март 22, 2010, 07:46:33 поподне »
isti sam i ja ovakav bio pre godinu dana :))) ma salim se, ja sto si ne ucim niko mi nije kriv, ko uci, ce zavrsi... pozz

Ovo ko da si mi citao misli :D :D

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #991 послато: март 22, 2010, 08:01:05 поподне »
Ma de...koliko tesko moze da bude... Znam neke likove sto zavrsili dve veze sa zivotom nemaju a imaju diplomu...
Zamisli da zavrsavas prava ili medicinu :@@@
Jedva cekam da vam se pridruzim *kolege*! :D

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #992 послато: март 22, 2010, 08:32:13 поподне »
kao gimanzijalac imam duznost i obavezu da zavrsim fax inace mogu da se zaposlim ko profesionalni cistac ulica..i to ako mi se posreci :D :D :D
a s obzirom da ove godine pola Sremca upisuje, ako ne i vise, ekonomski.. bice blago nama s vezama... :P :D :D

*

makisha91

  • **
  • Поруке: 118
Одг: Упис на факултет
« Одговор #993 послато: март 23, 2010, 11:31:13 пре подне »
Ljudi, danas nam bili neki likovi iz Megatrenda kao da prezentuju fakultet. I rekli su da na prijemnom ima kaznenih poena-tipa ako na pitanje koje nosi 2 poena zaokruzis ili das netacan odogovor oduzimaju ti se 3 poena..?!
Samo mi recite da toga na Ekonomskom nema... HUM?

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #994 послато: март 23, 2010, 11:36:19 пре подне »
NEMA !!!!!!!!

*

*nnn018*

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Упис на факултет
« Одговор #995 послато: март 23, 2010, 02:04:57 поподне »
jel moze neko da mi kaze gdeda kupim prirucnike za sociologiju i osnovi ? Ovde citam da moze iz starog da se sprema ja ni te stare nemam, jer zivim daleeeeko od Nisa niti znam nekoga ko je upisao u Nisu fax jel ima neko da prodaje prirucnik za osnovi, posto vidim da za sociologiju je izasao, ali kad je jedna moja prijateljica isla na skriptarnicu pre 10 ak dana da mi kupi rekli joj da nista nije izaslo. Tih uhvatila me panika nevidjeno
Imam ja osnove, njih sam polagala za prijemni, ako ti treba i ako ne nadjes, javi se na PP :)

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #996 послато: март 24, 2010, 03:03:58 поподне »
Bili su danas u Bori da prezentuju fax!! :D :D :D (sva ponosna na sebe) :D
iskreno lepo zvuci...kao "come to the dark side, we have cookies" :D :D :D :D

*

vera

  • *
  • Поруке: 43
  • V e r k a
Одг: Упис на факултет
« Одговор #997 послато: март 24, 2010, 03:34:13 поподне »
Ja sam izabrala osnovi jer sam to uzela za maturski, i onda kad vec ucim za maturski to cu i za prijemni, znam da je malo teze, ali sta cu, bolje nego posle da ucim dva predmeta. Nego htela sam da vas pitam je l' stvarno tacno da uglavnom ima dosta vukovaca iz srednje, tj onih koji vuku 40 poena iz srednje, ja sam se sve prepala za taj prijemni neko mi je rekao kao da nisu ista pitanja u prirucniku i na prijemnom, tesi me samo sto vucem tih 40 poena iz srednje, ako ne upadnem na budzet mogu samo da poljubim vrata faxa i kuci :)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #998 послато: март 24, 2010, 04:18:16 поподне »
Ja sam izabrala osnovi jer sam to uzela za maturski, i onda kad vec ucim za maturski to cu i za prijemni, znam da je malo teze, ali sta cu, bolje nego posle da ucim dva predmeta. Nego htela sam da vas pitam je l' stvarno tacno da uglavnom ima dosta vukovaca iz srednje, tj onih koji vuku 40 poena iz srednje, ja sam se sve prepala za taj prijemni neko mi je rekao kao da nisu ista pitanja u prirucniku i na prijemnom, tesi me samo sto vucem tih 40 poena iz srednje, ako ne upadnem na budzet mogu samo da poljubim vrata faxa i kuci :)

Pa sto se osnova ekonomije tice, pitanja su uglavnom ista...ali recimo ti kazu da nabrojis nesto, a ne i da ga objasnis kako ima u zbirci za prijemni...Nije tesko uopste..Ima nekoliko pitanja na zaokruzivanje, dve-tri definicije i ostalo je samo nabroji...test je relativno lak...ali dok naucis ono iz zbirke treba ti dosta vremena...

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #999 послато: март 24, 2010, 05:05:38 поподне »
Pitanja su otvorenog i zatvorenog tipa, na svim ispitnim predmetima. I ne daju nista vise (ili manje) nego sto imas u prirucnicima. S obzirom da su ti prirucnici laki ti sigurno upadas na budzet, jer uglavnom su do sada generacije imale maximalan broj bodova na prijemnom (60 - neki poen- dva nize) i uglavnom je rang lista zavisila od proseka iz srednje. :/
ja cu imati oko 36, tako da ovde sam jedina koju treba da vata panika. :/

Mada danas su nam rekli da se broj ucenika za budzet razmatra, i kazu da sigurno nece biti manji od 300, ali da moze da se poveca. Sad koliko ima istine u tome - videcemo.

*

Sany_91

  • ***
  • Поруке: 221
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1000 послато: март 24, 2010, 09:26:29 поподне »
I kod nas u Vranju su danas bili... i bila sam jako happy :D hahahahaha .... jaooooo a znam sta me ceka...

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1001 послато: март 25, 2010, 11:42:18 пре подне »
Da li mi neko moze odgovoriti odakle moze da se sprema predprijemni, za one koji nisu iz ekonomske skole, i da li mozemo kao literaturu da koristimo prirucnike iz kojih spremamo ispite...kad je taj predprijemni, da li se oduzimaju neki poeni i da li moze da se uopste ne polozi... da li to znaci da nemamo sanse za upis? hvala unapred... i jos nesto, ako se polaze predprijemni i prijemni u Nisu da li  je moguce prebaciti poene i upisati se u Medvedji... to je sve...HVALA PUNO! Svi mi daju polovicne informacije a volela bih da znam ovo... helpppppppp!

Предпријемни испит можете спремити из приручника за спремање пријемног испита. Углавном се полаже дан пре пријемног испита и питања су општег типа. До сад није било случајева да неко од кандидата није положио предпријемни испит. Што се одузимања поена тиче, то није тачно. Једино сте у обавези да изађете на предпријемни испит. Прошле године, је био организован посебан уписни рок за оделење у Медвеђи и пријемни испит се полагао у Медвеђи. Наравно, били су исти професори и предмети за полагање. Што се преласка тиче, није било таквих случајева, јер су сви студенти оставарили право уписа, било као самофинансирајући или буџетски.

*

farmaceut

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1002 послато: март 25, 2010, 09:41:39 поподне »
hvala puno squirer... nadam se da ce i ove godine biti upisa u Medvedji...sada imam odgovore na sva moja pitanja... pozzz

*

vera

  • *
  • Поруке: 43
  • V e r k a
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1003 послато: март 28, 2010, 02:28:39 поподне »
Moze li mi neko reci koliko otprilike kostaju prirucnici za polaganje prijemnog ispita, sutra dolazim u Nis pa da znam koliko para da ponesem, 300, 500 , 1000 2000? Uopste nemam predstavu koliko kosta jedan. I da ne zaboravim, od koliko sata radi skriptarnica fakulteta i do kada ?!

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1004 послато: март 28, 2010, 03:05:00 поподне »
Skriptarnica radi od 9 do 2...a sto se tice prirucnika, ja mislim da je jedan oko 300, koliko se secam od prosle godine...a sad stvarno ne znam koliko su....