Naknada za ispisivanje diplome.

· 3 · 3549
*

bojanbuzz

  • *
  • Поруке: 2
Naknada za ispisivanje diplome.
« послато: април 19, 2011, 09:29:35 пре подне »
Interesuje me da li je naknada za ispisivanje diplome uskladjena na nivou univerziteta ili svaki fakultet uredjuje za sebe?
Da li placaju svi studenti, cuo sam da se na nekim fakultetima ne placa ako imas prosek preko 9 i nesto?
Mislim da nije fer da se studentima naplacuju iznosi od 5000 i vise sa ispisivanje diplome!

*

Goca

  • *****
  • Поруке: 1
Одг: Naknada za ispisivanje diplome.
« Одговор #1 послато: април 19, 2011, 10:00:45 пре подне »
Poštovani,
Zakonom o visokom obrazovanju nadležnost izdavanja diploma preneta je na Univerzitete. Diploma je javna isprava i uz naknadu za izdavanje diploma potrebno je platiti i administrativnu taksu na račun Republike Srbije, tako da mislim da informacija da neki studenti ne plaćaju izdavanje diploma nije tačna. Diplome se izradjuju na posebnom obrascu sa hologramom te je njihova izrada skuplja i sada je taj iznos na Univerzitetu u Nišu 8.000 dinara. Što se tiče fakulteta oni rade pripremu za izradu diplome pa pretpostavljam da je to razlog zbog koga naplaćuju stampanje diploma.

*

bojanbuzz

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Naknada za ispisivanje diplome.
« Одговор #2 послато: април 19, 2011, 01:00:27 поподне »
Hvala na brzom odgovoru. Za elektronski fakultet sigurno znam da preko 9 i nesto nisu naplacivali studentima izradu diplome, sto je lep gest sa njihove strane i mislim da bi ovo trebalo da bude na nivou univerziteta. A realno izrada jedne diplome tesko da moze da bude tako skupa pa koristili najmoderniju tehnologiju dostupnu za taj posao. Bilo je pisanja u novinama prosle godine oko naknade za diplome na univerzitetu u BG gde su cene isle od 3000-11000, a sama izrada kosta od 200-1000 dinara. http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Papreno-izdavanje-diploma.sr.html