Основне академске студије - Биологија

· 15 · 15181
*

Aurora

  • *****
  • Поруке: 10
Основне академске студије - Биологија
« послато: јануар 22, 2009, 11:35:39 пре подне »
Поштоване колеге, овде можемо, за почетак отворити генералну дискусију о Основним академским студијама на Природно-математичком факултету, на студијском програму за Биологију. Добронамерне критике, савети и коментари везани за унапређење квалитета наставе, и даљем имплементирању болоњског процеса су добродошли.

*

Vanjabiology88

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #1 послато: фебруар 23, 2009, 06:33:50 поподне »
Da, u potpunosti se slazem i smatram da je ovo odlicna ideja da se pokrene ovakav forum. Mi, biolozi mozemo da komentarisemo sve sto nas interesuje.
Za pocetak mozemo diskutovati o novinama koje je donela bolonjska konvenkcija. Svi predmeti koji su se ranije slusali 2 semestra sada se slusaju jedan. Sta kazete o tome?

*

nikola090

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #2 послато: фебруар 26, 2009, 10:32:11 поподне »
hey mene interesuje sta posle biologije sa ekologiom i mislim da  li uopste ima tog smeta u nisu??? nadam se da cu upisati ovaj smer! :-DDDD poz za sve mlade biologe!!!!!!!!!!

*

Vanjabiology88

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #3 послато: фебруар 28, 2009, 01:05:11 поподне »
Pa znas kako, sada po Bolonji ides po sistemu 3+2. Sta hocu da ti kazem, osnovne studije ti traju 3 godine tj 6 semestra i to ti je opsta biologija. Ukoliko se odlucis da upises i one 2 godine, tj
masters tu se odlucujes da li hoces da budes biolog ili ekolog. To je stvar sad sta ti zelis.
Licno ja odlucicu se za smer biolog posto to vise volim od ekologije. Takodje da bi radio u skoli moras da imas zavrsene dve godine Masters-a. Fakultet postoji u Nisu, adresa je Visegradska 33.
Srecno!!!!

*

nikola090

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #4 послато: фебруар 28, 2009, 05:19:00 поподне »
mhm... ma znam ja sve to mislim gde se nalazi fax i tako to... znaci jos 5 godina ucenja aaaaaaaaaaa pa to treba preziveti heheheh jel zna neko koje sve poslove ja kasnije mogu da radim sa ovim faxom???

*

Vanjabiology88

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #5 послато: март 02, 2009, 12:02:50 пре подне »
Poslovi koje student može obavljati završetkom osnovnog studijskog programa tj zavrsetkom 3 godine osnovnih studija:

    * Tehnički poslovi u istraživanjima iz oblasti biologije
    * Tehnički i stručni poslovi u biološkim, biohemijskim i biomedicinskim laboratorijama
    * Stručni poslovi u zaštićenim prirodnim dobrima
    * Konzervatorski poslovi u naučnim biološkim zbirkama i muzejima
    * Preparatorski poslovi


Poslovi koje student može obavljati završetkom diplomskog studijskog programa tj zavrsetkom jos 2 godine diplomskih akademskih studija sto zajedno sa osnovnim cini 5 godina:

    * Naučno-istraživački i stručni poslovi u istraživanjima iz oblasti biologije
    * Naučno-istraživački i stručni poslovi u biološkim, biohemijskim i biomedicinskim laboratorijama
    * Poslovi nastavnika u osnovnim i srednjim školama
    * Poslovi predavača na strukovnim studijama na fakultetima
    * Poslovi asistenta na fakultetima i u naučno-istraživačkim institucijama
    * Poslovi naučno-istraživačkih saradnika u industrijskim postrojenjima
    * Naučni poslovi u različitim sferama društvenog života u kojima je neophodna primena znanja iz oblasti biologije (ministarstva, opštine i sl.)

Nadam se da sam pomogao i tebi i drugima.Sad ti samo ostaje da se odlucis sta ces.

*

nikola090

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #6 послато: март 02, 2009, 12:28:25 пре подне »
heheheeh!!!
hvala hvala!!! stvarno zvuci primamljivo!!! mislim da bi sve doslo u obzir osim profesora!!! jer su ima plate extra male... heheeh mada ima tu i dbrih stvari, ima cak 4 dobre stvari a to su jun, jul, avgust i januar!!! :-DDDDDDD

*

maja_mishic

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #7 послато: март 16, 2009, 12:06:56 пре подне »
Hocu da znam koi dokumenti su potrebni za upisavanje na smer-Biologija za studenta iz Makedonije, koliko je skolarina za stranih studenta i dali je potrebno srpsko drzavjanstvo?

*

utopija

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #8 послато: март 23, 2009, 12:16:22 пре подне »
Imam jednu nedoumicu...  ako je neko upisao fakultet 1998. godine, dao prvu godinu i tri ispita iz druge i onda batalio fax...pa sad hoce da nastavi...bio je na budzetu... Koliko se i da li se placa nastavak studija i da li se prelazi na samofinansiranje...da li moze sad u junu da se prijavi ispit... I tako to :) 

*

maja_mishic

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #9 послато: март 23, 2009, 09:44:37 пре подне »
ja jos nisam ni zavrsila srednju skolu...4godinu sam i zelim da se upisem na pmf-bioligiju...iz Makedonije sam i
zato pitam koliko je skolarina i koji dokumenti su potrebni za upis...ko zna nek mi odgovori...hvala unapred

*

Aurora

  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #10 послато: март 23, 2009, 11:34:12 пре подне »
Imam jednu nedoumicu...  ako je neko upisao fakultet 1998. godine, dao prvu godinu i tri ispita iz druge i onda batalio fax...pa sad hoce da nastavi...bio je na budzetu... Koliko se i da li se placa nastavak studija i da li se prelazi na samofinansiranje...da li moze sad u junu da se prijavi ispit... I tako to :) 

Ako si upisao drugu godinu studija, mislim da ce biti tesko da nastavis studije po tom planu i programu po kojem si zapoceo studije, jer trenutno po starim nastavnim programima na fakultetu imamo samo trecu i cetvrtu godinu, pa je, po meni, jedino resenje za tebe da se prebacis na studiranje po novim studijskim programima. No, najtacnije informacije mozes dobiti direktno od studentske sluzbe fakulteta na broj 533-015 lokal 25, ili dolaskom direktno na fakultet.

Pozdrav!

*

Aurora

  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #11 послато: март 23, 2009, 11:37:07 пре подне »
ja jos nisam ni zavrsila srednju skolu...4godinu sam i zelim da se upisem na pmf-bioligiju...iz Makedonije sam i
zato pitam koliko je skolarina i koji dokumenti su potrebni za upis...ko zna nek mi odgovori...hvala unapred

Cena skolarine za strane studente je $1650, na svim odsecima naseg fakulteta.

*

maja_mishic

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #12 послато: март 23, 2009, 12:11:47 поподне »
A to sto imam  srpsko drzavjanstvo? Koliko je skolarina za vasi studenti?

*

Aurora

  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #13 послато: март 23, 2009, 12:14:52 поподне »
A to sto imam  srpsko drzavjanstvo? Koliko je skolarina za vasi studenti?
Skolarina za nase studente je 69.000 dinara

*

utopija

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Основне академске студије - Биологија
« Одговор #14 послато: март 24, 2009, 10:50:45 пре подне »
Imam jednu nedoumicu...  ako je neko upisao fakultet 1998. godine, dao prvu godinu i tri ispita iz druge i onda batalio fax...pa sad hoce da nastavi...bio je na budzetu... Koliko se i da li se placa nastavak studija i da li se prelazi na samofinansiranje...da li moze sad u junu da se prijavi ispit... I tako to :) 

Ako si upisao drugu godinu studija, mislim da ce biti tesko da nastavis studije po tom planu i programu po kojem si zapoceo studije, jer trenutno po starim nastavnim programima na fakultetu imamo samo trecu i cetvrtu godinu, pa je, po meni, jedino resenje za tebe da se prebacis na studiranje po novim studijskim programima. No, najtacnije informacije mozes dobiti direktno od studentske sluzbe fakulteta na broj 533-015 lokal 25, ili dolaskom direktno na fakultet.

Pozdrav!

OK... Hvala puno!!!