Pitanje za squirrel-a!

· 1157 · 401404
*

darko87

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #105 послато: новембар 09, 2011, 07:02:11 поподне »
Da li mi po starom programu dobijamo uverenje o izjednacavanju diploma ili ne?
Prema ovom citatu iz zakona o visokom obrazovanju bi trebalo.
Citat: "лица која су стекла VII-1 степен стручне спреме (дипломирани правник, дипломирани инжењер итд.) изједначена су са лицима која стекну назив мастер".
Cuo sam da se vise ne izdaju pa me interesuje zbog cega?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #106 послато: новембар 11, 2011, 12:29:53 поподне »
Bilo je obustavljeno izdavanje uverenja izjednacavanja sa Masterom. Nastavili smo sa radom, uplata je 10.000

*

Jellena

Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #107 послато: новембар 16, 2011, 10:33:30 поподне »
Squirrel, da li studenti koji su bili na budzetu u prvoj i drugoj a obnovili su drugu po prvi put, mogu sl. godine, odnosno za trecu da konkurisu za budzet? I da li takvi studenti imaju pravo na obnovu stipendije ili bar na kredit, ako su u prvoj i drugoj primali stipendiju, ako ostvare sve potrebne uslove, prosek, ociste sve nadalje, ili se takva prava zauvek gube ako se jednom obnovi? Da napomenem, pisala sam skoro prodekanu za finansije Tadiji, covek mi je napisao da svako ima sanse sl. godine ako ispuni uslove od 5.10.2011 do 5.10.2012, ali ako sam ja npr. obnovila sada zbog 4 ispita i pola jezika, onda u tom roku nikako ne mogu da skupim vise od 30 espb, sem ako mi se ne racunaju i do sada polozeni ispiti? Znam da je prosle godine moglo da se upise na budzetu i za obnovce, pa zato i pitam, da proverim jel jos uvek tako, jer zasto ne bi primili nekog ko ostvari 60 espb, bez obzira sto je obnovio, ako ima visok prosek? Hvala unapred na odgovoru.

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #108 послато: новембар 17, 2011, 02:41:58 поподне »
Squirrel, da li studenti koji su bili na budzetu u prvoj i drugoj a obnovili su drugu po prvi put, mogu sl. godine, odnosno za trecu da konkurisu za budzet? I da li takvi studenti imaju pravo na obnovu stipendije ili bar na kredit, ako su u prvoj i drugoj primali stipendiju, ako ostvare sve potrebne uslove, prosek, ociste sve nadalje, ili se takva prava zauvek gube ako se jednom obnovi? Da napomenem, pisala sam skoro prodekanu za finansije Tadiji, covek mi je napisao da svako ima sanse sl. godine ako ispuni uslove od 5.10.2011 do 5.10.2012, ali ako sam ja npr. obnovila sada zbog 4 ispita i pola jezika, onda u tom roku nikako ne mogu da skupim vise od 30 espb, sem ako mi se ne racunaju i do sada polozeni ispiti? Znam da je prosle godine moglo da se upise na budzetu i za obnovce, pa zato i pitam, da proverim jel jos uvek tako, jer zasto ne bi primili nekog ko ostvari 60 espb, bez obzira sto je obnovio, ako ima visok prosek? Hvala unapred na odgovoru.

Svako ko u toku skolske godine sakupi dovoljan broj ESP bodova potreban za budzet, ima pravo da se rangira na listi za budzet. Upravo ono, sto vam je i prodekan Tadija rekao.

I ove godine je bilo slucajeva koji su u obnovljenoj godini sakupili preko 46 ESPB i time stekli pravo da narednu godinu upisu na budzetu.
« Последња измена: новембар 17, 2011, 02:44:47 поподне squirrel »

*

Jellena

Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #109 послато: новембар 17, 2011, 03:32:02 поподне »
Hvala puno na odgovoru.  :) A jel to znaci da mi se racunaju i do sada polozeni ispiti iz druge, ili samo ono sto polozim u obnovljenoj drugoj, ako sam se dobro izrazila? Ostala su mi jos 4 ispita i pola jezika iz te druge, imam cistu prvu... I da li imam pravo na kredit ili stipendiju do kraja studija, kod koga mogu detaljno da se informisem o tome?

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #110 послато: новембар 18, 2011, 08:45:43 пре подне »
Hvala puno na odgovoru.  :) A jel to znaci da mi se racunaju i do sada polozeni ispiti iz druge, ili samo ono sto polozim u obnovljenoj drugoj, ako sam se dobro izrazila? Ostala su mi jos 4 ispita i pola jezika iz te druge, imam cistu prvu... I da li imam pravo na kredit ili stipendiju do kraja studija, kod koga mogu detaljno da se informisem o tome?

Za upis na budzet racunaju ti se samo ispiti koje si polozila u obnovljenoj godini tj, tekucoj skolskoj godini. S obzirom da su ti je preostalo samo 30 ESPBa (4 ispita x 7 ESPB + jezik x 2 ESPB = 30 ESPB), sledecu godinu neces moci  da upis na budzet  Ali zato stices mogucnost da u 3. godini sakupis dovoljno bodova i da 4. godinu upises na teret budzeta i povratis sva svoja prava (stipendija, kredit, ...)

*

Jellena

Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #111 послато: новембар 19, 2011, 01:27:51 поподне »
Hvala ti puno, Squirrel!  :)
Inace, citala sam malo sta pise na sajtu ministarstva i univerzal banke, pise da je jedan od uslova za stipendiju/kredit da student nije gubio ni jednu godinu. Ali posto sam ja izgubila ovu, kako onda mogu u cetvrtoj da povratim prava, nista mi nije jasno?  I ne moram ni u cetvrtoj, ali pise da to vazi i za studije drugog stepena, tj. master, kako sam razumela. :-\

*

Bobb

  • *
  • Поруке: 30
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #112 послато: новембар 20, 2011, 03:10:18 поподне »
Da li postoji mogucnost da se pokrene inicijativa da u ovom roku ispituje i profesorka jelena operaciona istrazivanja?

*

Jellena

Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #113 послато: новембар 20, 2011, 07:24:28 поподне »
Dobro me podseti, kolega... . jel bi moglo nekako da se predlozi da iz mikroekonomije ispituje i profesorka Snezana Radukic? Koliko sam upucena, ona je docent, ali sam cula da ne ispituje ni u jednom roku, vec samo profesor Boban, pa ako bi to moglo da se predlozi i usvoji, bilo bi super.  :)

*

Bobb

  • *
  • Поруке: 30
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #114 послато: новембар 20, 2011, 10:55:13 поподне »
Pa zaista bi trebao svaki predmet da ima 2 profesora pa mozes da vidis kada kod koga padas i tako se opredelis kada ces taj predmet da polazes,svako ima nekog profesora koji mu bolje lezi.
Na drugim fakultetima biras ispitivaca,samo na nasem fakultetu nemas nikakva prava!!!!!!! :-\ :-[

*

Jellena

Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #115 послато: новембар 20, 2011, 11:50:14 поподне »
Slazem se, jer ovako kad je samo jedan profesor ispada da mozes da padas 10 puta na ispitu i nikom nista, nemas drugu sansu da mozda bolje prodjes kod drugog ispitivaca, jer svaki profesor ima svoj neki sistem, nekom odgovara nekom ne, nije u redu da je samo jedan. Ne kazem ja da je neko los profesor ovim, samo apelujem da se studentima pruzi sansa da sami biraju rok kad ce da polazu i kod koga.

*

Bobb

  • *
  • Поруке: 30
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #116 послато: новембар 21, 2011, 12:21:26 пре подне »
Takodje i ja ne kazem da je neko los profesor vec da mi neciji sistem ispitivanja ne odgovara.Pa i u sudu menjas sudiju,a mi ne mozemo profesora.
Moj drug na medicini bira profesore,a ja se npr. mucim oko nekog ispita zato sto nemam uslova da promenim ispitivaca.
Mislim da studenti trebaju da imaju pravo slobode u biranju ispitivaca,jer u protivnom zavisis od nekoga ko ti apsolutno ne odgovara!To je ne dopustivo zaista,ako vec ulazes u obrazovanje onda trebas da dobijes i nesto vise,a ne samo mucenje. :-[ :o

*

squirrel

  • *****
  • Поруке: 946
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #117 послато: новембар 21, 2011, 08:39:03 пре подне »
Vi dobro znate da se studenti nikada ne padaju 2 uzastopna roka kod istog profesora i da se profesori ciklicno menjaju iz roka u rok (kod ispita gde ima vise ispitivaca). Naravno onog trenutka kad doc. dr Snezana Radukic bude raspodeljena da drzi predavanja iz ovog predmeta i studenti ce biti deljeni u 2 grupe za polaganje ispita (kod prof. Bobana i dr Snezane).

*

Bobb

  • *
  • Поруке: 30
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #118 послато: новембар 21, 2011, 09:23:55 пре подне »
Da,ali to znaci da ce u ovom roku ispitivati samo jedan profesor?!
Da li ce Jelena ispitivati iz operacionih istrazivanja? ::)

*

Jelena:*

  • *
  • Поруке: 13
Одг: Pitanje za squirrel-a!
« Одговор #119 послато: новембар 28, 2011, 12:07:01 поподне »
Cula sam da je sada po bolonji ograniceno studiranje na 8 godina. To bi znacilo da trecu i cetvrtu moram da dam u roku, tj 20 ispita za 2 godine, sto je ipak mnogo za mene!  :o E sada, posto sam ja bila 2 godine po starom programu, da li se meni racunaju te 8 godine od momenta upisa na fax, ili od kada sam presla na bolonju?  ???