Упис на факултет

· 2343 · 575770
*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1935 послато: фебруар 06, 2011, 12:53:46 поподне »
Menadzment u turizmu je jedan od laksih smerova, ali naravno i tamo mora da se uci.
Imas dva jezika, biras izmedju cetiri (engleski, francuski, ruski i nemacki). Ako kao prvi izaberes engleski, moras neki od ova tri da izaberes kao drugi strani jezik (moja preporuka je ruski, jer je prof. stvarno korektan. 90% studenata na ruskom nije ga ucilo u srednjoj ili osnovnoj pa imaju desestke. Ne radi se gramatika a to je super).
E da, prvi strani jezik imas 4 semestra tj. 2 godine a drugi strani jezik samo jedan semestar.
« Последња измена: фебруар 06, 2011, 12:57:59 поподне Ivanica90 »

*

Joxy92

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1936 послато: фебруар 06, 2011, 02:10:33 поподне »
E hvalaa ti puno Ivanice.  ;) I jos nesto bih te pitala: Ako odaberem npr francuski kao drugi jezik, da li me tamo na fax-u uce  ispocetka, ili krecu negde od sredine, racunajuci da imamo neko predznanje iz fr.?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1937 послато: фебруар 06, 2011, 02:19:53 поподне »
Nisam sigurna ali mislim da uce otpocetka, neke osnove prvo pa onda ostalo. Cini mi se da samo engleskinja ne krece ispocetka zato sto ih zaista ima mnogo na engleskom. Na francuskom je mala grupica, pa mozda moze da ti objasni kako treba.

*

Joxy92

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1938 послато: фебруар 06, 2011, 02:30:02 поподне »
Aha..ok. Ti studiras menadzment u turizmu? Ako da, znas li kakvi su profesori, da li traze mnogo, koji ti je najtezi predmet..??

*

Jokan9

  • *
  • Поруке: 15
  • Snaga je glava...!!!
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1939 послато: фебруар 06, 2011, 03:25:34 поподне »
Odlucio sam da upisem ovaj fakultet...ali jos uvek nisam izabrao smer...Znam da su svi smerovi obradjeni u informatoru i da su tu i navedeni predmeti koje obuhvata svaki od smerova...mene zanimaju medjutim impresije i utisci onih koji su vec na fakultetu i studiraju....kakvu reputaciju ima koji smer( najlaski, najtezi, za koji se najcesce opredeljuju, za koji najmanje i tako to..) ??? HVALA  :)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1940 послато: фебруар 06, 2011, 03:27:21 поподне »
Ne, ja studiram bankarstvo, ali mi sestra studira menadzment u turizmu...Uglavnom su predmeti na svim smerovima isti samo se ne slusaju na istim godinama. Jedino je dobro sto nemas matematiku tj. samo kao izborni je na smeru menadzment u turizmu. Profesori su razliciti, uglavnom svi traze znanje, ima nekih koji stvarno zanovetaju ali dobro to je valjda normalno. Na gotovo svakom predmetu imas bar po dva profesora a negde i vise, pa ako jedan nije dobar ides kod drugog i sl. :)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1941 послато: фебруар 06, 2011, 03:30:59 поподне »
Odlucio sam da upisem ovaj fakultet...ali jos uvek nisam izabrao smer...Znam da su svi smerovi obradjeni u informatoru i da su tu i navedeni predmeti koje obuhvata svaki od smerova...mene zanimaju medjutim impresije i utisci onih koji su vec na fakultetu i studiraju....kakvu reputaciju ima koji smer( najlaski, najtezi, za koji se najcesce opredeljuju, za koji najmanje i tako to..) ??? HVALA  :)

Znas kako ja studiram bankarstvo. Kad sam upisivala rekli su mi da je najtezi smer i da cu posle prvog semestra traziti da se prebacim..Ja licno nisam stekla takav utisak, naravno ima teskih predmeta, ali sve se moze savladati.
Sto se ostalih smerova tice, cini mi se da je dosta teska Opsta ekonomija, pa Racunovodstvo.
Poslovno upravljanje nije lose.
U sustini svi predmeti su skoro isti bilo o kom smeru da je rec, samo se ne slusaju u istom semestru.

Najvise se opredeljuju cini mi se za Menadzment u preduzecu, Bankarstvo i Marketing...mada je od prosle godine ogranicen broj studenata koji se primaju za svaki smer, pa se sastavljala lista zelja.

*

MarijaG

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1942 послато: фебруар 07, 2011, 12:24:48 пре подне »
da li neko ima prirucnik iz poslovne ekonomije iz prethodne godine? mislim da mi je vec vreme da pocnem da spremam a prirucnici izlaze tek aprila... :-\ 

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1943 послато: фебруар 07, 2011, 01:05:49 поподне »
Ljudi, ajde malkice neka mi neko pomogne oko menadžmenta preduzeća. Kakva su iskustva tamo na tom smeru? Znam da je naporan, ali neke detalje bih vas zamolila.

*

sAnDrA16

  • *
  • Поруке: 37
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1944 послато: фебруар 07, 2011, 07:35:40 поподне »
Ja sam na smeru medjunarodni menadzment i stvarno nije tezak (naravno ako ucis)!U prvoj godini je malo teze,zbog privikavanja i svega,ali u sustini stvarno nije tesko!A druga je u odnosu na prvu godinu pesmica za malu decu!Predmeti laki,profesori maksimalno ok....ma uzivancija jedna..... ;D
[/quote]

Hvala ti puno... A strani jezici? Samo engleski ili jos neki? :)
« Последња измена: фебруар 07, 2011, 07:37:46 поподне sAnDrA16 »

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1945 послато: фебруар 07, 2011, 11:19:48 поподне »
koliko panicara i lenjstina ovde ima xD

na svakoj stanici (i tako poslednjih 10) bukvalno ista pitanja i isti odgovori xD

svaki smer ima 2 jezika, kao sto ste i imali u srednjim skolama :P :D

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1946 послато: фебруар 07, 2011, 11:22:01 поподне »
Iskreno, SVE CE VAM SE SAMO RECI! :)

mene naplasili za moj smer ko da potpisujem ulaz u pakao, a kad ja tamo a ono medjutim :D
skoro susta suprotnost od svega sto su mi rekli, a to cete i uciti. Svaka osoba na svoj nacin dozivljava odredjene situacije, tako dok vi sami ne proverite, ne verujete u nista presudno :)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1947 послато: фебруар 08, 2011, 10:10:24 пре подне »
Samo na smerovima Medjunarodni menadzment i Menadzment u turizmu se slusaju dva jezika. Na ostalim smerovima samo jedan i to 4 semestra.

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1948 послато: фебруар 08, 2011, 06:12:02 поподне »
Ja sam racunovodstvo i imacu 2 jezika. :)

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1949 послато: фебруар 08, 2011, 06:21:34 поподне »
Nisam bas tako sigurna, pogledala sam nastavni plan i nigde ne pise drugi strani jezik...Strani jezik I, II, III, IV imaju svi smerovi ali to je jedan jezik koji se slusa 4 semestra. A smerovi medjunardodni menadzment i menadzment u turizmu imaju pored toga i drugi strani jezik (bas tako i pise).
« Последња измена: фебруар 08, 2011, 06:23:21 поподне Ivanica90 »