Питања за студентску службу

· 461 · 216177
*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #165 послато: октобар 23, 2010, 11:16:06 пре подне »
da jer biras onolko predmeta kolko mozes da uglavis u 76 poena. tako da smo mogli da radimo sta god ocemo da ubacujemo predmete iz koje god godine, tako da znaci mozes birati 2 predmeta po svom izboru a sve preko valjda placas ako zelis. Tako da mi se svidja ovo konacno resenje fakulteta koje po meni nije moglo bolje. U moje ime se zahvaljujem posto ne placamo skoro nikakve dazbine.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #166 послато: октобар 23, 2010, 03:37:30 поподне »
Na onom papiru biramo predmete koje cemo da slusamo u narednoj skolskoj godini. Zasto bi onda zaokruzio predmet koji sam slusao vec i iz kog imam potpis, znaci ne moram da ga slusam opet, nego samo da izadjem na ispit!

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #167 послато: октобар 23, 2010, 06:54:26 поподне »
Brate previse pitas zaokruzi sta god mislis da ces da polozis u 3 godini i to je to , sad ga ti stvarno pretera.
« Последња измена: октобар 23, 2010, 11:54:17 поподне John Doe »

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #168 послато: октобар 24, 2010, 06:44:08 поподне »
izvini kolega sto sam pitao, nemoj da mi se nerviras molim te

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #169 послато: октобар 26, 2010, 11:41:29 пре подне »
pa mislim stvarno, pokusacu da se smirim nego sad se nerviram nikako nam ga nema SEFF

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #170 послато: октобар 26, 2010, 11:48:39 пре подне »
ne znam stavrno gde je, a meni i dalje nije jasno zasto mora da se zaokruzi i predmet koji smo preneli. Voleo bi odgovor od chifa

*

Milos SMF

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #171 послато: октобар 26, 2010, 01:12:51 поподне »
Овако, на вашем сајту пише:''ФАКУЛТЕТ СПОРТА И ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА У НИШУ oбјављује оглас за упис кандидата за стручно оспособљавање и усавршавање и стицање следећих спортских занимања и звања:'', и пише колики је фонд часова и сл. Оно што не пише је цена тог стручног усавршавања. Интересује ме још, да ли неко ко је дипломирао на том истом факултету полаже све испите или се неки испити признају. Постоји ли могућност да поставите неки документ са ценама јер сам заинтересован за више од једног курса или морам да зовем студантску службу тј. Вас. Поздрав

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #172 послато: новембар 02, 2010, 02:41:40 поподне »
pa mislim stvarno, pokusacu da se smirim nego sad se nerviram nikako nam ga nema SEFF
Поздрав студентима!
Шеф је увек ту и кад га нема!
И ево праве информације: Према Закону о високом образовању, део: Правила студија, члан 87. став 7. и 8., каже: "Студент који не положи испит из обавезног предмета до почетка наредне школске године, УПИСУЈЕ ИСТИ ПРЕДМЕТ. Студент који не положи изборни предмет, може поново уписати исти или се определити за други изборни предмет."
То значи, све што нисте положили у претходној  школској години од обавезних предмета , у наредној школској години тј. овој, уписујете поново, с тим што имате право да изаберете, кад је у питању изборни предмет, да упишете поново исти или се определите за онај други.
Надам се да знате који су обавезни, а који изборни предмети. То се види из студијског програма. Ако вам нешто није јасно обратите се Служби за наставу и студентска питања.
При избору предмета из студијског програма, веома је важно, да не претерате у избору предмета - а многи од вас су то урадили. Став Факултета, водећи рачуна о постојећим критеријумима, је ,да студент може оптимално да се оптерети у једној школској години са 76 - 78 ЕСПБ бодова! Увидом у ваше листе опредељења, приметили смо да су се поједини студенти определили за предмете чији укупан збир ЕСПБ износи  и до 90 ЕСПБ бодова, а неки од вас су предали празне листе опредељења.
И први и други су погрешили, и неће се наћи на списку студената!
Погледајте обавештење са огласне табле или сајта факултета и обратите се служби како би исправили ваше листе!
« Последња измена: новембар 02, 2010, 02:43:38 поподне шеф »

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #173 послато: новембар 02, 2010, 02:51:20 поподне »
ne znam stavrno gde je, a meni i dalje nije jasno zasto mora da se zaokruzi i predmet koji smo preneli. Voleo bi odgovor od chifa
Предмет који сте "пренели", тј. нисте положили у претходној школској години, треба да заокружите, јер имате законску обавезу да га поново упишете, и вашу личну обавезу да  га наравно положите у овој школској години! И ја вам желим пуно успеха и пуно ЕСПБ бодова!

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #174 послато: новембар 02, 2010, 04:09:34 поподне »
ne znam stavrno gde je, a meni i dalje nije jasno zasto mora da se zaokruzi i predmet koji smo preneli. Voleo bi odgovor od chifa
Предмет који сте "пренели", тј. нисте положили у претходној школској години, треба да заокружите, јер имате законску обавезу да га поново упишете, и вашу личну обавезу да  га наравно положите у овој школској години! И ја вам желим пуно успеха и пуно ЕСПБ бодова!
da li moramo ponovo da slusamo taj predmet i da sakupljamo poene ili mozemo odmah da ga prijavimo vec u januaru?

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #175 послато: новембар 02, 2010, 08:49:29 поподне »
aleluja neko nam se obratio. dobro je dobro.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #176 послато: новембар 03, 2010, 11:58:25 пре подне »

ne znam stavrno gde je, a meni i dalje nije jasno zasto mora da se zaokruzi i predmet koji smo preneli. Voleo bi odgovor od chifa
Предмет који сте "пренели", тј. нисте положили у претходној школској години, треба да заокружите, јер имате законску обавезу да га поново упишете, и вашу личну обавезу да  га наравно положите у овој школској години! И ја вам желим пуно успеха и пуно ЕСПБ бодова!
da li moramo ponovo da slusamo taj predmet i da sakupljamo poene ili mozemo odmah da ga prijavimo vec u januaru?
Priznavanje odslušane nastave, iz predmeta koji ponovo upisujete je u isključivoj kompentenciji predmetnog nastavnika. To znači, da imate obavezu da se na početku nastave javite predmetnom nastavniku radi eventualnog priznavanja odslušane nastave. On to potvrđuje svojim potpisom u indeks, u rubrici za određeni predmet za školsku 2010/2011.godinu - jer se ponovo upisivanje predmeta obavezno evidentira u indeks studenta.
Ukoliko je predmet po studijskom programu predviđen za slušanje nastave u zimskom semestru - prvi ispitni rok je januar, ukolko se sluša u letnjem semestru - prvi ispitni rok je junski.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #177 послато: новембар 03, 2010, 12:14:22 поподне »
Овако, на вашем сајту пише:''ФАКУЛТЕТ СПОРТА И ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА У НИШУ oбјављује оглас за упис кандидата за стручно оспособљавање и усавршавање и стицање следећих спортских занимања и звања:'', и пише колики је фонд часова и сл. Оно што не пише је цена тог стручног усавршавања. Интересује ме још, да ли неко ко је дипломирао на том истом факултету полаже све испите или се неки испити признају. Постоји ли могућност да поставите неки документ са ценама јер сам заинтересован за више од једног курса или морам да зовем студантску службу тј. Вас. Поздрав
Cena stručnog osposobljavanja i usavršavanja kandidata za sticanje sportskih zanimanja i zvanja je 30.600,00 dinara.
Cena kursa za masažu je 20.000,00 dinara.
Cena kursa za spasioce je 25.000,00 dinara.
Što se tiče priznavanja ispita studentima koji su diplomirali na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu, mogu se priznati samo ispiti iz opšteg sadržaja nastavnog plana stručnog osposobljavanja i usavršavanja.

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #178 послато: новембар 04, 2010, 01:49:53 пре подне »
Ali stvarno kolege svaka  vam cast za ovo mislim stvarno vise od 40 likova upisalo vise od 78 poena strasno, ajde sto nam ljudi obezbedili da mozemo da biramo i sve to nego sta je jos najgore pored svega mi idemo sa takvim ljudima na predavanja. Naravno nisu oni samo ovde krivi zato jedno pitanje i za sefa imam. Zar sluzba i uopste odbor koji treba da napravi listu grupa nisu odma videli ko je napravio gresku i lepo da su izbacili listu pojedinaca koji su normalno upisali i listu ovih koji ne razmisljaju ili nisu predali listic sa predmetima to bi bilo najlogicnije resenje a ne mi vec 2 nedelje kasnimo sa vezbama, i kako mi na kraju da stignemo sve da provezbamo evo posto sam treca godina mi gimanstiku trebamo provezbati za manje od 2 meseca ljudi treniraju 10 godina pa ne mogu neke pojedinosti da savladaju ali od nas ce se ocekivati da sve predmete odradimo u roku od 2 meseca tako da sam ljut i na same studente i na odbor koji je trebao praviti listu da su malo bolje promislisi sve je moglo da se odradi ranije ali naravno posto znamo kako sve ide lakse je izgleda prebacivati sulje u prazno i nista ne odraditi na kraju.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #179 послато: новембар 05, 2010, 10:05:30 пре подне »
Ali stvarno kolege svaka  vam cast za ovo mislim stvarno vise od 40 likova upisalo vise od 78 poena strasno, ajde sto nam ljudi obezbedili da mozemo da biramo i sve to nego sta je jos najgore pored svega mi idemo sa takvim ljudima na predavanja. Naravno nisu oni samo ovde krivi zato jedno pitanje i za sefa imam. Zar sluzba i uopste odbor koji treba da napravi listu grupa nisu odma videli ko je napravio gresku i lepo da su izbacili listu pojedinaca koji su normalno upisali i listu ovih koji ne razmisljaju ili nisu predali listic sa predmetima to bi bilo najlogicnije resenje a ne mi vec 2 nedelje kasnimo sa vezbama, i kako mi na kraju da stignemo sve da provezbamo evo posto sam treca godina mi gimanstiku trebamo provezbati za manje od 2 meseca ljudi treniraju 10 godina pa ne mogu neke pojedinosti da savladaju ali od nas ce se ocekivati da sve predmete odradimo u roku od 2 meseca tako da sam ljut i na same studente i na odbor koji je trebao praviti listu da su malo bolje promislisi sve je moglo da se odradi ranije ali naravno posto znamo kako sve ide lakse je izgleda prebacivati sulje u prazno i nista ne odraditi na kraju.
Poštovani,
Tek pošto smo obradili svu vašu predatu dokumentaciju za upis, nekih 700 studenata, mi smo imali uvida u to šta ste sve uradili!!! I izdvojili smo ono što nije u redu. Samo onaj ko ne radi misli da je to jednostavno i da sve može da se završi za jedan dan.Sve je išlo svojim tokom:  rešavanje zahteva za prelaz na budžet,  rešavanje i usvajanje vaših - studentskih zahteva, prilagođavanje softvera, predaja vaše dokumentacije , obrada podataka , spiskovi, obrada studentskih kredita, potvrde,....i samo zato što je služba radila i pre i popodne završeno je sve ono što je neophodno za nastavu. I uz sve to, popunjavamo vam indekse sa izabranim predmetima, da bi ste znali kako to treba da popunite sami za sledeću školsku godinu!!
Sva predavanja i vežbe biće nadoknađena.
Pozdrav
« Последња измена: новембар 05, 2010, 10:07:13 пре подне шеф »