Упис на факултет

· 2343 · 579764
*

Anchy_036

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1905 послато: јануар 25, 2011, 04:57:51 поподне »
eee...ja sam se odlucila za osnove ekonomije...raspitivala sam se i svi su mi rekli da njih uzmem...pocela sam vec pomalo da citam...a kao drugi predmet sam odabrala sociologiju... :)..
Hvala na savetima.... :)

Takodje :)

Elem, ljudi imam jos jedno pitanje! :D
Cula sam da je taxi i inace prevoz dosta skup u Nisu, pa predpostavljam da je pozeljnije ziveti u blizini faxa.
Kako se krecu cene stanova inace? Posto ne planiram da konkurisem za dom.

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1906 послато: јануар 25, 2011, 08:05:06 поподне »
koliko ja znam do 150e su skroz ok stanovi pored faxa, cak i za manje ima!

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1907 послато: јануар 25, 2011, 11:10:21 поподне »
Anchy,samo nadji nekog da delite stan i mozes i u centru da nadjes za male pare.

Aj ne lazi ljude da prijemni moze da se spremi za nedelju dana.
Nije ovo FABUS ili megatrend...

Izvini molim te, ali ne lazem. Ja sam ga za toliko spremila. Aktivno da se sedne i da se uci svaki dan po 5,6 sati i vise- I MOZE. Plus ako se pre toga baci pogled cisto da vidis sta te ceka, podvuce, oznaci, nema potrebe za vise spremanja. Btw, ja sam ga tako spremala i upala na budzet sa max poena, jer je sustina u tome sta ti ostaje u glavi,a ne da li si ucio mesec dana pred prijemni ili tri.

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1908 послато: јануар 26, 2011, 10:04:12 поподне »
Hvala puno na savetima BUDUCE KOLEGE!!! :)

Vidim da su prethodne generacije vise polagale poslovnu nego osnove, ja sam imala takvog profesora iz srednje(tj jos uvek mi predaje) da ne ucim nista, a uvek imam 5, zato nista sada ne znam! :D

Tako da sam prinudjena da uzmem osnove da nabubam, jer opet mislim da bolje znam nego poslovnu, samo da ne smore sa onim zadacima... -.-

Jel ima na SMERU MARKETING nekih baksuza od profesora? :D

Pozdrav za sve!!! ;)


Ooo pa mi smo buduće koleginice na marketingu! :) HEhehehe. Ja čekam da izađu zbirke tamo krajem marta, početkom aprila, pa polagano. Kontam da ima dosta vremena. :D A i ja sam gledala one zbirke, stvarno je ono smešno. :D Takooo da. :) :)

*

marijana92

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1909 послато: јануар 27, 2011, 10:42:12 пре подне »
Nisam bas sigurna da prijemni moze da se spremi za nedelju dana,ali za 20 dana do mesec moze sigurno.....zbirke i pitanja su prelaki,ali opet je najbolja varijanta da se sprema oko mesec dana da bi sve lepo utvrdili i ponovili i da bi opusteni izasli na ispit...  ;)

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1910 послато: јануар 27, 2011, 12:45:43 поподне »
Smer Marketing je najtezi modul sto se tice smera Poslovno upravljanje, tezih predmeta naravno da ima, kao i na svim ostalim smerovima, ali su solidno rasporedjeni...Najlaksi je menadzment u turizmu, verovatno i od svih smerova najlaksi je!
Zavisi sta volite,na marketingu imate dosta menadzmenta i predmeta vezanih za sam marketing, naravno u prve 2 godine ima i opstih ekonomskih predmeta,2 racunovodstva, privredno pravo, sam predmet marketing, osnovi menadzmenta, 2 strategijska menadzmenta, osnovi organizacije...
3a godina je najvise skoncentrisana na sam marketing a cetvrta zavisno od studenta, tu su svi predmeti izborni!

Ako volite opstu ekonomsku teoriju,istoriju ekonomske nauke, makro mikro ekonomiju,analize ponude i traznje,trzista,privrede i sve vezano s tim onda opsta ekonomija, ako volite bankarske poslove berze,finansije itd onda bankartvo, racunovodstvo govori samo za sebe, i poslovno upravljanje su ova kao "modernija" zanimanja koja imaju malo od svega,buduci da je za menadzment bitno znanje iz svake oblasti(bar tako oni kazu :D ),marketing se tu kao izdvaja,posebna poslovna funkcija koja danas preduzecima donosi veliki profit!
Tako da svaki smer ima svoje,a na diplomi vam ionako pise tj pisace ekonomista, a ne marketing menadzer ili nesto slicno!
Srecno ljudi!


*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1911 послато: јануар 27, 2011, 01:30:55 поподне »
Ne plasi bre ljude da je marketing najtezi :P Najlaksi je ako ne racunamo menadzment u turizmu :D Ali opet sve je relativno zavisi ko sta voli i kome je sta lakse :)

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1912 послато: јануар 27, 2011, 07:36:14 поподне »
I ja sam takođe čula da je marketing najlakši na poslovnom upravljanju. A i zaista mislim da je. Tako da.. Ne plašim se ja uopšte, i mogla bih da završim bilo koji smer sa poslovnog upravljanja, ali me najviše zanima marketing. :)

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1913 послато: јануар 27, 2011, 10:18:52 поподне »
Ma gde je najlaksi, ubedljivo najlaksi turizam!Aj upisi fax pa da vidis sto je lako :D :P

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1914 послато: јануар 27, 2011, 10:20:12 поподне »
Nije ni taj turizam toliko lak nego eto ima recimo zanimljivije predmete od ostalih, povezane sa geografijom,pa kao ispada laksi, al nije za shalu! Jedno milion svetlosnih godina iznad gigatrenda i singidunuma svakako :D

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1915 послато: јануар 28, 2011, 12:34:23 поподне »
Ma gde je najlaksi, ubedljivo najlaksi turizam!Aj upisi fax pa da vidis sto je lako :D :P
Pa i upisaću ga. :D I završiću! :D Pa pazi, kako kome legne ta tematika. ;) Ako ti ne odgovara baš, razume se da je teško, a ako te interesuje, i leži ti, lagano. ;)

*

Haklberymary

  • *
  • Поруке: 22
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1916 послато: јануар 28, 2011, 01:49:30 поподне »
Ja bih zelela ove godine da upisem opstu ekonomiju. Da li neko moze da mi kaze svoje utiske o tom smeru? Thanks! :)

*

marijana92

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1917 послато: јануар 29, 2011, 08:07:35 поподне »
 i mene zanima opsta ekonomija......da li neko zna gde mogu da nadjem skripte iz osnova ekonomije za prijemni,imam knjige,ali mi je nekako lakse da obnavljam iz skripta??? 8)

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1918 послато: јануар 29, 2011, 08:42:29 поподне »
Ne razumem kakvu skriptu trazis, ako spremas prijemni kupi one prirucnike iz kojih se uci, tu su sva pitanja i odgovori koji su ti potrebni za prijemni ispit, izlaze za mesec dva, a do tada mozes stare da nabavis ako znas nekog ko je vec polagao :)
A za opstu ekonomiju ne bih mogao da vam pomognem jer ne znam nikog ko je na tom smeru.

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Упис на факултет
« Одговор #1919 послато: јануар 29, 2011, 08:44:57 поподне »
Zbirke za prijemni izlaze krajem februara pocetkom marta...Nemas potrebe da ucis iz knjiga, u zbirkama ima sve sto ti je potrebno za prijemni.