Основне академске студије

· 2393 · 658346
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #420 послато: октобар 05, 2009, 09:34:19 пре подне »
Zdravo
Da li mozes saznati dal ce biti oktobar 2 i od kada bi poceo i koliko bi trajao, kao i novembarski rok.
Pozdrav 

Prijava ispita vrši se od 05. - 07.10.2009. godine.
Ispiti se održavaju od 20.10.2009. do 05.11.2009. godine.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #421 послато: октобар 05, 2009, 09:35:07 пре подне »
Koja dokumentacija treba za obnovu?

# два обрасца ШВ-20 (купује се на скриптарници)
# индекс
# доказ о уплати накнаде за студије (ако плаћају школарину).
# семестрална уплата.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #422 послато: октобар 05, 2009, 09:58:46 пре подне »
ja sam druga godina.sad upisujem trecu i zanima me da li su seminarski radovi obavezni?i da li se boduju?da li za upis na budzet mozemo da imamo 6 plus 2 ispita i plus 2 seminarska?

На вама је да сакупите одговарајући број ЕСПБ бодова потребан за упис наредене године. Наравно да се сваки семинарски рад бодује и носи по 2 бода.

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Основне академске студије
« Одговор #423 послато: октобар 05, 2009, 10:13:36 пре подне »
Da li iznos od 35000 din za obnovu godine moze da se plati u ratama i koliko iznosi prva rata?Na koji racun se uplacuje?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #424 послато: октобар 05, 2009, 10:29:50 пре подне »
МОЛИМ ВАС ДА ПАЖЉИВО ПРОЧИТАТЕ СЛЕДЕЋУ ОДЛУКУ

Након октобарског испитног рока 2009. године, сви студенти су обавезни да регулишу свој статус:

-   Студенти који се финансирају на терет буџета, у случају нестицања услова за упис у наредну годину студија по завршетку октобарског испитног рока, плаћају обнову године као буџетски студенти и, уколико стекну услов за упис у октобарском II испитном року, уписују наредну годину студија као студенти који се фиансирају на терет буџета, али без права подношења регресионог захтева (обнова се врши у целости)
(Не врши се рефундирање трошкова обнове године);

-   Студенти који се финансирају на терет буџета, који су већ обновили годину студија, у случају нестицања услова за упис у наредну годину студија по завршетку октобарског испитног рока, прелазе на статус самофинансирајућег студента и плаћају обнову године као самофинансирајући студенти. Ови студенти, уколико стекну услов у октобарском II испитном року, уписују наредну годину као самофинансирајући студенти, доплатом накнаде до висине школарине по Ценовнику Економског факултета у Нишу
(Мора се  доплатити разлика у цени између обнове године и уписа нове године);

-   Студенти који се самофинансирају, у случају нестицања услова за упис наредне године студија после завршетка октобарског испитног рока, плаћају обнову године као самофинансирајући студенти и, уколико стекну услов за упис у октобарском II испитном року, уписују наредну годину студија као студенти који се самофинансирају, доплатом износа накнаде до висине школарине по Ценовнику Економског факултета у Нишу
(Мора се  доплатити разлика у цени између обнове године и уписа нове године).

« Последња измена: октобар 05, 2009, 10:48:20 пре подне squirrel »

*

Didi

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Основне академске студије
« Одговор #425 послато: октобар 05, 2009, 12:44:01 поподне »
Prosle godine sam obnovila 2. godinu i prilikom prijave ispita placala iznos koji stoji uz "studenti koji se finansiraju iz budzeta, a koji su obnovili godinu".
Sada sam upisala 3. kao budzetski student..zanima me da li prilikom prijave ispita placam iznos koji stoji uz "studenti koji se finansiraju iz budzeta" ili se ona obnovljena godina racuna, pa cu i nadalje morati da placam iznos koji stoji uz "studenti koji se finansiraju iz budzeta, a koji su obnovili godinu"?
Hvala!

*

sashka

Одг: Основне академске студије
« Одговор #426 послато: октобар 05, 2009, 01:46:33 поподне »
posto je na evidenciji guzva i posto su ljudi nervozni prilikom odgovaranja na pitanja , imam jedno pitanje i ko zna nek mi odgovori :
posto nisam stekla uslov od 7ispita za upis
da bi stekla uslov za upis u IIgodinu kao student koji se finansira iz budzeta,u okt2 moram da obnovim godinu,a ukoliko se dogodi da i tada ne 'uhvatim' uslov,da li mogu da se upisem u  IIgod kao samofinansirajuci i da li tih 15000 dinara mogu da se iskoriste kao deo skolarine za samofinansiranje ili ne,
i do kada traje upis u IIgod?

*

marija87

  • *
  • Поруке: 8
Одг: Основне академске студије
« Одговор #427 послато: октобар 05, 2009, 02:27:26 поподне »
Da li ce biti predavanja za 3. godinu po starom?

*

miarsic

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Основне академске студије
« Одговор #428 послато: октобар 05, 2009, 03:55:06 поподне »
Ja sam samofinansirajuci apsolvent, da li moram nekako da regulisem status na evidencji?
Posto sam samofinansirajuci da li moram da odradim praksu?

*

navircom287

  • *
  • Поруке: 48
Одг: Основне академске студије
« Одговор #429 послато: октобар 05, 2009, 05:15:23 поподне »
Koja dokumentacija treba za obnovu?

# два обрасца ШВ-20 (купује се на скриптарници)
# индекс
# доказ о уплати накнаде за студије (ако плаћају школарину).
# семестрална уплата.

a gde je logika placanja semestralne uplate ako samofinansirajuci studenti ne overavaju semestar(koji im je overen na pocetku,pri upisu)

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Основне академске студије
« Одговор #430 послато: октобар 05, 2009, 08:04:44 поподне »
Da li iznos od 35000 din za obnovu godine moze da se plati u ratama i koliko iznosi prva rata?Na koji racun se uplacuje?
Odgovorite mi

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #431 послато: октобар 06, 2009, 07:04:32 пре подне »
Prosle godine sam obnovila 2. godinu i prilikom prijave ispita placala iznos koji stoji uz "studenti koji se finansiraju iz budzeta, a koji su obnovili godinu".
Sada sam upisala 3. kao budzetski student..zanima me da li prilikom prijave ispita placam iznos koji stoji uz "studenti koji se finansiraju iz budzeta" ili se ona obnovljena godina racuna, pa cu i nadalje morati da placam iznos koji stoji uz "studenti koji se finansiraju iz budzeta, a koji su obnovili godinu"?
Hvala!

Као студент који се финансира из буџета.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #432 послато: октобар 06, 2009, 07:06:31 пре подне »
posto je na evidenciji guzva i posto su ljudi nervozni prilikom odgovaranja na pitanja , imam jedno pitanje i ko zna nek mi odgovori :
posto nisam stekla uslov od 7ispita za upis
da bi stekla uslov za upis u IIgodinu kao student koji se finansira iz budzeta,u okt2 moram da obnovim godinu,a ukoliko se dogodi da i tada ne 'uhvatim' uslov,da li mogu da se upisem u  IIgod kao samofinansirajuci i da li tih 15000 dinara mogu da se iskoriste kao deo skolarine za samofinansiranje ili ne,
i do kada traje upis u IIgod?

До 10. октобра морате обновити годину, уколико након октобра 2 немате услова за упис на буџет, а имате довољно поена да наставите студије као самофинансирајући студент, биће Вам то и омогућено.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #433 послато: октобар 06, 2009, 07:07:14 пре подне »
Ja sam samofinansirajuci apsolvent, da li moram nekako da regulisem status na evidencji?
Posto sam samofinansirajuci da li moram da odradim praksu?


Нисте у обавези да регулишите статус, али сте у обавези да одрадите стручну праксу.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #434 послато: октобар 06, 2009, 07:08:38 пре подне »
Da li iznos od 35000 din za obnovu godine moze da se plati u ratama i koliko iznosi prva rata?Na koji racun se uplacuje?
Odgovorite mi

Можете уплатити у две рате, а рачун вам је исти као и онај за пријаву испита:  840-1683666-17