Упис на факултет

· 2343 · 568460
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2325 послато: јун 29, 2015, 09:15:08 пре подне »
Da li tokom odgovora na testu prijemnog ispita moram da pisem i pojmove u zagradama ???

Objasni ce vam predmetni nastavnik na samom prijemnom ispitu.

Da li je moguće promeniti smer na prvoj godini ?


Mogu ce je ukoliko ima mesta na tom studijskom programu.

Koliko pitanja ima na dopunskom ispitu iz jednog predmeta,jel se radi usmeno ili pismeno i koliko pitanja treba da budu tacna da bih proso iz datok predmeta?

Dopunski ispit se polaze usmeno i do sad su svi kandidati prosli. U pitanju je cista formalnost, ne brinite mnogo oko toga.


*

Dijana

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2326 послато: јун 30, 2015, 06:46:49 поподне »
Da li je za upis potrebno lično prisustvo?

*

sasazivkovic

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2327 послато: јул 01, 2015, 06:54:48 поподне »
Zanima me sta se podrazumeva pod  доказ о уплати школарине за студенте који се сами финансирају (
у износу од 90.000,00 динара на више месечних рата,jel se potpisuje neki ugovor i jel to potpisuje student ili rotitelj,to jest jel treba roditelj da dodje na upis?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2328 послато: јул 09, 2015, 12:47:58 поподне »
Da li je za upis potrebno lično prisustvo?

Nije.

Zanima me sta se podrazumeva pod  доказ о уплати школарине за студенте који се сами финансирају (
у износу од 90.000,00 динара на више месечних рата,jel se potpisuje neki ugovor i jel to potpisuje student ili rotitelj,to jest jel treba roditelj da dodje na upis?

Potpisuje student.

*

Marshall

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2329 послато: јун 10, 2016, 10:35:31 поподне »
Koji smer upisati, sta je najbolje ?

*

Stefan Nikolic

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2330 послато: мај 24, 2017, 10:40:25 поподне »
Planiram da upisem Ekonomski fakultet u Nisu ove godine i za prijemni cu izabrati sociologiju i poslovnu ekonomiju.
Sto se tice sociologije, da li ce sva pitanja na prijemnom biti iz zbirke?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2331 послато: мај 25, 2017, 07:28:13 пре подне »
Planiram da upisem Ekonomski fakultet u Nisu ove godine i za prijemni cu izabrati sociologiju i poslovnu ekonomiju.
Sto se tice sociologije, da li ce sva pitanja na prijemnom biti iz zbirke?

- Пракса је показала да се на пријемном испиту увек падају само питања из приручника.

*

Dušan S.

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2332 послато: мај 25, 2017, 03:54:29 поподне »
Pozdrav! Planiram da upišem Ekonomski fakultet, pa me zanima da li je za prijemni potrebno spremati samo priručnike (uzeo bih poslovnu ekonomiju i sociologiju)?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2333 послато: мај 26, 2017, 07:34:35 пре подне »

Pozdrav! Planiram da upišem Ekonomski fakultet, pa me zanima da li je za prijemni potrebno spremati samo priručnike (uzeo bih poslovnu ekonomiju i sociologiju)?

- Довољни су само приручници.

*

Stefan Nikolic

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2334 послато: јун 11, 2017, 05:34:52 поподне »
Završio sam Ekonomsko-trgovinsku školu u Vranju, smer Pravni tehničar. Izučavao sam predmete Osnovi ekonomije i Statistiku, ali ne i Nacionalnu i Poslovnu ekonomiju.
Pa me zanima da li ću morati da polažem dopunski ispit, i ako da, da li bi mogli da mi napišete više detalja o njemu (da li postoji neka zbirka ili priručnik za te predmete, ili treba da učim iz knjiga?)

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2335 послато: јун 20, 2017, 10:39:08 пре подне »
- Završio sam Ekonomsko-trgovinsku školu u Vranju, smer Pravni tehničar. Izučavao sam predmete Osnovi ekonomije i Statistiku, ali ne i Nacionalnu i Poslovnu ekonomiju.
Pa me zanima da li ću morati da polažem dopunski ispit, i ako da, da li bi mogli da mi napišete više detalja o njemu (da li postoji neka zbirka ili priručnik za te predmete, ili treba da učim iz knjiga?)

Polazete samo prijemni ispit.

*

buduci brucoš

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2336 послато: јун 22, 2017, 09:54:26 поподне »
Lista želja su prioriteti za upis ili se to posebno negde popunjava ? I da li na sociologiji mora da se odgovara baš kako piše u prirucniku ili možemo da preformulišemo recenicu ?
Hvala unapred. :D

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2337 послато: јун 23, 2017, 07:55:14 пре подне »
- Lista želja su prioriteti za upis ili se to posebno negde popunjava ? I da li na sociologiji mora da se odgovara baš kako piše u prirucniku ili možemo da preformulišemo recenicu ?
Hvala unapred. :D

Lista zelja jesu prioriteti za upis i popunjava se prilikom prijave na fakultet.
Uputstva za resavanje testa saopstice predmetni nastavnik na samom prijemnom ispitu.

*

buduci brucoš

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2338 послато: јун 23, 2017, 09:12:00 пре подне »
A kada izbace listu kandidata ,da li ce se videti koji su nam prioriteti?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Упис на факултет
« Одговор #2339 послато: јун 26, 2017, 07:24:39 пре подне »
- A kada izbace listu kandidata ,da li ce se videti koji su nam prioriteti?

http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/2017/IKR-Kandidati%20srednja,%20polazu,%20prioriteti.pdf