Pitanja i odgovori

· 1612 · 393322
*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #210 послато: септембар 17, 2010, 05:45:08 поподне »
A mi koji hocemo da predjemo na budzet, kako da se mi upisemo, kad moramo da platimo onih 20000 pri upisu, to mi nije jasno.
I jel se kako se uopste predaje taj zahtev za prelazak na budzet?

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #211 послато: септембар 17, 2010, 06:31:51 поподне »
Imam jedno pitanje...Treba da biram izborni predmet i to  MARKETING ili UPRAVLJANJE RESURSIMA PREDUZECA...Interesuje me kakvi su profesori, kako pitaju, koliko ima kolokvijuma i sl...zna li neko sta je bolje da se izabere...

Unapred hvala.

*

*milos*

  • *
  • Поруке: 30
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #212 послато: септембар 17, 2010, 06:53:15 поподне »
A mi koji hocemo da predjemo na budzet, kako da se mi upisemo, kad moramo da platimo onih 20000 pri upisu, to mi nije jasno.
I jel se kako se uopste predaje taj zahtev za prelazak na budzet?

sta pricas? kojih 20000 din? pa ti ne nastavljas samofinansiranje nego prelazis na budzet

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #213 послато: септембар 17, 2010, 06:56:44 поподне »
pa ja ne znam da li cu da predjem, niko ti ne garantuje da ako imas tih 48 poena da ces preci na buzet. Nije mi jasno kada ce da se zna ko je sa samofinansiranja presao na budzet. Kako to uopste ide

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #214 послато: септембар 17, 2010, 06:58:43 поподне »
Imam jedno pitanje...Treba da biram izborni predmet i to  MARKETING ili UPRAVLJANJE RESURSIMA PREDUZECA...Interesuje me kakvi su profesori, kako pitaju, koliko ima kolokvijuma i sl...zna li neko sta je bolje da se izabere...

Unapred hvala.


Resursi su ti super, nije tezak predmet uopste, ima malo vise strana, ali je gradivo lako.
I jeste da svi pricaju za profesorku Figarku da je losa ali nije, korektna je skroz.
Nema puno grafika i tabela.

*

Ivanica90

  • ****
  • Поруке: 597
  • ...sadly smiling through....
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #215 послато: септембар 17, 2010, 07:01:49 поподне »
Imam jedno pitanje...Treba da biram izborni predmet i to  MARKETING ili UPRAVLJANJE RESURSIMA PREDUZECA...Interesuje me kakvi su profesori, kako pitaju, koliko ima kolokvijuma i sl...zna li neko sta je bolje da se izabere...

Unapred hvala.


Resursi su ti super, nije tezak predmet uopste, ima malo vise strana, ali je gradivo lako.
I jeste da svi pricaju za profesorku Figarku da je losa ali nije, korektna je skroz.
Nema puno grafika i tabela.


Hvala puno :)

*

*milos*

  • *
  • Поруке: 30
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #216 послато: септембар 17, 2010, 07:04:07 поподне »
Jel moze neko da mi objasni clan 2 i clan 7... o.O u pravilniku? Prvo pricaju za 60 poena, a u clanu 7. za 48 poena

*

*marko*

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #217 послато: септембар 17, 2010, 07:47:02 поподне »
dobro, a studenti koji nisu na budzetu? sta se desava sa njima? kakvi su uslovi? jel isto vazi ovaj pravilnik od oktobra do oktobra ili sta? ako neko zna molim vas neka kaze, jer ja imam 5 ispita od oktobra do oktobra i jezik i jel je to dovoljno za upis ili koliko jos treba da dajem. problem je sto sa ispitima iz prve imam toliko ali bez toga bi trebalo da dam jos dva iz druge da bih uhvatio uslov. ako neko moze da objasni molim vas neka objasni. ;-) hvala unapred.

*

luna

  • ***
  • Поруке: 207
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #218 послато: септембар 17, 2010, 08:04:03 поподне »
a kog oktobra nam pocinju predavanja?

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #219 послато: септембар 17, 2010, 09:47:26 поподне »
5.okt. pocinju valjda

*

dddddddddd

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #220 послато: септембар 18, 2010, 09:46:11 пре подне »
da li neko moze nesto da kaze o SAMOFINANSIRAJUCIM STUDENTIMA... STA JE SA NAMA?  JEL I ZA NAS VAZE BODOVI, JEL I ZA NAS NIJE DOZVOLJENO HVATANJE USLOVA ZA SLEDECU U OKTOBRU DVA? STVARNO JE UZAS SVE OVO... NIKO NECE NISTA DA KAZE .. I STA JE SA ONIMA KOJI SU OBNOVILI GODINU KAKO SA NJIMA....


NADAM SE DA CE NEKO ODGOVORITI NA NEKO OD OVIH PITANJA JER NIKO NISTA NE PRICA A ROK POCINJE ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ODLUCUJE SE ZA 360STUDENTA KOJI CE NA BUDZET STA JE SA OSTALIMA KOJIH IMA DUPLO VISE ?

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #221 послато: септембар 18, 2010, 11:34:28 пре подне »
Ovo racunjajnje bodova vazi za sve (i za budzetlije i za samofinansirajuce)!U oktobru II niko ne moze da hvata uslov,cak sam i cula da ce taj rok i da se ukine! ???

*

martinche

  • ****
  • Поруке: 449
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #222 послато: септембар 18, 2010, 11:57:58 пре подне »
Ove veverice nikad nema kad treba.

Mene smo sigurno na budzetu kad ostvarimo tih 48 poena?
ako nam niko ne garantuje da li prelazimo sa 48 poena na budzet neka bar napisu kada ce da se zna otprilike ko prelazi?

*

thegolub

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #223 послато: септембар 18, 2010, 12:18:16 поподне »
Citiram: ,,Uskoro ćete dobiti i ostale informacije o pitanjima vezanim za uslove upisa naredne godine studija.``

Znaci, uslov za samofinansirajuce ce tek objaviti. Ali, ajde da ukljucimo malo logiku: ako za budzet kazu - ,,samofinansirajuci studenti treba da imaju polozene predmete od 15.11 sa osvojenih 48 bodova, nebitno iz koje god je predmet, da bi stekli uslov kao budzetski studenti``, onda znaci da je student vec prethodno kao osnovni uslov stekao 5 predmeta, nebitno iz koje godine, jer onda ne bi mogao da bude kandidat za budzetskog studenta. Prosto i jednostavno... Tako da opusteno, ovo sabiranje bodova bi trebalo da vazi i za uslov za upis u narednu godinu.

*

Sundjer Bob

  • **
  • Поруке: 113
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #224 послато: септембар 18, 2010, 12:59:21 поподне »
Jel moze neko da mi objasni clan 2 i clan 7... o.O u pravilniku? Prvo pricaju za 60 poena, a u clanu 7. za 48 poena
Pa, valjda je to ovako: ako bude npr. 50 studenata sa 60 poena, i 100 sa 54 poena,znaci, ostaje 150 mesta na budzetu, ali tu ne mogu da upadnu oni koji imaju manje od 48 poena... Dakle, na budzet mogu da upadnu svi sa vise od 48 poena, ali se onda po poenima i proseku rangiraju i prvih 300 upada. Nadam se da me razumes. :)