Дипломске академске студије - МАСТЕР

· 68 · 48690
*

grobar_nis

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #30 послато: октобар 31, 2009, 01:44:03 пре подне »
imam jedno pitanje koje me muci u poslednje vreme i nisam ni sa kim mogao to da razjasnim jer svi govore razlicito. i nadam se da cete mi vi dati odgovor. upisao sam cetvrtu godinu po starom programu i nije mi jasno da li nakon zavrsene cetvrte ja dobijam master diplomu ili bih morao da upisem i petu godinu da bih mogao da dobijem tu master diplomu? hvala...
Moj drug je diplomirao septembra i dobio je zvanje diplomiranog ekonomiste....posle kad je doplatio neku smesnu cifru za izjednacavanje diploma dobio je zvanje mastera!!!

*

fidel*

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #31 послато: новембар 02, 2009, 02:31:09 поподне »
hvala ZZZZ i grobar nis  ;)

*

alex

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #32 послато: новембар 09, 2009, 03:01:42 поподне »
Molim vas da mi pojasnite situaciju oko finansiranja master studija.

Vlada Srbije je donela odluku o finansiranju 90% studenata master studija, i koliko mi je poznato odobrene su kvote za niski univerzitet. Kako je, npr. na FONU ubrzo  ;) doneta i kvota za master i to po smerovima, a kod njih se prijemni polaze tek sredinom decembra, pitam se kakvo je stanje na EF u Nisu, jer na sajtu fakulteta i univerziteta  ??? ??? o tome ne postoji nikakvo obavestenje.
Mislim da bi bilo posteno, dok cekamo  prijemni, rang liste isl. da se bar zna kojiko ce studenata biti na budzetu a koliko samofinansirajucih, tj. da se znaju kvote.
Nemoguce je da ce SVI na masteru biti samofinansirajuci  ::), jer se odluka Vlade odnosi i na niski univerzitet, pa samim tim i na EF. Hvala unapred na odgovoru, nadam se da ce biti ubrzo  :)

*

alex

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #33 послато: новембар 16, 2009, 12:17:25 поподне »
Da li mogu i ja da dobijem odgovor, veverice?????????

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #34 послато: новембар 20, 2009, 07:20:11 пре подне »
Molim vas da mi pojasnite situaciju oko finansiranja master studija.

Vlada Srbije je donela odluku o finansiranju 90% studenata master studija, i koliko mi je poznato odobrene su kvote za niski univerzitet. Kako je, npr. na FONU ubrzo  ;) doneta i kvota za master i to po smerovima, a kod njih se prijemni polaze tek sredinom decembra, pitam se kakvo je stanje na EF u Nisu, jer na sajtu fakulteta i univerziteta  ??? ??? o tome ne postoji nikakvo obavestenje.
Mislim da bi bilo posteno, dok cekamo  prijemni, rang liste isl. da se bar zna kojiko ce studenata biti na budzetu a koliko samofinansirajucih, tj. da se znaju kvote.
Nemoguce je da ce SVI na masteru biti samofinansirajuci  ::), jer se odluka Vlade odnosi i na niski univerzitet, pa samim tim i na EF. Hvala unapred na odgovoru, nadam se da ce biti ubrzo  :)

Одговор који сам ја добио од продекана за финансије је да до сада ниједна одлука о томе није прослеђена факултету. Уколико добијемо такву одлуку, поступићемо у складу са њом.

*

alex

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #35 послато: новембар 20, 2009, 10:40:30 пре подне »
Hvala na odgovoru

*

Majce

  • *
  • Поруке: 19
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #36 послато: новембар 25, 2009, 07:54:23 поподне »
@Grobar_Nis  koliko vidim nisi dobio odgovor od moderatora ali u drugoj temi imas detaljno pojasnjeno  http://www.ni.ac.rs/forum/index.php?topic=66.0

Posto sam fax zavrsila i radim do sada me ova tema nije nesto preterano interesovala ali rekoh da vidim sta je bilo na kraju oko tog izjednacavanja. ok, uz odredjenu naknadu (ako neko zna koliko to tacno kosta neka napise ) mi koji smo zavrsili/zavrsavamo po starom programu mozemo svoju diplomu prevesti na master bez polaganja dodatnih ispita. ostalo mi je nejasno samo sta bi onda trebalo da bude motiv ljudima koji su zavrsili po starom programu  da upisu master (koji verovatno daleko vise kosta,a tu je i polaganje dodatnih ispita), izuzev ako ne planiraju doktorske pa su im bitna ta 60 boda?

*

Niishki

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #37 послато: новембар 27, 2009, 12:10:59 поподне »
Zavrsavam Fakultet za poslovne studije u Beogradu i planiram da upisem master studije na ekonomskom fakultetu u Nisu.Zanima me da li je prijemni obavezan za sve studente ili samo za one koji dolaze sa neekonomskih fakulteta kako pise u konkursnom obavestenju.
Unapred hvala na odgovoru.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #38 послато: децембар 05, 2009, 08:05:57 пре подне »
Zavrsavam Fakultet za poslovne studije u Beogradu i planiram da upisem master studije na ekonomskom fakultetu u Nisu.Zanima me da li je prijemni obavezan za sve studente ili samo za one koji dolaze sa neekonomskih fakulteta kako pise u konkursnom obavestenju.
Unapred hvala na odgovoru.

Само за оне који долазе са "неекономских" факултета

*

go456

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #39 послато: децембар 06, 2009, 08:42:33 пре подне »
Ja bih molila da mi neko odgovori kada je promenjen nastavni plan za master studije. U vreme objavljivanja konkursa u septembru po semi nastavnog plana bilo je predvidjeno polaganje 2 obavezna i 2 izborna predmeta. Sada vidim da je to promenjeno i da se polazu 2 obavezna i 3 izborna predmeta. Da li ta nova nastavna sema vazi i za ovogodisnje studije, tj. za sve one koji su se na konkurs prijavili verujuci da ce imati ukupno 4 ispita?
Pozdrav i hvala unapred na odgovoru!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #40 послато: децембар 08, 2009, 06:53:51 пре подне »
Trenutno važeću šemu nastavnog plana možete naći na sajtu fakulteta:
http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Nastavni-plan-MASTER-studija.php
« Последња измена: децембар 08, 2009, 06:56:25 пре подне squirrel »

*

alex

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #41 послато: децембар 15, 2009, 10:03:52 пре подне »
Koliko vidim 99% prijavljenih su dobili 1. željeni smer :)

Čestitam svima nama :)
« Последња измена: децембар 15, 2009, 10:05:58 пре подне alex »

*

Sanja

  • *
  • Поруке: 2
Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #42 послато: јануар 12, 2010, 10:32:10 поподне »
Interesuje me da li ce biti organizovan drugi krug upisa na master studije u ovoj 2009/2010. skolskoj godini kao sto je kako vidim u obavestenjima bio neki upis februara 2009., ili sam ja to pogresno shvatila? Hvala!

*

DARKO

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #43 послато: април 20, 2010, 12:54:55 поподне »
Molim Vas da stavite na sajt rezultate drugog kolokvijuma iz Bankarstva sa MASTER studija koji je bio održan 12.04.2010. Rezultati su kod Profesora Krstića i kod Mile Božić. Hvala!

*

ChickDeluxe

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Дипломске академске студије - МАСТЕР
« Одговор #44 послато: јун 08, 2010, 06:42:07 поподне »
Dizem temu ;)

Malo sam neupucena pa bih zamolila nekog dobre volje da odgovori na par pitanjca :)

Ovako, pre dva meseca sam diplomirala na Ekonomskom u Nisu po starom programu, prosek 8.22.
Zanima me da li je prosek dovoljan za master?
Koji se ispiti polazu za prijemni?
Kada je prijemni?

unapred zahvalna :)