Питања за студентску службу

· 461 · 217605
*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #120 послато: октобар 04, 2010, 10:26:17 пре подне »
Izvinite ali tolko vam je smesan i nerealan odgovor da jedva cekam kako ce ostali da reaguju i da konstatuju ovo ali djaba kao sto sam reko sve sto mi kazemo uvek ce te vi kontritati i vrtiti nas u krug, samo cu ponoviti da ovo nicemu ne vodi dok se neko ne digne na noge i kaze sta misli o svemu. Tolko od mene nema smisla se raspravljati kad cujem ovakve odgovore a o parama niste nasli odgovor na nase pitanje. Jer vam neko od studenata napomenuo da mi do sada nismo znali da mozemo da uzimamo iz narednih godina predmeta da bi osvojili vise poena tek sad svi iznose nova pravila zasto to odma nije izneseno crno na belo. Cao svima!!!
« Последња измена: октобар 04, 2010, 10:52:52 пре подне John Doe »

*

pepiko

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #121 послато: октобар 04, 2010, 11:58:07 пре подне »
Samo zelim da pitam, zasto ne moze biti 6ti ispitni rok, tj. oktobar 2, kada je usvojeno to pravilo i po zakonu je dozvoljeno? Ako je donet zakon o rangiranju ucenika (sto je katastrofalno) i odmah stupio, zasto ne bi mogao i zakon o 6st ispitnih rokova da se primeni???

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #122 послато: октобар 04, 2010, 03:37:26 поподне »
Niko ne potcenjuje studente koji su dali prenete ispite i ispite iz tekuće godine, ali se ovde očigledno potcenjuju studenti koji su redovno učili i davali sve ispite, sada u podređenoj poziciji zbog svoje ažurnosti jer imaju "samo" 60 ESPB. A to slušenje ispita iz narednih godina je čista glupost. Jedva postižemo da ispratimo predavanja i vežbe iz tekuće godine, ko je još sposoban da razmišlja o tako nećemu (svaka čast izuzecima, ako ih ima!).
A što se plaćanja tiče, onih 8000 din. po prenešenom ispitu će se plaćati kao prošle godine (ko nema potpis ili je 3x pao ispit) ili je i tu došlo do nekih promena?

*

MajD

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #123 послато: октобар 04, 2010, 04:34:13 поподне »
Sto se tice tih 8 000 din. po ispitu koje su se placale prosle godine za svaki prenesen ispit koji se polaze vise od tri puta, nije mi jasno kako su to neki studenti platili, a neki ne!!!!!!! Ja sam prenesenu istoriju platila odmah prilikom upisa, a znam da su sada neki studenti u septembru i oktobru koji su preneli ispit nisu platili u startu pa tako da sada nisu morali da placaju tih 8 000!!! Pa eto koliko postujute i koliko se pridrzavate odredjenih odluka!!!!!!!!!!!

A sto se tice obavestenja o upisu bravooooooo, svaka vam cast kao i uvek nikada nece organizacija na ovom fakultetu biti kako treba! I nije tacno da se sve na vreme obavestava, jer o tome je trebalo raspravljati i donositi odluke mnogooooo ranije, dzaba sto vi to donosite sad dve nedelje pre upisa i kao odmah nas obavestavete cim se donese neka odluka!!!! Prvo obavestenje koje je bilo istaknuto pre mesec dana se odnosilo samo na stecenih 48espb koji su potrebni za uslov za budzet, a zelim da znam cemu sad ovo rangiranje i gledanje proseka????
Koliki je trenutni broj studenata na trecoj godini koji je na budzetu, i koliki ce broj biti upisan u cetvrtu na teret budzeta???

*

crni nindza

  • *
  • Поруке: 17
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #124 послато: октобар 04, 2010, 04:57:48 поподне »
Mislim da nije u redu sto su neku studenti prosle godine placali 8.000 za prenos ispita zbog toga sto ga nisu polozili iz tri puta a velika vecina drugih studenata nije platila tih istih 8.000 i ako je trebala. Cuo sam dosta primera i siguran sam da je ovo tacna informacija. 8.000 se placalo kada student nema potpis i kada ne polozi ispit tri puta u istoj skolskoj godini. Krajnje ne fer i neprofesionalno od strane studentske sluzbe, direktno ste vi krivi. Ja sam platio tih 8.000 i ispao sam budala. Samo mi kazi sada sefe, daj mi odgovor, molim te, da li je ova informacija netacna.
Mi smo akademski gradjani, studenti, i treba da se ponasamo u skladu sa tim. Ne smemo sebi da dozvolimo da iznosimo na sajt svakakve gluposti, netacne informacije i glupa pitanja.
Nadam se da ste vi sa fakulteta u pravu, i da mi studenti ipak gresimo, a da je sve sa vase strane regularno i jasno. Ali nije. Ima mnogo propusta na nasem fakultetu, bilo ih je i bice ih jos mnogo.
Npr. Kod samog prijemnog ispita, kod sastavljanja rang lista, moguce su mnoge manipulacije i namestanja studenata da budu na budzetu, zato se plasim i da ce se sada ponavljati ista prica i da ce se na budzetu stavljati studenti po principu ''ko ima koga i koliko''. A mogli smo lepo da ostanemo pri starom i da student koji sakupi 48 ESPB ili npr. 54 ESPB bude na budzetu. Sve bi bilo cistije i jasnije tada, ovako, ja ne verujem u vase dobre i iskrene namere sa ovom jedinstvenom rang listom.
Znam da sam preterao i mozda izazvao mrznju i gnev mnogih ali ovo je forum i mesto za studente da iznesu svoja pitanja, stavove i pogled na ono sto se njih tice. Fakultet treba da sluzi studentima a ne da se mi plasimo sta cemo da pitamo i kazemo a da nam vi u najmanju ruku ne obrisete komentar ili jos nesto mnogo od toga. Nadam se da nece biti sankcija i da ovo shvatate kao dobronamernu kritiku u zelji da nam fakultet bude bolji i posteniji.
Ja bih bio zadovoljan da nam odobrite oktobar 2, ukinete ovu rang listu i vratite 48 ESPB za budzet, i da definisete ovo za 8.000 dinara. Sta je bilo, da li je istina to sto je bilo i kako ce biti ove godine??? Nadam se podjednakim arsinima za sve a ne sam za pojedince. Hvala vam sto vas ne mrzi da citate. Pozdrav :)

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #125 послато: октобар 04, 2010, 05:27:38 поподне »
8000 din. je prošle godine trebalo da plate samo studenti koji su 3x pali ispit ili nisu imali potpis.
I još nas interesuje da li je ta odluka o rangiranju studenata na nivou republike, univeriteta ili fakulteta?! Pošto studenti u Bg-u nemaju pojma o tome, kao ni na pojedinim fakultetima ovde u Nišu, a usput, imaju otobar 2 i treba im samo 48 ESPB za budžet.

*

perica

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #126 послато: октобар 04, 2010, 11:31:41 поподне »
Mislim da je realno da svi sa 48 i vise ESPB boda predju na budzet, jer do sada se nikad nije desilo da kad je uslov minimum 48 ESPB neko ko je poslednji na  rang listi za prelazak na budzet ima preko 50 ESPB  uvek je poslednji imao 48 ESPB. Do sada je bilo tako jedino sto su sad izmislili ove gluposti pa mozda i ne bude tako, ali iskreno se nadam da cemo svi koji su stekli uslov preci ili ostati na budzetu. A sto se tice ovih 8000 din. za ne polozeni ispit to placaju studenti koji nemaju potpis ili su pali vise od 3 puta, tako je bilo prosle god i niko ne moze da me ubedi da je bilo drugacije jer ja nisam platio za jedan ispit sto sam preneo a nemam nameru ni sad da platim.

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #127 послато: октобар 05, 2010, 12:39:56 пре подне »
Vec sam vam ja mislim negde ja naveo da ne placamo tih 8000 iljadarki, licno sam pitao pro dekana za nastavu tako da ne brinete to je samo ako tri puta padnete ili nemate potpis

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #128 послато: октобар 05, 2010, 04:10:03 пре подне »
Prvo, računjanje svih ESPB bodova koje student ostvari u toku školske godine bez obzira sa koje su godine studijskog programa.
PRIMER: student upiše školsku godinu sa dva zaostala ispita iz prethodne godine. Ako položi ta dva zaostala ispita iz prethodne školske godine, njemu ti bodovi, zajedno sa položenim ispitima iz tekuće školske godine, ulaze u ukupan broj bodova. Ako ispit nosi 6 ESPB bodova to bi izgledalo ovako: 2*6 ESPB (preneti ispiti) + 6*6 ESPB (isptit iz tekuće školske godine) = 48 ESP. Bitno je napomenuti da se prilikom rangiranja računa ukupni broj bodova koji je student skupio od početka školovanja, tako da „lošiji“ student nikad ne može biti ispred „boljeg“.


ovo je jedan od zahteva zbog kojih su trebali da budu oni protesti. Protesta nece biti jer su juce usvojeni svi zahtevi.

*

Ance

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #129 послато: октобар 05, 2010, 11:27:21 пре подне »
Dobar dan interesuje me kada je svecana dodela diploma?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #130 послато: октобар 05, 2010, 01:40:14 поподне »
Поштовани студенти,
Прочитала сам све ваше примедбе и сугестије, на сва ваша питања сам одговорила, на претходним страницама форума, само треба мало да се потрудите и прочитате.
У вези са вашим захтевима,за разматрање и решавање истих,  као што је и некима од вас познато, јуче је одржан Колегијум Универзитета у Нишу, данас Колегијум ФСФВ у Нишу, сутра је ННВ ФСФВ у Нишу. Неки ваши захтеви биће усвојени. Мало стрпљења до сутра и поздрав!

*

MajD

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #131 послато: октобар 05, 2010, 06:05:31 поподне »
Onda ukoliko sutra ocekujemo informacije.... :)

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #132 послато: октобар 06, 2010, 08:54:43 пре подне »
Onda ukoliko sutra ocekujemo informacije.... :)
U 12,00h.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #133 послато: октобар 06, 2010, 08:55:30 пре подне »
Dobar dan interesuje me kada je svecana dodela diploma?
Svečana dodela diploma je 20.10.2010.godine u 10,00h.

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #134 послато: октобар 06, 2010, 01:07:33 поподне »
mene samo zanima sta je sa rang listom jer doslo tu do nekih promena ili ne, tj zanima me dal studenti koji su na budzetu mogu da izgube to pravo ako je neko bolji od njih ili je kao prosle godine da 20 posto studenata se bore za to koji nisu bili na budzetu