*

Aleksandra90

Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« послато: септембар 30, 2010, 06:35:15 поподне »
Šta predlažu kolege koje imaju iskustva sa ovim predmetima - da li je pametnije uzeti resurse ili marketing, i iz čega su profesori bolji?
Meni su rekli da je marketing težak za učenje, ali ima manje pitanja, dok su resursi lakši, ali je mnogo obimno.
Svaki savet je dobrodošao. Hvala unapred.  :)

*

disturbed1

  • *
  • Поруке: 70
    • Facebook
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #1 послато: септембар 30, 2010, 06:43:52 поподне »
Za marketing ne znam, ali resursi su meni bili najlaksi predmet u prvoj. Ne treba neko tumacenje, laka materija i knjiga je lepo napisana. Profesori su ok na ispitu, mada predavanja kod prof. Radenka su najdosadnija na svetu, problem je ostati budan. Das kolokvijum i bice ti dosta lakse. Pozdrav.

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #2 послато: септембар 30, 2010, 06:46:49 поподне »
Ja sam resurse imala u I semestru,i u sustni nije toliko tesko gradivo,samo je obimno!Profesori su ok!Ja sam licno na kolikvijumu polagala kod Marije asistentice (postavlja mnogoo podpitanja,i trazi ono sto ne znas da bi ti rekla kako je to osnovno i kako to mora da se zna),na ispitu sam bila kod profesorke Figar (pre svega,mnogo malo nas je doslo,oko 15-tak od 70 i nesto koji su bila na spisku,i uopste nije nikog "maltretirala",samo je onima koji nisu imali polezen kolokvijum mnogo trazila,da pricaju sve detaljno.I kod nje na neki nacin bolje da na kolokvijumu imas 6 ili 7,jer smatra da se ovi koji imaju vece ocene opuste i nista ne uce,pa samim tim je zahtevnija prema njima.)A za profesora Radenka sam cula sve najbolje,da je najbolji od svih!Nadam se da sam bar malo pomogla! :D A sto se tice marketinga i ja bih volela da znam neku informaciju,imam ga kao izborni u II godini... :)

*

Aleksandra90

Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #3 послато: септембар 30, 2010, 06:53:32 поподне »
Hvala disturbed1 i anci90 na informacijama. :)
Iskreno, videla sam knjigu iz resursa i "uplašila" sam se. :D Stvarno je ogromna, i plašim se da ne pogrešim u izboru.
Cilj mi je da uzmem ono što će mi biti lakše, kao i svima, jer i onako imamo teške predmete u drugoj...
I sada me vuče marketing jer ima 2 kolokvijuma od po 50 pitanja i 50 ti ostane za ispit, dok se za resurse razmišljam, jer ima samo 1 obiman kolikvijum i 100 komada za ispit. :S

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #4 послато: септембар 30, 2010, 07:14:09 поподне »
Ja sam cula od starijih kolega da je marketing mnogo obiman,ali ja volim to da ucim,interesuje me to tako da cu 99% njega uzeti za izborni!A i mnogo nam je olaksano tim kolokvijumima,a i cula sam da su profesori korektni! ;) A u sustini marketing ne mora da se uci napamet,sve moze sa razumevanjem i malo logickim razmisljanjem,dok kod resursa neke stvari mora napamet da se uce!Svako zna sta je najbolje za njega.... :D

*

Aleksandra90

Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #5 послато: септембар 30, 2010, 07:48:11 поподне »
Jooj, što se mojih interesovanja tiče, mene mogu da zainteresuju samo bankarski predmeti, nešto što ima veze sa berzama, h.o.v. ...
A ni resursi ni marketing me ne interesuju kao predmeti, tako da mi je isto izgleda, uzela jedno ili drugo. xD
Uvek moramo da imamo neke glupe predmete. :(

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #6 послато: септембар 30, 2010, 08:02:54 поподне »
Pa to mora da bude tako!Kako bi bilo da uce svi predmete koje vole i koji ih interesuju???!!!  ;D ;D

*

Aleksandra90

Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #7 послато: септембар 30, 2010, 08:06:21 поподне »
To bi bilo idealno, idealni svet. Xixixiiiii. :P

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #8 послато: септембар 30, 2010, 08:20:49 поподне »
Ali to ce biti samo u nasim snovima...na javi tesko,pogotovo na nasem fakultetu.... :'( :'(

*

Faraday

  • ****
  • Поруке: 427
    • Facebook
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #9 послато: септембар 30, 2010, 09:23:48 поподне »
Resursi: Polozen kolokvijum + Radenko na ispitu = Dobitna kombinacija :)

*

Aleksandra90

Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #10 послато: октобар 01, 2010, 11:18:23 пре подне »
Hvala svima na informacijama. Moraću dobro da razmislim šta ću...  :-\

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #11 послато: октобар 01, 2010, 02:43:05 поподне »
I ja kazem resursi, milinka od ispita :D

*

Aleksandra90

Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #12 послато: октобар 04, 2010, 06:39:14 поподне »
Hvala. :) Odlučila sam da uzmem resurse, posle dugog razmišljanja. :P
Samo još jedno pitanje - da li je korisno da se ide na predavanja i vežbe, ili je samo gubljenje vremena?
Takođe me zanima i da li imaju običaj da puštaju spiskove ako većina ne dođe, vremenom..?

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #13 послато: октобар 04, 2010, 07:43:41 поподне »
spiskove pustaju na predavanjima, a na vezbe mozes da ides a i ne moras, ali ce da ti korste, dok su predavanja skrooooz nepotrebna.

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Upravljanje resursima preduzeća VS. marketing?
« Одговор #14 послато: октобар 04, 2010, 07:47:04 поподне »
evo,ja nisam imala resurse,ali cu ti reci sta su meni rekli.
stalno prete da ce pustiti spisak,ali to nista ne znaci(tj. spiskovi nista ne znace),a i predavanja kao nisu bitna.....
Vezbe su bitne,pogotovu kod neke Marije(valjda se tako zove) jer im je navodno davala neke testove koji su im olaksali ispit....,e sad ne znam koliko je sve ovo tacno,bilo bi lepo da mi jos neko ovo potvrdi! ???