Pitanje za squirrel-a!

· 1157 · 402148
*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #735 послато: октобар 02, 2013, 07:12:12 пре подне »
Da li mogu da ponistim ispite koje sam polozila u januaru ove godine i da obnovim godinu (drugu), a da narednu (trecu) upisem na teret budzeta?

Rok za ponistenje ispita je 48 sati od polaganja.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #736 послато: октобар 02, 2013, 07:16:11 пре подне »
Koliko je bodova uslov za upis druge godine studija? i da li se moze izgubiti status budzetskog studenta ukoliko se ne osvoji dovoljan broj bodova u tekucoj godini?

Prema trenutno vazecem Zakonu uslov za budzet je 50 ESPBa. U najavi je smanjenje na 48 ESPBa. Ukoliko Skupstina smanji uslov na 48, NNV ce odobriti smanjenje na 46 zbog specificnosti bodovnog sistema kod nas.

Uslov da se ostane na budzetu je da ostvarite 50/46 ESPBa u sk.2012/13 godini.

*

cici123

  • **
  • Поруке: 145
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #737 послато: октобар 02, 2013, 10:01:05 пре подне »
ja sam se porodila aprila meseca 2013,pitala sam ranije oko procedure zamrzavanja godine,u obnovljenoj sam drugoj godini,jedan ispit mi je falio za upis trece,ali nazalost nisam bila u mogucnosti da polazem...interesuje me sta je potrebno da dostavim oko dokumentacije vezano za trudnocu,i u mom slucaju sta ja placam ili ne placam...kako bih mogla
 da nastavim dalje sa polaganjem ispita?MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE :'(

*

Alleksandra

  • **
  • Поруке: 194
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #738 послато: октобар 02, 2013, 04:19:36 поподне »
Squirrel, interesuje me da li bilo koje uverenje može da se overi pre upisa godine? :) :)

*

qw ash

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #739 послато: октобар 02, 2013, 05:57:38 поподне »
Obnova od 10.oktobra a upis od 14.oktobra. Moze i drugi i da vas upisu.

od 10og pa do kad je obnova?  :D

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #740 послато: октобар 03, 2013, 10:02:06 пре подне »
ja sam se porodila aprila meseca 2013,pitala sam ranije oko procedure zamrzavanja godine,u obnovljenoj sam drugoj godini,jedan ispit mi je falio za upis trece,ali nazalost nisam bila u mogucnosti da polazem...interesuje me sta je potrebno da dostavim oko dokumentacije vezano za trudnocu,i u mom slucaju sta ja placam ili ne placam...kako bih mogla
 da nastavim dalje sa polaganjem ispita?MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE :'(

Mozete da zamrznete skolsku 2013/14 godinu, podnesite Izvod iz maticne knjige rodjenih deteta i napisite Molbu za zamrzavanje godine.

*

cici123

  • **
  • Поруке: 145
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #741 послато: октобар 03, 2013, 03:20:16 поподне »
hvala puno na odgovoru :)samo me interesuje,da li se nesto placa i kakva je procedura oko polaganja daljih ispita?

*

Сања

  • *
  • Поруке: 20
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #742 послато: октобар 04, 2013, 08:22:51 поподне »
Хвала на одговору, squirrel.  :) А имам још једно питање - до када је рок да заменим изборни предмет, ако сада при упису заокружим један, али се онда накнадно одлучим за други? Да ли је дозвољено да то учиним и јануара, када почиње испитни рок, или је битно само да у индексу немам потпис професора из тог предмета који желим да заменим, како уопште иде процедура око замене?

*

Belle

Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #743 послато: октобар 06, 2013, 01:26:47 пре подне »
Hvala na odgovoru. A da li student koji obnovi godinu moze da uzme potvrdu sa evidencije da je redovan student?

*

nepoznata

  • ***
  • Поруке: 217
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #744 послато: октобар 06, 2013, 09:55:11 пре подне »
Moze

*

Belle

Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #745 послато: октобар 06, 2013, 10:19:11 пре подне »
Hvala  :)

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #746 послато: октобар 07, 2013, 10:19:29 пре подне »
Nigde na sajtu fakulteta ne piše na koji način treba izvršiti prijavu diplomskog rada po novom programu, pa bih voleo da znam do dertalja celu proceduru. Dobio sam obrazac koji moram da popunim. Rečeno mi je da je potrebno uplatiti 5.000 na žiro-račun fakulteta (840-1683666-17), i 8.000 na račun Univerziteta. Interesuje me koji je žiro-račun Univerziteta i da li su ove informacije u potpunosti tačne, pošto sam čuo da je potrebno platiti i nekuz taksu od otprilike 500 dinara. Voleo bih da svi studenti završne godine po Bolonjskom procesu imamo potpune informacije na jednom mestu. Hvala unapred.

http://www.eknfak.ni.ac.rs/src/Osnovne-studije.php#zavrsni
Visinu naknada imate u pdf dokumentima.

Isto to imate i na studentskom web servisu

Squirrel ajde molim te resi mi ovu engimu? :D

Ako prijavim ispit recimo 3 puta pa svih 3 puta ne izadjem, jel onda cetvrti put kad prijavljujem placam ili ne placam? (na budzetu sam)
Isto za ispite iz prve, ako sam bila i tad na budzetu,prenela sam ispite, a nisam izasla vise od tri puta,a prijavljivala sam puno puta da li placam ili ne?

Vrlo moguce da sam bespotrebno placala svo ovo vreme...
I ako se ispostavi da sam bespotrebno placala pretpostavljam da nema nacina da povratim novac?
:D

Ali molim vas ako znate sigurno zato sto ste pitali na evidenciji, onda mi odgovorite, ako ne onda nemojte, jer mi je milion ljudi reklo da se placa posle trece prijave, a jos milion da se placa posle treceg izlaska na ispit... ;)
Squirrel zna valjda :D


Placa se cetvrti izlazak na ispit.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #747 послато: октобар 07, 2013, 10:20:51 пре подне »
Хвала на одговору, squirrel.  :) А имам још једно питање - до када је рок да заменим изборни предмет, ако сада при упису заокружим један, али се онда накнадно одлучим за други? Да ли је дозвољено да то учиним и јануара, када почиње испитни рок, или је битно само да у индексу немам потпис професора из тог предмета који желим да заменим, како уопште иде процедура око замене?

izborni predmet menjate pre pocetka predavanja, jer morate da imate potpis iz tog predmeta. naknada za promenu predmeta iznosi 3.000. dinara.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #748 послато: октобар 07, 2013, 10:21:37 пре подне »
Hvala na odgovoru. A da li student koji obnovi godinu moze da uzme potvrdu sa evidencije da je redovan student?

Ne, moze da stoji da je upisan u datu godinu po drugi ili treci put.

*

qw ash

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #749 послато: октобар 07, 2013, 08:06:51 поподне »
Ako ne sakupljamo potpise onda ne idemo na predavanja, ako obnovimo godinu? Jel obnova moze da se plati i u 3 rate, mislim da je tako moglo i prosle godine, ili mora u dve?