Питања за студентску службу

· 461 · 216217
*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #135 послато: октобар 06, 2010, 01:15:29 поподне »
mene samo zanima sta je sa rang listom jer doslo tu do nekih promena ili ne, tj zanima me dal studenti koji su na budzetu mogu da izgube to pravo ako je neko bolji od njih ili je kao prosle godine da 20 posto studenata se bore za to koji nisu bili na budzetu
Za mesta na budžetu konkurišu svi studenti - i budžetski i samofinansirajući. Kvota se uvećava za 20%.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #136 послато: октобар 07, 2010, 11:48:37 пре подне »
Verovatno smo vam dosadili sa istim pitanjima, ali jel mozete da mi kazete da li će studenti koji su očistili prvu godinu imati neke prednosti na konačnoj rang listi ?
(upisujem treću godinu)

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #137 послато: октобар 10, 2010, 10:08:21 пре подне »
Verovatno smo vam dosadili sa istim pitanjima, ali jel mozete da mi kazete da li će studenti koji su očistili prvu godinu imati neke prednosti na konačnoj rang listi ?
(upisujem treću godinu)

Osnovna dva kriterijuma za rangiranje:
1. Ostvaren broj ESPB
2. Prosečna ocena tih položenih ispita.
U slučaju istog broja ESPB i iste prosečne ocene, dopunski kriterijumi su:
1. vreme sticanja uslova za upis godine: jun, septembar, oktobar ili oktobar 2
2. veći broj položenih ispita sa upisane godine studija.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #138 послато: октобар 10, 2010, 03:40:20 поподне »
Verovatno smo vam dosadili sa istim pitanjima, ali jel mozete da mi kazete da li će studenti koji su očistili prvu godinu imati neke prednosti na konačnoj rang listi ?
(upisujem treću godinu)

Osnovna dva kriterijuma za rangiranje:
1. Ostvaren broj ESPB
2. Prosečna ocena tih položenih ispita.
U slučaju istog broja ESPB i iste prosečne ocene, dopunski kriterijumi su:
1. vreme sticanja uslova za upis godine: jun, septembar, oktobar ili oktobar 2
2. veći broj položenih ispita sa upisane godine studija.
hvala na odgovoru i jel ovo pod jedan znaci ukupan broj ESPB ili samo iz 2009/2010 godine??

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #139 послато: октобар 12, 2010, 07:45:56 пре подне »
Verovatno smo vam dosadili sa istim pitanjima, ali jel mozete da mi kazete da li će studenti koji su očistili prvu godinu imati neke prednosti na konačnoj rang listi ?
(upisujem treću godinu)

Osnovna dva kriterijuma za rangiranje:
1. Ostvaren broj ESPB
2. Prosečna ocena tih položenih ispita.
U slučaju istog broja ESPB i iste prosečne ocene, dopunski kriterijumi su:
1. vreme sticanja uslova za upis godine: jun, septembar, oktobar ili oktobar 2
2. veći broj položenih ispita sa upisane godine studija.
hvala na odgovoru i jel ovo pod jedan znaci ukupan broj ESPB ili samo iz 2009/2010 godine??
Samo iz 2009/2010.godine - dakle, sve što ste položili od januara 2010.godine /jer to je i prvi ispitni rok u 2009/2010.god./ zaključno sa ovim oktobrom 2 / poslednji ispitni rok u 2009/2010.god./

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #140 послато: октобар 12, 2010, 06:07:30 поподне »
Evo opet kako mi studenti da se ne iznerviramo kad se ponovo jedno bitno pravilo promenilo. Prosle godine nismo placali preneseni ispit sad ga placamo. Ja licno  namerno  sam hteo da prebacim jedan ispit i pitao sam prodekana jer se placa ili je kao prosle godine ako 3 puta padnes i ako nemas potpis on mi je potvrdio da je tako i to je bilo prije vise dvadeset dana i sad novo pravilo koje ste juce izneli da se placaju svi preneseni ispiti. DOKLE VISE ALI DOKLE. Dajte malo se uozbiljite i razmislite unapred sta i kako ce da funkcionise a ne stalno nesto izmisljate nema smisla nismo ni mi majm...!!!!!!!!!!!!
NEMOJTE SAD TU DA MI SPOMINJETE TAKO JE ODAVNO DONESENO KAD SAM PRE TACNO DVADESETAK DANA SE RASPITAO I NIJE BILO TAKO ZNACI TO JE JUCE KONACNO DONESENO JER KAO DRZAVA NAM 60 POENA SAMO PLACA.  Dogovorite se jednom, jer mi studenti kao prvo ne mozemo da se naviknemo na konstantne novine i vama i nama ce biti lakse ja mislim da sam u pravu. Naravno opet cete vi doneti svoj kao odg. koji mi necemo nikako podrzati jer svi znamo sta i kako je bilo a sta je sad.
« Последња измена: октобар 13, 2010, 05:00:44 поподне John Doe »

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #141 послато: октобар 12, 2010, 06:14:35 поподне »
Naravno sad cete reci to je odavno doneseno da je tako epa nije i nezelim da nas vrtite vise oko malog prsta.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #142 послато: октобар 12, 2010, 06:33:23 поподне »
SRAMOTA!!! Bar da su nam na vreme rekli pa da damo ispite koji su nam ostali. Ja sam  namerno ostavio trening, znaci nisam izaso zadnja 2 roka da bi imao poene za sledecu god i sad moram 8000 da im dam jer su promenili posle zavrsetka zadnjeg roka. Bruka sta nam rade...
« Последња измена: октобар 12, 2010, 06:37:09 поподне olynth »

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #143 послато: октобар 12, 2010, 09:06:56 поподне »
Apsolutno se slažem sa prethodno iznetim primedbama! Još jedan od vaših mogućih vaših odgovora što se tih 8000 din. tiče je da je tako rečeno iz Ministarstva, ali... Zašto onda nije na svim fakultetima tako, nego smo mi skoro jedini!? :@

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #144 послато: октобар 12, 2010, 11:45:19 поподне »
Sad sam cuo da se placa samo ako prenosis vise od 2 ispita!

*

Lord Vlad

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #145 послато: октобар 13, 2010, 05:10:13 поподне »
Hajde ovako postavicu vam pitanje ali kroz primer, da bi se bolje razumeli...
Recimo, student druge godine stekao je pravo i odobren mu je zahtev za studiranje na teret budzeta u narednoj godini. U trecoj godini zeli da slusa i polaze predmete koji su po planu predvidjeni za trecu godinu i dva predmeta koja prenosi iz predhodne godine. Ta dva predmeta su odslusana dakle steceni su uslovi za izlazak na ispit (stecen potpis), i nisu polagani vise od tri puta.
Da li student treba da plati 16000din za prenos ta dva ispita? Dakle da li se u takvim slucajevima placa prenos 8000din po ispitu?
Prosle godine (iz licnog iskustva znam) nije bilo potrebno!

*

perica

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #146 послато: октобар 13, 2010, 08:37:47 поподне »
Koliko se tacan broj studenata prima na budzet na trecoj god?? (sad upisujemo trecu)

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #147 послато: октобар 14, 2010, 12:44:51 поподне »
Koliko čujem i razumem priče, prima se oko 145 na budžetu (120 + 20%).

P.S. BILO BI LEPO DA NAM NEKO DA ODGOVOR NA OVA PITANjA OKO PLAĆANjA!!!

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #148 послато: октобар 15, 2010, 04:34:37 поподне »
IZVINITE GOSPODO OCEMO LI MI DOBITI KONACAN ODGOVOR ILI SE BRANITE CUTANJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #149 послато: октобар 16, 2010, 06:46:36 поподне »
NEMA IH BAS NJIH BRIGA ZA NAS, CEKAJU TAMO NA FAKULTETU DA IH NAPADNEMO SVAKOJAKIM PITANJIMA ILI DA PROTESTUJEMO TAD CE SETITI DA ODGOVORE.