Упис на факултет

· 2343 · 573963
*

Aleksandra90

Одг: Упис на факултет
« Одговор #1920 послато: јануар 29, 2011, 11:40:03 поподне »
Baš tako, nikakve skripte nisu potrebne za prijemni, sve je tu, u zbirkama. ;)

Inače, ja imam drugaricu na opštoj ekonomiji, koliko sam shvatila, to je smer koji obuhvata sve živo, meni se čini da je jedan od težih.
Naravno, ovo je samo moj utisak na osnovu onoga što sam od nje čula, možda je suprotno, ko zna. :P

*

Jelena_90

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1921 послато: јануар 30, 2011, 01:05:51 поподне »
Ja bih zelela ove godine da upisem opstu ekonomiju. Da li neko moze da mi kaze svoje utiske o tom smeru? Thanks! :)
E ovako... Opšta ekonomija nije ni malo lak smer,ali sa druge strane ukoliko sebe vidite kako sutra kao diplomirani ekonomisti rešavate probleme na makro i mikro nivou onda je ovaj smer prava stvar za vas. Sigurna sam da ste pregledali studijske programe svih smerova,ali ukoliko niste evo nekoliko reči o tome.;)
 Dakle,ekonomske doktrine su već u drugom semestru kao obavezni predmet,matematika takođe (koja i nije toliki bauk),ekonomska geografija (čiju svrhu ne vidim na ovom smeru)... Na drugoj godini studija srešćete se sa međunarodnom ekonomijom,koja po mom mišljenju treba doći znatno kasnije,ostali predmeti su skroz na mestu. Inače,profesori sa kojima smo se do sada sretali su krajnje korektni,poštuju termine konsultacija i koliko je do njih trude se da objasne nejasno gradivo.
 Znajte da ovo nisu zamerke već samo zapažanja. :) Konkretno ja,koja sam na drugoj godini studija na već pomenutom smeru,prvu godinu sam očistila u roku (septembra), a prosek mi ni malo nije loš,daleko od toga. POtrebno je samo da  napravite dobar plan rada, i biće vremena za sve...i za druženje sa prijateljima,izlaske,hobije...
Nadam se da sam bar malo pomogla u izboru smera opšta ekonomija. Šta god vas dodatno interesuje slobodno pitajte. ;)

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1922 послато: јануар 30, 2011, 01:14:15 поподне »
Ja bih zelela ove godine da upisem opstu ekonomiju. Da li neko moze da mi kaze svoje utiske o tom smeru? Thanks! :)
E ovako... Opšta ekonomija nije ni malo lak smer,ali sa druge strane ukoliko sebe vidite kako sutra kao diplomirani ekonomisti rešavate probleme na makro i mikro nivou onda je ovaj smer prava stvar za vas. Sigurna sam da ste pregledali studijske programe svih smerova,ali ukoliko niste evo nekoliko reči o tome.;)
 Dakle,ekonomske doktrine su već u drugom semestru kao obavezni predmet,matematika takođe (koja i nije toliki bauk),ekonomska geografija (čiju svrhu ne vidim na ovom smeru)... Na drugoj godini studija srešćete se sa međunarodnom ekonomijom,koja po mom mišljenju treba doći znatno kasnije,ostali predmeti su skroz na mestu. Inače,profesori sa kojima smo se do sada sretali su krajnje korektni,poštuju termine konsultacija i koliko je do njih trude se da objasne nejasno gradivo.
 Znajte da ovo nisu zamerke već samo zapažanja. :) Konkretno ja,koja sam na drugoj godini studija na već pomenutom smeru,prvu godinu sam očistila u roku (septembra), a prosek mi ni malo nije loš,daleko od toga. POtrebno je samo da  napravite dobar plan rada, i biće vremena za sve...i za druženje sa prijateljima,izlaske,hobije...
Nadam se da sam bar malo pomogla u izboru smera opšta ekonomija. Šta god vas dodatno interesuje slobodno pitajte. ;)


Ja mislim da sto se Međunarodne tice, nije rano !!!!!!!! Mnogo pomaze za druge ispite ako se tematika savlada na pravi nacin :-) Pooooooozdrav za Opsti smer :-)

*

Haklberymary

  • *
  • Поруке: 22
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1923 послато: јануар 30, 2011, 02:11:40 поподне »
Hvala na informacijam!! :D

*

marijana92

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1924 послато: јануар 30, 2011, 04:21:17 поподне »
i ja se zahvaljujem!!! :)

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1925 послато: јануар 30, 2011, 04:23:41 поподне »
Nema na cemu  ::) ::) ::) ;D ;D ;D

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1926 послато: фебруар 03, 2011, 07:34:24 поподне »
ajmo studenti... jel izasao negde spisak za polaganje ispita????? -.-'

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1927 послато: фебруар 03, 2011, 10:22:30 поподне »
Ljudi, marketing ili menadžment u preduzeću? :D

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1928 послато: фебруар 04, 2011, 01:01:14 пре подне »
Marketing je laksi :)

*

Mew0Sweet

  • **
  • Поруке: 192
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1929 послато: фебруар 04, 2011, 11:53:52 пре подне »
marketing definitivno... :D

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1930 послато: фебруар 04, 2011, 06:11:50 поподне »
Okee, to sam i mislila. :D

*

sAnDrA16

  • *
  • Поруке: 37
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1931 послато: фебруар 05, 2011, 02:27:22 поподне »
Cao svima... Ja zelim da upisem medjunarodni menadzment, pa ako neko moze da mi da neke informacije o smeru, da li je tezak i tako to... Hvala unapred... ;)

*

Marko 90

  • ***
  • Поруке: 222
  • Zivot je samo kap rose na lotosovom cvetu...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1932 послато: фебруар 05, 2011, 05:39:56 поподне »
Iskreno , meni svi smerovi dodju na isto... Ja sam Bankarstvo fin i osig , II godina i nije tako tesko :-) A sto se govori ovaj je laksi ovaj je tezi , u to se nisam bas uverio... Zato sto pre ili kasnije imas sve predmete... samo sto negde su ti doktrine u prvoj negde u trecoj .... itd :-)

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1933 послато: фебруар 05, 2011, 11:24:25 поподне »
Cao svima... Ja zelim da upisem medjunarodni menadzment, pa ako neko moze da mi da neke informacije o smeru, da li je tezak i tako to... Hvala unapred... ;)


Ja sam na smeru medjunarodni menadzment i stvarno nije tezak (naravno ako ucis)!U prvoj godini je malo teze,zbog privikavanja i svega,ali u sustini stvarno nije tesko!A druga je u odnosu na prvu godinu pesmica za malu decu!Predmeti laki,profesori maksimalno ok....ma uzivancija jedna..... ;D

*

Joxy92

  • *
  • Поруке: 46
Menadzment u turizmu
« Одговор #1934 послато: фебруар 06, 2011, 12:24:27 поподне »
E, ovako, zainteresovana sam za upis na ekonomskom, smer-menadzment turizma. Zanima me koliko se jezika tamo uci, i da li npr. ako nisam do sada ucila francuski ili nemacki mogu da upisem ovaj smer? (posto znam samo engleski). :)