Основне академске студије

· 2393 · 658402
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #30 послато: март 13, 2009, 12:58:41 поподне »
Поштовани, веверица је животиња која је по природи ствари вредна, сналажљива, вешта, марљиво скупља плодове које складишти и користи током зиме. Све њене особине би требало да буду и особине једног доброг економисте. Водећи се овим, као и чињеницом да је ранијих година дрвеће око факултета красио велики број ових животиња, деканат факултета је дошао на идеју да за лого искористи баш ову животињу, док је идејно решење урадио један од познатијих сликара града Ниша. Поздрав.
« Последња измена: март 13, 2009, 01:00:23 поподне squirrel »

*

Djape7

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Основне академске студије
« Одговор #31 послато: март 13, 2009, 07:36:01 поподне »
Zanima me shta mi mozete reci o smeru marketing,i kada izlaze skripte sa pitanjima za prijemni?

*

Maya

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије
« Одговор #32 послато: март 14, 2009, 11:52:43 поподне »
Posto sam po starom nastavnom programu,zanima me do kada moram zavrsiti fakultet i sta bi se desilo u suprotnom?

Unapred hvala!

*

Dusan

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Основне академске студије
« Одговор #33 послато: март 15, 2009, 06:37:03 поподне »
Postovani,
Mene zanima da li mogu preci na novi studentski program (po Bolonjskom procesu) sada, ili za to moram cekati oktobar?
I sa obzirom na to da mi nedostaju 2 ispita kako bih imao cistu 2. godinu, da li mi se svi ispiti priznaju ili oni koji ne postoje na smeru koji hocu da izaberem se ne priznaju?
Ukoliko se ne priznaju dolazim u sumnju da li da polozim i ova 2 ispita(koja ne postoje na smeru marketing po bolonjskom procesu) ili ne.
I da li trebam polagati razliku u ispitima ukoliko hocu 3. godinu upisati po Bolonji, a imam cistu 2. godinu? Konfuzno mi je i da se priznaju svi ispiti, a neki od kljucnih ispita, koji se nalaze na 2. godini studija po Bolonjskom procesu, da se izaostave.
Pitanja su dosta povezana, ali sam ih postavio odvojeno da bi se izbegla neka eventualna nejasnoca.
Hvala unapred na odgovoru,
Veliki pozdrav!!!
« Последња измена: март 15, 2009, 06:47:46 поподне Dusan »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #34 послато: март 16, 2009, 12:36:15 поподне »
Zanima me shta mi mozete reci o smeru marketing,i kada izlaze skripte sa pitanjima za prijemni?
Будући колега, све информације везане за упис имате у информатору за 2009. Тамо можете наћи детаљан опис сваког смера, литературу за припремање пријемног испита, примере испитних задатака, као и решене задатке са квалификационог испита из 2008. године. Што се литерауре тиче, можете је наћи на скриптарници факултета (телефон 528-619), а информатор можете преузети са сајта факултета на следећој адреси: http://www.eknfak.ni.ac.rs/dl/informator2009.pdf
« Последња измена: март 16, 2009, 12:45:14 поподне squirrel »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #35 послато: март 16, 2009, 12:42:36 поподне »
Posto sam po starom nastavnom programu,zanima me do kada moram zavrsiti fakultet i sta bi se desilo u suprotnom?
Колегинице, рок за завршетак студија по старом наставном плану је септембар 2012. године. Статус студената који не заврше студије у предвиђеном року још увек није дефинисан. Пракса је показала да студенти након таквог рока настављају студије по новом наставном плану. Поздрав.
« Последња измена: март 16, 2009, 01:01:10 поподне squirrel »

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #36 послато: март 16, 2009, 02:05:21 поподне »
Postovani,
Mene zanima da li mogu preci na novi studentski program (po Bolonjskom procesu) sada, ili za to moram cekati oktobar?
I sa obzirom na to da mi nedostaju 2 ispita kako bih imao cistu 2. godinu, da li mi se svi ispiti priznaju ili oni koji ne postoje na smeru koji hocu da izaberem se ne priznaju?
Ukoliko se ne priznaju dolazim u sumnju da li da polozim i ova 2 ispita(koja ne postoje na smeru marketing po bolonjskom procesu) ili ne.
I da li trebam polagati razliku u ispitima ukoliko hocu 3. godinu upisati po Bolonji, a imam cistu 2. godinu? Konfuzno mi je i da se priznaju svi ispiti, a neki od kljucnih ispita, koji se nalaze na 2. godini studija po Bolonjskom procesu, da se izaostave.
Pitanja su dosta povezana, ali sam ih postavio odvojeno da bi se izbegla neka eventualna nejasnoca.
Hvala unapred na odgovoru,
Veliki pozdrav!!!
Поштовани колега, пробаћу да накратко образложим Ваш проблем, с тим што Вам препоручујем да посетите Службу за наставна и студентска питања на факултету или да их контактирате путем телефона на 528-678, као би Вам детаљно објаснили шта је све неопходно за прелаз на нови наставни план. Што се самог преласка тиче, наравно да можете прећи, а што се тиче признавања испита, мора се видети усклађеност између наставних програма (смера на коме сте Ви тренутно и смера по новом наставном плану). Уколико решите да октобра упишете трећу годину по болоњском процесу, прошле године су студентима били признати сви испити, а ове године се за то чека одлука Наставно-научног већа. Поздрав.
« Последња измена: март 16, 2009, 02:12:23 поподне squirrel »

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Основне академске студије
« Одговор #37 послато: март 17, 2009, 08:40:54 поподне »
Mislim da je u prirucniku za poslovnu ekonomiju napravljena greska.
na 13 strani su 8 i 9 pitanje isto.
ali odgovori drugaciji
9 pitanje je trebalo da glasi u cemu se ispoljava kvanititativna uskladjenost elemenata reprodukcije, a ne u cemu se ogleda kvantitativna uskladjenost elemenata reprodukcije.
da li je to tacno???

*

Dusan

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Основне академске студије
« Одговор #38 послато: март 17, 2009, 08:54:02 поподне »
Hvala puno na odgovoru, ukoliko u buduce budete saznali nesto vezano za moj problem, vrlo bi mi znacilo da napisete ovde!
Meni je malo nelogocno da se priznaju svi ispiti, i da se neki zamene drugim, jer ima ispita koji su esencijalni za taj smer i glupo bi bilo da se izostave, dok sa druge strane zasto sam se mucio i polagao, jeste stekao sam znanje, ali ipak kada sam ih vec polozio...
Samo jos da pitam da li znate kada ce se ta sednica odrzati, da li u septembru ili ranije?
Hvala jos jednom,
Pozdrav!!!

*

bogdan

Одг: Основне академске студије
« Одговор #39 послато: март 18, 2009, 06:30:20 поподне »
Mislim da je u prirucniku za poslovnu ekonomiju napravljena greska.
na 13 strani su 8 i 9 pitanje isto.
ali odgovori drugaciji
9 pitanje je trebalo da glasi u cemu se ispoljava kvanititativna uskladjenost elemenata reprodukcije, a ne u cemu se ogleda kvantitativna uskladjenost elemenata reprodukcije.
da li je to tacno???
Nije greska..
U osmom pitanju se trazi kvalitativna, a u devetom kvantitativna uskladjenost..

*

Dusan

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Основне академске студије
« Одговор #40 послато: март 18, 2009, 07:12:28 поподне »
Zanima me shta mi mozete reci o smeru marketing,i kada izlaze skripte sa pitanjima za prijemni?

Evo ja cu ti reci prakticno, na smeru marketing mozes nauciti odnos proizvoda preuzeca prema trzistu i kupcima. Vecina pravi gresku kada marketing uporedjuju sa pravljenjem reklama, smisljanjem slogana... sto rade dizajneri, tekstopisci... Zapravo tvoj posao je pozicioniranje proizvoda preduzeca na trzistu, tj. planiranje prodaje, uvodjenje proizvoda, njegovo pracenje na trzistu, kontrola ostvarenih performansi,...do ostvarivanja planiranih ciljeva preduzeca, sto znaci da biras nacin reklamiranja, na kojoj televiziji, koja reklama, nacin distribucije, pa kada sve isplaniras, i krenes da prodajes gledas da li sve napreduje prema planu, pa ako ne ispravis sta ne valja, zatim steknes iskustvo u prodaji pa kada se planira sledeca prodaja razgovaras sa dizajnerima proizvoda i predlazes im sta da urade u dizajnu kako bi se proizvod bolje prodavao. Naravno uz sve ovo naucices i da vodis i pratis racunovodstvene i druge izvestaje, mere koje drzava sprovodi a tebi uticu na poslovanje, kako da se ponasas sa imovinom kapitala i u kom periodu tj. naucices kako spoljno okruzenje utice na tebe i kako trebas da se ponasas u takvim uslovima. Ovo je skraceno, naravno da ces nauciti i jos dosta toga, a kako je marketing i moj izbor, toplo bih ti preporucio, ali na fakultetu je svaki smer odlican, i sve zavisi od tvoj licnih preferencija, zato nemoj zuriti, razmisli dobro, ali je jedno sigurno - bilo sta da upises na nasem fakultetu neces se pokajati, niti ce ti hvaliti znanja i umeca kad zavrsis. Sad je sve na tebi, pogledaj na sajtu fakulteta novi nastavni program, uporedi smerove prema ispitima koji se nalaze na njima, a ukoliko bi jos nesto zeleo da saznas slobodno pitaj, pomocicu ti. Pozdrav

*

rebeka

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Основне академске студије
« Одговор #41 послато: март 23, 2009, 01:26:29 поподне »
Da li neko zna raspored polaganja ispita u martovskom ispitnom roku za III godinu u Krusevcu?

*

Djape7

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Основне академске студије
« Одговор #42 послато: март 23, 2009, 09:42:38 поподне »
Hvala na odgovoru.I ja sam mislio nesho kao sto si na pocetku napisao,ali mi se sad cini josh privlacnije kad si bolje objasnio.Josh me zanima koji predmeti su najvazniji,posto ja ne idem u ekonomsku skolu,cisto da imam predstavu shta me ceka,i cini mi se da nema matematika?

*

Dusan

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Основне академске студије
« Одговор #43 послато: март 24, 2009, 09:44:59 пре подне »
Hvala na odgovoru.I ja sam mislio nesho kao sto si na pocetku napisao,ali mi se sad cini josh privlacnije kad si bolje objasnio.Josh me zanima koji predmeti su najvazniji,posto ja ne idem u ekonomsku skolu,cisto da imam predstavu shta me ceka,i cini mi se da nema matematika?

Matematika postoji na smeru ali kao izborni, tako da ako volis matematiku mozes da je izaberes. A sto se tice ispita svaki je vazan za sebe, nebi ni bio tu da nije, i uopste nemas problema sto ne ides u ekonomsku skolu, bice ti malo teze, ja sam isao u ekonomsku, i bili mi je lakse ali ne nesto preterano, bitno je da prisustvujes predavanjima narocito iz analitickih ispita kao sto su statistika, racunovodstvo,... jer to neces moci sam, ako te ne mrzi i na ostala, i onda je stvarno lako. I nemoj niko da te plasi, nije fakultet tezak, samo zahteva konstantan rad, svaki dan po 4 sata i to je to. Spisak ispita pogledaj na strani http://www.eknfak.ni.ac.rs/lat/npn_men_mark.html , mada nemas potrebe da se sad opterecujes, kad podjes sve ce ti biti receno, tako da sad se opusti i uzivaj, i ovo ti je mnogo informacija i lepo se odmori preko raspusta!!! poZz

*

Dusan

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Основне академске студије
« Одговор #44 послато: март 24, 2009, 09:48:44 пре подне »
Da li neko zna raspored polaganja ispita u martovskom ispitnom roku za III godinu u Krusevcu?

Pozovi evidenciju u Nisu, oni sigurno znaju: 018 528-678