Основне академске студије

· 2393 · 662346
*

ada

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #735 послато: август 20, 2010, 12:00:36 пре подне »
A da li je to sigurno? Mislim na obnovu, jer se prica da ne moze da se obnovi godina i da se zadrzi budet...

*

sashka

Одг: Основне академске студије
« Одговор #736 послато: август 20, 2010, 05:20:55 поподне »
tacno je, bar je tako  bilo prosle godine
  evo ja sam prosle godine obnovila Igodinu i oktorbru II sam uhvatila uslov za upis u II god i nastavila sam da se finansiram iz budzeta

*

AdamSmit

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #737 послато: август 21, 2010, 01:32:08 поподне »
Jedno prosto pitanje: zasto je Ekonomski fakultet u Nisu omogucio nemilosrdno pranje diploma studentima privatnih fakulteta, priznavajuci im polozene ispita sa njihovih fakulteta koji su moracete priznati smesni i tako izjednacio sa studentima koji koji su svoje diplome teskom mukom stekli na ovom fakultetu. Molim odgovor.

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Основне академске студије
« Одговор #738 послато: август 21, 2010, 02:38:51 поподне »
Jedno prosto pitanje: zasto je Ekonomski fakultet u Nisu omogucio nemilosrdno pranje diploma studentima privatnih fakulteta, priznavajuci im polozene ispita sa njihovih fakulteta koji su moracete priznati smesni i tako izjednacio sa studentima koji koji su svoje diplome teskom mukom stekli na ovom fakultetu. Molim odgovor.
Zbog PARA koje dobijaju od njih

*

navircom287

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Основне академске студије
« Одговор #739 послато: август 21, 2010, 05:22:45 поподне »
Jedno pitanje za Squirrel-a(mozda ga je jos neko postavljao,ali ajd da pitam): po novim izmenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju 2010god "student može da se u narednoj školskoj godini finansira iz budžeta ako u školskoj 2009/2010, odnosno 2010/2011. godini ostvari najmanje 48 ESPB bodova i rangira se u okviru ukupnog broja studenata iz budžeta, u skladu sa ovim zakonom."
Sto znaci da nije bitno iz koje god si dao ispite vec se iskljucivo posmatraju bodovi koje si sakupio u 2009/2010 god.Da li ce nas fakultet to tako posmatrati ???

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #740 послато: август 23, 2010, 12:58:23 поподне »
Da li treba seminarski rad za upis cetvrte godine po starom????

Za upis u cetvrtu godinu, morate imati ukupno 2 seminarska rada.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #741 послато: август 23, 2010, 01:13:05 поподне »
Pitanje za SQUIRREL-a : Sta je potrebno za upis cetvrte godine po starom programu i da li ce dopustiti prenos jednog ispita sa druge godine (kao prosle)?

Jos uvek zvanicnog uslova nema, ali prema nekim informacijama najverovatnije da ce dozvoliti prenos ispita iz 2. godine.

A je l' se racunaju preneti ispiti iz prethodne godine u tih 48 bodova???  ??? ???

Tacnije tumacenje zakona bice objavljeno sa uslovom za upis naredne godine, krajem septembra.


*

Sundjer Bob

  • **
  • Поруке: 113
Одг: Основне академске студије
« Одговор #742 послато: август 23, 2010, 02:02:22 поподне »
Pitanje za Squirrel-a:
Da li se zna koliko poena je potrebno za upis 2. godine na budzet?
Da li je moguce da uslov bude 46 poena, ili cemo morati da imamo 7 polozenih ispita, a to je 53 poena?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #743 послато: август 25, 2010, 08:19:01 пре подне »
Pitanje za Squirrel-a:
Da li se zna koliko poena je potrebno za upis 2. godine na budzet?
Da li je moguce da uslov bude 46 poena, ili cemo morati da imamo 7 polozenih ispita, a to je 53 poena?

Potrebno je da sakupite 48 ESPB, sto prema nasem planu i programu znaci 7 ispita x 7 ESPB = 49 ESPB.
Prosle godine je nakon oktobra 1, bila doneta odluka da se dozvoli upis i sa 46 ESPB boda. Sto se ove godine tice, moracemo da sacekamo oktobar...

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #744 послато: август 25, 2010, 09:13:28 пре подне »
Pitanje za Squirrel-a: sta ce biti sa onima koji su obnovili godinu (po novom programu) i bili na budzetu?

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Основне академске студије
« Одговор #745 послато: август 25, 2010, 03:30:12 поподне »
Squirrel pitanje za tebe:
Kad ces da otvoris salter na fakultetu pa da te lepo sve ispitamo??? :D

I jel ces da delis lesnike???? :D

*

kalasnjikov

  • *
  • Поруке: 9
Одг: Основне академске студије
« Одговор #746 послато: август 25, 2010, 05:58:13 поподне »
Trenutno sam 1. godina i budzetski student. Koliko je potrebno bodova da imam da bih ostao na budzetu? I da li se racuna i oktobar 2 ili on samo sluzi za ciscenje godine???? I da li je bitno koji su ispiti polozeni??

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Основне академске студије
« Одговор #747 послато: август 26, 2010, 01:18:27 поподне »
Jel je 48 ESPB uslov za upis u sledece godine na  budzetu,a za samofinansiranje ostaje 37,ili je tih 48 eSPB jedinstven uslov,a status zavisi od rangiranja???

*

isidora

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #748 послато: август 26, 2010, 02:07:10 поподне »
zanima me koliko je poena potrebno da bi se preslo na budzet? prva sam godina,samofinansirajuci student i na evidenciji su mi pre dva dana rekli da samo sa 8 ispita moze da se predje,sa 7 nema sanse...ovde vidim drugacije odgovore,pa konacno da li neko zna uopste koliko je potreno i ako ne znate,kad ce da se sazna?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Основне академске студије
« Одговор #749 послато: август 26, 2010, 05:27:00 поподне »
Po novom zakonu, za budzet ako si samofinansirajuci treba ti 60 poena (8 ispita + 2 seminarska rada), a da predjes u drugu kao samofinansirajuci ti treba valjda 5 ispita i seminarski radovi....