Beskorisni sajt Filozofskog fakulteta

· 18 · 12236
*

nestoralex

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Beskorisni sajt Filozofskog fakulteta
« Одговор #15 послато: октобар 11, 2012, 05:14:41 поподне »
ja sam apsovirala 2010. godine,ona generacija koja je ni tamo ni ovamo,ako se neko seća.dobili smo informaciju da se druga i svaka sledeća obnova apsolventskog staža plaća 3000 po nepoloženom ispitu,tako smo plaćali i prošle godine,plus nekih 1000 rsd kao naknada za upis.takođe smo negde načuli da se obnova može platiti u tri jednake mesečne rate.ako ima nekog ko može da me prosvetli po ovom pitanju,bila bih mu jako zahvalna.  :)

*

Clavis

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Beskorisni sajt Filozofskog fakulteta
« Одговор #16 послато: октобар 11, 2012, 10:28:02 поподне »
ja sam apsovirala 2010. godine,ona generacija koja je ni tamo ni ovamo,ako se neko seća.dobili smo informaciju da se druga i svaka sledeća obnova apsolventskog staža plaća 3000 po nepoloženom ispitu,tako smo plaćali i prošle godine,plus nekih 1000 rsd kao naknada za upis.takođe smo negde načuli da se obnova može platiti u tri jednake mesečne rate.ako ima nekog ko može da me prosvetli po ovom pitanju,bila bih mu jako zahvalna.  :)

Zaista ne znam. Znam da to ne važi za tzv. studente veterane tj. one koji idu po starom programu, već samo rok da se fax završi do kraja školske 2013/14. godine i da se prijava po ispitu plaća, za sada još uvek 1.500 dinara, ali dokle će ostati ta tarifa, videćemo.
Bolonjci plaćaju 3.000 po nepoloženom ispitu za obnovu staža, a čini mi se da ima neko ograničenje tj. postoji neka suma koja je granična koliko ja shvatam i ona je dvadeset i nešto hiljada, što bi trebalo da znači da ti se, kad pomnožiš broj nepoloženih ispita sa 3.000, ako prelazi tu sumu, taj ostatak preko nje oprašta. Ali nemoj me držati za reč, to sam samo nešto načuo i ne znam da l' sam to lepo shvatio.
E sad vi koji ste ni tamo-ni vamo, ne znam gde se ubrajate, u prvu ili drugu kategoriju, ili ste neka treća pa za vas važi nešto treće.

I takodje ne znam da li se može platiti u 3 rate. Možda može, ako su doneli takvu odluku. Ali sigurno može, ako nisu, da pojedinačno pišeš molbu fakultetu da ti odobri plaćanje u više rata.
« Последња измена: октобар 11, 2012, 10:39:11 поподне Clavis »

*

Clavis

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Beskorisni sajt Filozofskog fakulteta
« Одговор #17 послато: октобар 11, 2012, 10:36:26 поподне »
pa ne znam, nekad zavisi i od raspolozenja, a inace desilo mi se vise puta da nemaju odgovor na neko pitanje, veruj mi, dug mi je staz na faxu, svasta sam prezivela  8) a sto se kartoncica za prijavu tice, oni su uvek bili tako 'fancy' pa su bili dz, nije bitno, 10 din, nije neka kinta, ma nije nikakva kinta, nego princip je bitan, a to je izbijanje para iz dzepova studenata na sve moguce nacine  :(

Znam da su godinama takvi, ali ako  je već kriza, možemo da ih uprostimo malo.
Jeste da 10 dinara nije nikakva suma. Ali 10 dinara tamo, pa 10 ovamo, pa 100 tamo, 100  ovamo, nakupi se.
Što se tiče sudentske službe, iz mog iskustva, sve je išlo ok. Ali to mogu da tvrdim samo za šalter za moju grupu, za ostale ne znam. Sve što sam pitao, zamolio, tražio potvrde, sve je išlo ok. Doduše prvo džonjam malo na šalteru desetak minuta i čekam da se pojavi odnekud, ali kad me uzme u postupak,  sve prodje u najboljem redu.