Pitanja i odgovori

· 1612 · 391146
*

Deki-M

  • **
  • Поруке: 171
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1275 послато: септембар 29, 2012, 07:11:17 поподне »
hahahah, pa subota je... verovatno im je server na fax. a iskljuce server da ne trosi struju :)

*

aca_s

  • *
  • Поруке: 3
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1276 послато: октобар 01, 2012, 01:32:10 поподне »
Moze li neko da mi kaze koliko iznosi prva rata za obnovu godine? Koliko je bila prosle godine?

*

milena_90

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1277 послато: октобар 01, 2012, 09:25:28 поподне »
 Pravo EU, upravljanje intelektualnim kapitalom ili ekonomika tranzicije... Koji od ovih predmeta izabrati?? :)

*

tinkerbell27

  • *
  • Поруке: 49
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1278 послато: октобар 02, 2012, 09:22:33 пре подне »
Molila bih starije kolege da me posavetuju, posto sam ove godine upisala fakultet.Koji kriterijumi odredjuju to koju ocenu dobijas na ispitu?Koja je razlika izmedju 6 i 10, posto za obe ocene moras sva postavljena pitanja da znas?Da li je za 10 sve potrebno da se nauci od reci do reci,onako kako je u literaturi?Hvala unapred  ;)

*

Nigrette Rose

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1279 послато: октобар 02, 2012, 09:42:59 пре подне »
Ocena zavisi pre svega od profesora kod kog polažeš određeni ispit, od znanja koje imaš i malo od sreće. Najveći savet je da nikako ne padneš u očaj ako te neki profesor neadekvatno oceni, jer biće i toga i da nikako ne poništavaš ocene i ne preskačeš rokove, osim ako možeš (primer imaš još dosta rokova, a radi se o nekom lakom ispitu). Trudi se da izađeš na sve kolokvijume, olakšaće ti pripremu ispita. Najbolje je da se detaljno raspitaš od starijih kolega oko profesora kod kojih ćeš polagati i predmetima, nije loše da nekada odeš samo da slušaš ispit, jer to ti niko ne brani, videćeš kako profesor ispituje i kakve ocene daje. Inače, razlika od 6 do 10 je velika, retko se dešava da neko zna za 10 a profesor mu da 6 ili 7! Ponovo, sve zavisi od tvog znanja a nekada i od načina na koji prezentuješ gradivo. Počni da praviš strategiju još od početka školske godine, uči redovno (dok traju predavanja i vežbe) a ne kampanjski, jer fakultet nije srednja škola, stalno ti se čini da imaš još dosta vremena, a vremena je zapravo jako malo. Sve u svemu, srećan početak!  :)

*

tinkerbell27

  • *
  • Поруке: 49
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1280 послато: октобар 02, 2012, 09:50:43 пре подне »
Ocena zavisi pre svega od profesora kod kog polažeš određeni ispit, od znanja koje imaš i malo od sreće. Najveći savet je da nikako ne padneš u očaj ako te neki profesor neadekvatno oceni, jer biće i toga i da nikako ne poništavaš ocene i ne preskačeš rokove, osim ako možeš (primer imaš još dosta rokova, a radi se o nekom lakom ispitu). Trudi se da izađeš na sve kolokvijume, olakšaće ti pripremu ispita. Najbolje je da se detaljno raspitaš od starijih kolega oko profesora kod kojih ćeš polagati i predmetima, nije loše da nekada odeš samo da slušaš ispit, jer to ti niko ne brani, videćeš kako profesor ispituje i kakve ocene daje. Inače, razlika od 6 do 10 je velika, retko se dešava da neko zna za 10 a profesor mu da 6 ili 7! Ponovo, sve zavisi od tvog znanja a nekada i od načina na koji prezentuješ gradivo. Počni da praviš strategiju još od početka školske godine, uči redovno (dok traju predavanja i vežbe) a ne kampanjski, jer fakultet nije srednja škola, stalno ti se čini da imaš još dosta vremena, a vremena je zapravo jako malo. Sve u svemu, srećan početak!  :)

Hvala ti na odguvoru  :) trudicu se da poslusam sve tvoje savete pozz :)

*

the dream

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1281 послато: октобар 02, 2012, 10:44:56 пре подне »
Pozdrav kolege  8)

Zanima me, da li mogu da pohadjam redovno vezbe iz predmeta ukoliko sam obnovio tu godinu?

Tu pre svega mislim na predmete kao sto je informatika.

Da li su grupe striktno podeljene samo za one koji prvi put slusaju tu godinu ili i mi obnovci (ko je upisao tu godinu 2 put, 3 put, 4 put) mozemo prisustvovati vezbama?



*

Nigrette Rose

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1282 послато: октобар 02, 2012, 10:46:18 пре подне »
Sva predavanja i vežbe možeš da pohađaš kao i redovni studenti, ukoliko želiš.  :)

*

the dream

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1283 послато: октобар 02, 2012, 10:53:13 пре подне »
Hvala Nigret :)

*

spiderman

  • *
  • Поруке: 75
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1284 послато: октобар 02, 2012, 11:33:53 пре подне »
Kolege zna li neko kad je usmeni iz ruskog? :)

*

Veca

  • *
  • Поруке: 37
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1285 послато: октобар 02, 2012, 02:08:29 поподне »
Prodajem knjige iz:

Teorije i politike cena (i skriptu),
Nacionalne ekonomije (i skriptu),
Analize poslivnih performansi (i skriptu) i
Statistike.

*

zara

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1286 послато: октобар 02, 2012, 08:27:50 поподне »
Imam jedno cudno pitanjce  :-[ Na ekonomskom sam dosla do druge godina, pa obnovila a zatima prebacila na Megatrend...pa me sada zanima...da li bih mogla da na ekonomskom polazem jedan ispit i da onda izvucem uverenje o polozenom ispitu...molim vas pomozite me..zanima me da li je to uopste moguce i kakva je procedura i da li bih onda morala da platim obnovu godine i da opet upisem drugu kod vas na ekonomskom da bih mogla da polazem taj ispit?? Hvala unapred!

*

Marko0280

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1287 послато: октобар 03, 2012, 03:09:41 поподне »
Kolege zna li neko kad je usmeni iz ruskog? :)
Valjda je 06.10 od 09:00

*

spiderman

  • *
  • Поруке: 75
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1288 послато: октобар 03, 2012, 06:05:01 поподне »

*

pippen33

  • *
  • Поруке: 46
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #1289 послато: октобар 10, 2012, 07:14:37 поподне »
ekonomija kapitala i finansiranje razvoja ili ekonomija javnog sektora!?