Сваки почетак је тежак...

· 25 · 35134
*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Сваки почетак је тежак...
« послато: новембар 07, 2008, 05:29:16 поподне »
Poštovani posetioci,

obzirom da je ovaj forum nastao iz potreba i želje za poboljšanjem komunikacije među ljudima koji i čine naš Univerzitet, dakle studenata i profesora, molimo vas sve da uzmete aktivno učešće u postavljanju novih i komentarisanju već postojećih tema.

Neka ova tema posluži upravo vašim savetima kako da što brže i efikasnije unapredimo rad Foruma. Kategorizacija foruma koju smo ponudili je preslikana struktura Univerziteta u Nišu i dela delatnosti koju Univerzitet obavlja. Ljudi koji će biti moderatori pojedinih kategorija foruma su ujedno i oni koji se bave tim segmentom rada Univerziteta, pa je time i njihova stručnost da vam pomognu u diskusijama sasvim izvesna.

Dakle, očekujemo da u odgovorima koje ćete ostavljati u okviru ove teme predložite sve za šta mislite da će trebati ovom Forumu i uopšte Intenet zajednici Univerziteta koju ćemo ovde oformiti.

Unapred smo vam zahvalni na tome!

P.S. Za sve nedoumice u vezi korišćenja Foruma, posetite stranicu ПОМОЋ u glavnom meniju ili kliknite OVDE.
« Последња измена: новембар 07, 2008, 05:56:27 поподне pippo »

*

Cedomir

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #1 послато: новембар 21, 2008, 08:58:35 пре подне »
Prva stvar koju sam primetio jeste da vreme na forumu nije lokalno, a druga da su neki clanovi foruma fiktivno generisani. Inace, ideja da se napravi forum je zaista odlicna. Predlazem da se na individualnim prezentacijama (sajtovima) Fakulteta stavi direktan link ovog foruma.
Za samu ideju, sve pohvale!  :D

*

Zeljko

  • *
  • Поруке: 2
    • http://www.autopijaca-nis.com/
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #2 послато: новембар 21, 2008, 10:42:02 поподне »
Primetio sam da je ceo sajt preveden na ћирилицу, a postovi su pisani latinicom što možda nije baš lepo na oko, a može da pravi problema oko pretrage sajta... pa možda ne bi bilo loše da se ili jedno ili drugo promeni tj da se usvoji ili ћирилица ili latinica...  :)

*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #3 послато: новембар 23, 2008, 05:23:19 поподне »
Pre svega hvala svima koji ste uzeli učešće u diskusiji...

Prva stvar koju sam primetio jeste da vreme na forumu nije lokalno, a druga da su neki clanovi foruma fiktivno generisani. Inace, ideja da se napravi forum je zaista odlicna. Predlazem da se na individualnim prezentacijama (sajtovima) Fakulteta stavi direktan link ovog foruma.
Za samu ideju, sve pohvale!  :D

Da, vreme nije lokalno i treba to izmeniti, hvala na sugestiji. Članovi foruma koji su "fiktivno" generisani zapravo nisu fiktivni, već se radi o prenesenim registracijama sa portala Univerziteta u Nišu, tj. o članovima Saveta, veća i drugih organa Univerziteta. Iskreno se nadamo da će i oni dati svoje komentare kada ih neka tema "zagolica". Ideja o postavljanju linka na sajtove fakulteta se upravo realizuje i očekujemo da se linkovi pojave već tokom naredne nedelje, sve u zavisnosti od ažurnosti administratora sajtova. Hvala!


*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #4 послато: новембар 23, 2008, 05:26:53 поподне »
Primetio sam da je ceo sajt preveden na ћирилицу, a postovi su pisani latinicom što možda nije baš lepo na oko, a može da pravi problema oko pretrage sajta... pa možda ne bi bilo loše da se ili jedno ili drugo promeni tj da se usvoji ili ћирилица ili latinica...  :)

Što se tiče ovog komentara, ne može se uticati na članove da po svaku cenu pišu ćirilicom, te je mogućnost izbora ipak na samom učesniku. Zvanično pismo na portalu Univerziteta u Nišu, pak,  jeste ћирилица i tamo stoji sugestija da treba pretragu vršiti unosom isključivo ćiriličnog pisma, ukoliko želimo dobre rezultate. Potrudićemo se da i ovde to istaknemo, ali smo se vodili pretpostavkom da većina korisnika ipak koristi po defaultu nameštenu latinicu i to bez tzv. YU znakova... Hvala!

*

danijela

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #5 послато: мај 03, 2009, 10:44:11 пре подне »
Mislim da ovaj sajt treba da bude u sluzbi studenata a kako to moze kad nema raspored ispita, recimo?

*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #6 послато: мај 04, 2009, 08:03:01 пре подне »
Mislim da ovaj sajt treba da bude u sluzbi studenata a kako to moze kad nema raspored ispita, recimo?
Danijela,
forum čiji si član postala kreiraju sami članovi foruma, kako je to uvek i na svakom Internet forumu. Ovde nećeš naći raspored ispita, ali svaki fakultet Univerziteta u Nišu ima svoj website i tamo postoje mnogo detaljnije informacije za studente tog fakuleteta. Ako ne možeš da nađeš linkove, evo pomoći: na web stranici Univerziteta u Nišu (www.ni.ac.rs) u vrhu se nalazi meni čija je jedna stavka "Fakulteti". Tu je spisak svih naših fakulteta i linkovi na njihove prezentacije. Mislim da skoro svaki u nekoj formi ima rasporede ispita. Iz iskustva znam da su ti spiskovi veoma često "vešto skriveni" i nalaze se ispod najčudnijih menija, tako da možeš mnogima da olakšaš pretragu i kad nađeš link, kopiraj ga i postavi ovde u ovom forumu, na podforumu svog fakulteta. ;)

*

sablja

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #7 послато: мај 19, 2009, 12:21:28 пре подне »
Поздрав из Бањалуке.
Одушевио ме изглед форума. Свака част на усклађености боја. Одлична варијација SMF Core Default теме.

*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #8 послато: мај 19, 2009, 05:04:31 поподне »
Поздрав из Бањалуке.
Одушевио ме изглед форума. Свака част на усклађености боја. Одлична варијација SMF Core Default теме.
Hvala na pohvalama. Inače, boje su zvanične boje vizuelnog identiteta Univerziteta u Nišu, pa je bilo potrebno malo ih međusobno "pomiriti" i učiniti živahnijim nego što na prvi pogled izgledaju. Zasluge idu Draganu Jankoviću iz JUNIS-a...

*

Akrep

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #9 послато: август 13, 2009, 11:18:34 поподне »
Mislim da ste previše suzili sekcije foruma i time ga načinili suvoparnim. Trebalo bi da otvorite dodatne sekcije na kojima bi se pisamo o nekim svakodnevnim temama, te bi to održavalo forum živim.

*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #10 послато: август 14, 2009, 06:45:24 пре подне »
Mislim da ste previše suzili sekcije foruma i time ga načinili suvoparnim. Trebalo bi da otvorite dodatne sekcije na kojima bi se pisamo o nekim svakodnevnim temama, te bi to održavalo forum živim.
Svakako si u pravu, u poslednje vreme intenzivno razmišljamo o offtopic kategorijama. Radi se o tome da ovaj forum ipak treba da ostane u granicama svoje prvobitne "misije", a to je da govori o visokoškolskim temama Univerziteta u Nišu. S druge strane, održavanje foruma živim jeste jedan od naših ciljeva, pa otvaranje podforuma koji se ne bave striktno nametnutim temama jeste nešto izvesno na svakom, pa i ovom forumu. Desiće se uskoro ;) ... Hvala!

*

Miroslav_SSFZNR

  • *
  • Поруке: 11
    • www.ssfznr.org.rs / http://www.znrfak.ni.ac.rs/13-01-Studenti-Savez.html
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #11 послато: септембар 25, 2009, 03:42:37 поподне »
Ево једног предлога ѕа нову тему на форуму, питање које, по мени, мучи велики број студената а на већину питања не добијају адекватне одговоре од својих факултета, или пак добијају дезинформације од старијих колега, јер и сами факултети имају пуно недоумица. То је Болоњски процес, прелаз од стари на нови наствани програм, нове дипломе, старе дипломе, нова звања и све остало што мучи студенте који студирају по овом наставном програму. За пар дана очекујемо нове студенте, који сигурно имају брдо питања у вези студирања по овом систему. ???

А долазак нових студената треба свакако искористити и за промоцију овог форума, јер овај форум свакако не заслужује пар порука за месец дана. :-\
Мислите о томе...

Поздрав   ;)

*

Miroslav_SSFZNR

  • *
  • Поруке: 11
    • www.ssfznr.org.rs / http://www.znrfak.ni.ac.rs/13-01-Studenti-Savez.html
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #12 послато: септембар 30, 2009, 11:27:26 поподне »
Aaaauuuuu, ali se cesto proverava ovaj forum  ???

*

pippo

  • *****
  • Поруке: 69
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #13 послато: октобар 16, 2009, 04:30:29 поподне »
Aaaauuuuu, ali se cesto proverava ovaj forum  ???
He he, kako da kažem da nisi u pravu kada jesi? Ok, ovo je relativno, jer mi koji se bavimo ovim delom foruma zapravo se bavimo i sa još milion stvari vezano za web Univerziteta, pa se ne postigne sve. Vi kao registrovani članovi foruma imate pravo da postavljate nove teme, tako da svaka takva ideja (naročito ako se radi o Bolonji i svemu što nas sve zbunjuje) još u startu nailazi na podršku. Pronađi samo odgovarajuće mesto i - pucaj!
Hvala!

*

aleksicnela

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Сваки почетак је тежак...
« Одговор #14 послато: август 27, 2010, 06:28:08 поподне »
Unapred hvala
interesuje me mogućnost vanrednog studiranja psihologije.....