Основне академске студије

· 2393 · 658352
*

Marina

  • *
  • Поруке: 20
Одг: Основне академске студије
« Одговор #75 послато: април 22, 2009, 11:04:17 пре подне »
Mene zanima,zasto mi tokom ispitnog roka,konkretno aprilskog, imamo i predavanja,kada na ostalim fakultetima za vreme trajanja ispitnog roka predavanja nema,sto je i mnogo bolje.Jer ovako moras da spremas ispite a moras da ides i na predavanja i na vezbe,pa kad sve to...???????

*

makidi

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Основне академске студије
« Одговор #76 послато: април 24, 2009, 12:05:38 поподне »
Molim Vas,mozete li mi reci ima li majski rok i kada?Hvala unapred!

*

lleess

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #77 послато: април 25, 2009, 11:34:31 поподне »
Ja sam na prvoj godini, pa me zanima koliko polozenih ispita je potrebno da se zadrzi budzet u drugoj godini?

*

miloshh

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Основне академске студије
« Одговор #78 послато: април 26, 2009, 06:24:57 поподне »
Ove godine upisujem Ekonomski u Nisu i interesuje me da li sa zavrsenih 2 ili 3 god. student dobija neko zvanje i koje!?


                                                                                                 Milos, Hvala unapred!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #79 послато: април 27, 2009, 08:09:10 пре подне »
Molim Vas,mozete li mi reci ima li majski rok i kada?Hvala unapred!
На седници Наставно-научног већа одобрен је мајски испитни рок. Обавештење о датуму одржавања и пријаве испита очекујте ових дана. Поздрав.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #80 послато: април 27, 2009, 08:11:58 пре подне »
Ja sam na prvoj godini, pa me zanima koliko polozenih ispita je potrebno da se zadrzi budzet u drugoj godini?
Прошле године је за упис друге године уз задржавање статуса било неопходно да студент прикупи 46 ЕСПБ бодова (6 испита по 7 ЕСПБ бодова и 2 семинарска рада по 2 ЕСПБ бода). Поздрав.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #81 послато: април 27, 2009, 08:13:47 пре подне »
Ove godine upisujem Ekonomski u Nisu i interesuje me da li sa zavrsenih 2 ili 3 god. student dobija neko zvanje i koje!?
Тек након завршених 4 година студија студент стиче звање економисте. Поздрав будући колега.

*

Dusan

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Основне академске студије
« Одговор #82 послато: април 27, 2009, 09:27:13 пре подне »
Да се вратимо на причу о старом и новом наставном плану. Студенти који студирају по старом наставном плану, по завршетку студија добијају звање дипломирани економиста, док студенти по новом наставном плану звање економиста. Стицање звања дипломирани економиста - мастер, по новом наставном плану, захтева слушање 9. и 10. семестра у оквиру дипломских - мастер студија.

Joj kakva konfuzija... Pa zasto ovako? U redu slazem se da je novi nastavni plan u mnogome laksi od starog, ali zasto ovoliko drasticna promena?

Sada kad bih hteo po starom programu, ne bih imao predavanja, kad bih hteo po novom, morao bih polagati raziliku u ispitima i + jednu godinu vise ???.

Mislim da je fakultet nespretno docekao novi nastavni plan, da je njegova prizma bila malo filtrirana i nije obuhvatila sve kadrove >:(... Ovako nesto je nesavestan postupak, da li je neko prilikom donosenja strategije o implementaciji novog nastavnog plana razmisljao uopste o studentima ??? ? Sve izgleda kao da nije. I da li je u Beogradu ovo bilo ovako bolno? Ans: Nije!

Zasto fakultet ne organizuje nastavu po starom procesu?
Mislim da bi to bilo najpravicnije resenje

*

Dusan

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Основне академске студије
« Одговор #83 послато: април 27, 2009, 09:39:31 пре подне »
Imam samo jedno malecno pitanje za vas trazio sam i da nadjem nikako ..... :( koliko je skolarina na ekonomskom fakultetu posto nemam sanse da upadnem na budzet nemam dovoljno poena iz skole .... :( hvala unapred msl na 1 god :)
Тачан износ знаће се уочи уписа, према предлогу накнада за упис на факултет за самофинансирајуће студенте биће 75.000 динара.

Ovo bih samo nadovezao na gornju poruku. 75000 i niko te nista ne pita, i vi profesori i asistenti da bi izdvojili ovaj iznos od plate potrebno vam je dosta vremena, a ne nama koji zivimo sa visestruko manjim prihodima, a narocito meni jer se sam izdrzavam. Nadam se samo da ce neko od vas procitati ovo i uzeti u razmatranje

*

Miljana

  • *
  • Поруке: 25
Одг: Основне академске студије
« Одговор #84 послато: април 27, 2009, 08:00:00 поподне »
Dobro je kolega pokrenuo temu vezanu za stari nastavni plan,zaista je neophodno da se organizuje nastava po istom,sve dok bude postojao,takodje da se knjige nabavljaju bez problema i da ih ima(a vec se neke ne mogu ni kupiti..).U suprotnom,studenti koji su po starom planu osudjeni su zaista na konfuziju i samosnalazenje,sto ide teze za neke ispite.Da li ce biti nastave po starom planu?
« Последња измена: април 27, 2009, 09:42:20 поподне Miljana »

*

NN

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #85 послато: април 27, 2009, 11:32:56 поподне »
Kolega,jel znate koji je uslov ,odnosno koliko i koji predmeti treba da se poloze da bi se stekao uslov za visu skolu? Ja imam informaciju da je potrebna cista prva, cista druga i jos 4 ispita. Da li je to tacno i ako jeste da li je tacno odredjeno koja su ta 4 ili se misli na bilo koja dodatna 4 ispita?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #86 послато: април 28, 2009, 09:59:03 пре подне »
Измена наставног плана и измена режима студија су наметнути новим Законом о високом образовању који је донет септембра 2005. године, а морао да буде примењен до септембра 2007. године. Значи, то није била воља Факултета, већ обавеза поштовања закона. Што се тиче спремности за примену закона, Економски факултет и Нишу је први завршио цео процес имплементације закона и први је од свих економских факултета (државних и приватних) добио акредитацију Комисије за акредитацију и проверу квалитета РС (дозволу за рад у складу са новим законом).

Звање дипломираног економисте се по новом закону добија након завршетка дипломских - мастер студија и факултет је у обавези да то поштује. Одлуку о изједначавању диплома донала је Скупштина РС и ту одлуку је факултет такође у обавези да испоштује.

По старом наставном плану тренутно функционишу још само трећа и четврта година студија, а за две године комплетна настава ће се одвијати по новом наставном плану. Што се тиче литературе, Наставно-научно веће је донело одлуку да се до тог рока сви уџбеници на факултету морају ускладити са усвојеним Стандардима за уџбенике по новом наставном плану.

Што се школарине тиче, Економски факултет у Нишу има најнижу школарину од свих факултета и високих школа из области економије и менаџмента. Неке високе школе и факултети наплаћују и оверу семестра, што се не приказује кроз цену школарине. Висине школарина на појединим факултетима у Србији можете видети у чланку који је издао "Блиц" на следећој адреси http://www.blic.rs/drustvo.php?id=87560, видећете да остали факултети имају далеко више школарине.

*

rebeka

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #87 послато: април 28, 2009, 11:37:50 пре подне »
Kada sam prosle godine  u oktobru, pitala  koliko ispita je potrebno za visu skolu,dobila sam informaciju bilo koja 18 ispita(polovina Od 36 standarnih ispita),da li se to promenilo neznam.

*

pedjica

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #88 послато: април 28, 2009, 04:18:24 поподне »
Ja se izvinjavam ali moram se vratiti na temu diploma nas po starom programu,posto sam video da moderator daje super odgovore i nadam se 100% tacne, pa bih da saznam jos nesto.
Ako sam dobro razumeo mi koji diplomiramo po starom programu automatski dobijamo zvanje master,zar ne?Znaci da nakon toga mozemo u inostranstvo ici direktno na doktorske studije?Ali to je malo nelogicno jer nas oni cesto pitaju koje smo predmete slsuali u bachelor programu a koje i master a to je kod nas u ovom slucaju isto,zar ne?Znaci logicnije je da , ako zelimo, posle zavrsenog naseg fakulteta idemo na neke master studije u inostranstvo.Iako je to malo besmislneo da imamo dve master diplome,sve se svodi na to jer je malo verovatno da ce nas neki unoverzitet sa nasom master diplomom primiti  odmah na doktorske studije.Ili gresim?
Hvala unapred na odgovoru.
Nadam se da Vas nisam isuvise zbunio! :)
pozdrav!

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Основне академске студије
« Одговор #89 послато: април 28, 2009, 04:24:31 поподне »
kad je majski rok?