Основне академске студије

· 2393 · 657240
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Основне академске студије
« послато: јануар 28, 2009, 11:14:56 пре подне »
Поштоване колеге,

Уколико имате нека питања везана за основне академске студије, можете их поставити овде. Свака сугустија, савет и критика је добродошла. Овај форум има за циљ да вама олакша студирање, а боравак на факултету учини пријатнијим. Зато, не штедите нас, јер смо ми ту због вас. За почетак остављамо вам списак корисних линкова који ће вам помоћи да дођете до најбитнијих информација везаних за академске студије.

Поздрав са Економског факултета
« Последња измена: јул 09, 2009, 01:56:53 поподне squirrel »

*

bogdan

Одг: Основне академске студије
« Одговор #1 послато: јануар 31, 2009, 04:49:39 поподне »
Mene interesuje koji je najbolji smer na ekonomskom fakultetu?Ja se dvoumim izmedju menadzment preduzeca i finansije, bankarstvo i osiguranje... Koji je po vasem misljenju bolji (i laksi) smer?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #2 послато: фебруар 02, 2009, 12:55:52 поподне »
Будући колега, који ћете смер уписати зависи од ваших преференција, али и од тога коју средњу школу или гимназију завршавате.
На смеру ФИНАНСИЈЕ, БАНКАРСТВО И ОСИГУРАЊЕ  стичу се знања из области : финансија, монетарне политике,банкарства...
Основу чине предмети:
  • Банкарски менаџмент
  • Монетарна економија
  • Пословне финансије
  • Управљање ризиком и осигурање
  • Финансијска тржишта
На смеру МЕНАЏМЕНТ ПРЕДУЗЕЋА  стичу се знања из области: менаџмента, планирања, управљања...
Основу чине предмети:
  • Основи менаџмента
  • Управљање ресурсима предузећа
  • Анализа пословних перформанси
  • Планирање и политика предузећа
  • Корпоративно управљање
У информатору који се налази на сајту факултета су дати сви смерови са распоредом предмета (испита) па ви пронађите себе.
Поздрав


*

Lena

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #3 послато: фебруар 04, 2009, 06:12:28 поподне »
Interesuje me da li ja mogu, i pod kojim uslovima da predjem na budzet? Zavrsila sam visu ekonomsku skolu i upisala trecu na smeru poslovna ekonomija. Imala sam da polozim 4 diferencijalna i + 8 redovna ispita. Da li moram da polozim svih 12 da bi upala na budzet u cetvrtoj godini?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #4 послато: фебруар 05, 2009, 02:36:59 поподне »
Поштована колегинице,

Услов за прелазак на буџет је да положите четири диференцијална и четири условна испита, уз то  да нисте обновили трећу годину. Није неоствариво, зато само напред!

Поздрав

*

Nevena

  • *
  • Поруке: 56
Одг: Основне академске студије
« Одговор #5 послато: фебруар 06, 2009, 11:29:43 пре подне »
Imam jedno pitanje..
Prebacila sam se sa Vise poslovne, i sada sam na trecoj godini na smeru finansijski menadzment..zanima me da li mi se priznaju ispiti koje sam polagala na visoj, primera radi engleski II, poslovne finansije, privredno i radno pravo..Hvala unapred!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #6 послато: фебруар 06, 2009, 02:43:44 поподне »
Поштована колегинице,
Званично се не признају испити са Више пословне школе. Мој Вам је савет, да консултујете предметне наставнике из предмета које сте већ положили, јер једино они могу ту да Вам изађу у сусрет.
Поздрав

*

Nevena

  • *
  • Поруке: 56
Одг: Основне академске студије
« Одговор #7 послато: фебруар 08, 2009, 12:14:24 поподне »
Kolega, hvala Vam na odgovoru!

*

Nevena

  • *
  • Поруке: 56
Одг: Основне академске студије
« Одговор #8 послато: фебруар 10, 2009, 01:59:50 поподне »
Postovani,
zanima me da li je odobren vanredni rok u martu, i kada ce otprilike biti prijava ispita..
Hvala unapred!!!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #9 послато: фебруар 11, 2009, 09:50:32 пре подне »
Колегинице, мартовски рок још увек није званично одобрен, али се очекује. Према предлогу, рок би трајао од 15. до 30. марта, а пријава испита би била од 1. до 5. марта. Званичну информацију очекујте на сајту факултета. Поздрав.

*

Nevena

  • *
  • Поруке: 56
Одг: Основне академске студије
« Одговор #10 послато: фебруар 11, 2009, 12:09:43 поподне »
Kolega, hvala Vam puno!!! Sve najbolje!!!

*

Nevena

  • *
  • Поруке: 56
Одг: Основне академске студије
« Одговор #11 послато: фебруар 12, 2009, 08:11:06 пре подне »
Kolega, da li znate kada pocinju predavanja za trecu godinu (stari program)? Jos jednom..Hvala!!!

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Основне академске студије
« Одговор #12 послато: фебруар 12, 2009, 11:39:15 пре подне »
Колегинице, предавања у летњем семестру почињу 17.2.2009., а распоред предавања можета наћи на сајту факултета. Поздрав.

*

Nevena

  • *
  • Поруке: 56
Одг: Основне академске студије
« Одговор #13 послато: фебруар 12, 2009, 01:22:00 поподне »
Hvala jos jednom!!!Pozdrav!!!

*

Bubi

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Основне академске студије
« Одговор #14 послато: фебруар 14, 2009, 02:25:31 поподне »
Ja sam na cetvrtoj godini osnovnih akademskih studija i zanima me da li postoji mogucnost promene izbornog predmeta? Pozz