Pitanja i odgovori

· 1612 · 391123
*

spooky

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #885 послато: новембар 21, 2011, 03:17:48 поподне »
Moze neko da mi objasni ovo http://www.politika.rs/rubrike/ostali-komentari/t47595.lt.html . Da li to znaci da ja sto sam upisao master sad , jednog dana kada zavrsim cu imati isto zvanje/step kao ovi koji su dipllomirali samo ?

*

Jovan92

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #886 послато: новембар 21, 2011, 09:33:55 поподне »
Jedno pitanje koje, verujem, sve interesuje... Koliko je ESPB poena potrebno da bi se zadržao status budžetskog studenta sledeće godine?

*

Jellena

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #887 послато: новембар 21, 2011, 10:37:41 поподне »
Pa verovarno 46 ako opet nesto ne promene.

*

Jovan92

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #888 послато: новембар 22, 2011, 01:03:56 поподне »
Pitam zato što su mi neke kolege rekle da je potrebno svih 60 poena.

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #889 послато: новембар 22, 2011, 01:34:52 поподне »
Pa i ja sam cula da ce biti 60 espb sledece godine!A studenti koji ostvare manje od toga, a iznad 46, placaju delimicno iznos skolarine...Sto je po meni prava stvar!

Da smo zemlja kakva treba da budemo, skolarinu bi placali svi, sem naravno oni najbolji,i kvalitet nastave bi bio na visem nivou!

*

Jovan92

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #890 послато: новембар 23, 2011, 01:07:49 пре подне »
Daleko smo mi od normalne zemlje.
Kod nas je školovanje privilegija.

*

saja89

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #891 послато: новембар 23, 2011, 03:15:46 пре подне »
Da ali ne bi smo placali po 1000e skolarinu nego po 200e kao u svim normalnim evropskim zemljama...

*

Sanja90

Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #892 послато: новембар 29, 2011, 03:45:25 поподне »
Kolege, jel može jedna mala pomoć - koja je razlika između efektivne (stvarne) i platežno sposobne tražnje?
U većini slučajeva (pa i na googlu gde sam pretraživala), kaže se da je to isto, ali zapravo razlika postoji, jer efektivna može da bude ista, ali i manja od platežno sposobne... Po definicijama koje ja imam, kaže se da je efektivna tražnja kupovna moć potrpšača potrošača koja je namenjena kupovini određene količine dobara i usluga pri datim uslovima kupoprodaje, pre svega pri datoj ceni posmatranih dobara i usluga. Međutim, nigde se ne kaže šta je platežno sposobna tražnja.  ???

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #893 послато: новембар 29, 2011, 05:30:26 поподне »
Pa najkrace receno efektivna traznja je ona koja se ostvari, odnosno koliko je proizvoda zaista prodato, a platezno sposobna je traznja kupaca koji zaista mogu odnosno imaju sredstava za kupovinu odredjenih proizvoda...Naravno nece svi kupci, koji imaju sredstava da kupe odredjeni proizvod, zaista da ga kupe (nemaju svi iste potrebe), pa je tako efektivna(ostvarena) traznja manja od platezno sposobne....
Nadam se da sam pomogla, i da sam u pravu, ovo se secam sa nekih predavanja ;)

*

simasimic

  • *
  • Поруке: 13
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #894 послато: новембар 29, 2011, 07:20:16 поподне »
kada smo kod kvaliteta studiranja, akreditacije i ostalog da li u to ulaze i prozori koji ne dihtuju, grejanje koga nema i prehlada koju dobijam svaki put kada budem na fakultetu vise od 2 sata??!!  :'(

*

Marika

  • *
  • Поруке: 28
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #895 послато: новембар 30, 2011, 11:00:13 пре подне »
Kada je prijava za decembarski rok? Ako je od 1.-og od 5.-og, da li mogu da prijavim dan ranije,tj.danas?

*

anci90

  • ***
  • Поруке: 287
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #896 послато: новембар 30, 2011, 11:12:24 пре подне »
Ja mislim da mozes!A je l' zna neko koju ocenu profesorka Basta upisuje kada na spisku pise 6/5?!To bi znacilo da je ocena izmedju 6 i 5,ali ne znam da li treba nesto dodatno da se odgovara ili sta vec....?

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #897 послато: новембар 30, 2011, 11:30:11 пре подне »
kada smo kod kvaliteta studiranja, akreditacije i ostalog da li u to ulaze i prozori koji ne dihtuju, grejanje koga nema i prehlada koju dobijam svaki put kada budem na fakultetu vise od 2 sata??!!  :'(
A koja je to konkretno sala u pitanju? Ne znam ja nemam takav osecaj,zaista bude prijatno po salama...

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #898 послато: новембар 30, 2011, 11:30:52 пре подне »
Kada je prijava za decembarski rok? Ako je od 1.-og od 5.-og, da li mogu da prijavim dan ranije,tj.danas?
Mislim da mozes,mislim da tek od 1og otvaraju sanducice...

*

simasimic

  • *
  • Поруке: 13
Одг: Pitanja i odgovori
« Одговор #899 послато: новембар 30, 2011, 12:34:22 поподне »
kada smo kod kvaliteta studiranja, akreditacije i ostalog da li u to ulaze i prozori koji ne dihtuju, grejanje koga nema i prehlada koju dobijam svaki put kada budem na fakultetu vise od 2 sata??!!  :'(
A koja je to konkretno sala u pitanju? Ne znam ja nemam takav osecaj,zaista bude prijatno po salama...

sala 2, sala 4