Питања за студентску службу

· 461 · 216206
*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #90 послато: септембар 24, 2010, 11:37:34 пре подне »
Sta je sa studentima koji su ocistili prvu god jos prosle godine i nisu preneli ni jedan ispit, kako stvari stoje oni su ugrozeni jer su na vreme sve odradili i sad oni koji imaju po 2 , 3 ispita iz prve mogu da imaju vise bodova od njih?? I kako je moguce da neko moze da ima i preko 65, 70 ESPB boda??? To mi nikako nije jasno. I  da li je dovoljno 57 ESPB boda da bi se nekako docepao budzeta (vase misljenje) ??? Hvala.
Studenti koji su položili sve ispite u toku školske 2008/2009. godine, stekli su 60 ESPB, nisu preneli nijedan ispit i upisali su drugu godinu 2009/2010.godine,  ni na koji način nisu ugroženi, jer su u toku školske 2009/2010.godine mogli bez ikakvog opterećenja da polažu ispite iz druge godine studija i da stiču ESPB. Ako su u prethodnoj godini položili sve ispite, onda to treba da ponove i u narednoj i imaće opet maksimalni broj ESPB.
Studenti koji iz jedne godine u drugu godinu, prenose ispite, ondosno po Bolonji, ponovo upisuju iste nepoložene predmete, imaju dodatno opterećenje, i ukoliko polože sve ispite, i zaostale, i ove iz upisane  godine studija, to je njihov uspeh i iz tog razloga oni mogu imati i više od 60 ESPB.
Ono što je vrlo bitno za studije po Bolonji i uspeh koji studenti mogu da postignu, je zapravo član 87. Zakona o visokom obrazovanju:
- Pri upisu svake godine student se opredeljuje za predmete iz studijskog programa - podrazumeva se, iz odgovarajuće godine studija i za odgovarajući vid studija. Dalje, stav 3 člana 87. kaže:
Student koji se finansira iz budžeta opredeljuje se za onoliko predmeta koliko je potrebno da se ostvari NAJMANJE 60 ESPB bodova!!!! - to znači najmanje 60, a može da se opredeli i za više predmeta. U tom slučaju, student treba da uputi zahtev fakultetu i da traži da se opredeli za još neki predmet iz odgovarajućeg studijskog programa - znači, opredeli se pri upisu za sve predmete iz npr. druge godine studija i za još neki predmet iz treće godine studija. Pri tom, sam mora da vodi računa, o tome da li će biti u mogućnosti da prisustvuje nastavi za te dodatne predmete. Do sada se kod nas na fakultetu nije javio nijedan student sa zahtevom da pri upisu naredne godine studija, sa svim položenim ispitima iz prethodne, upiše i neki dodatni predmet, kako bi imao mogućnosti da ostvari i više od 60 ESPB bodova, u toku jedne školske godine.
Samofinansirajući student se prilikom upisa opredeljuje za NAJMANJE  37 ESPB bodova. U praksi, samofinansirajući student, se pri upisu godine, opredeljuje zapravo za 60 ESPB bodova /znači sve predmete iz upisane godine studija/, a i više, ukoliko ponovo upisuje predmete  koje nije položio iz prethodne godine!!
Nije uputno praviti bilo kakave procene bez preciznih podataka - statistike o broju položenih ispita za svakog studenta, i na osnovu nepreciznih podataka davati mišljenje. Ostvariti 57 ESPB bodova u toku jedne školske godine je vrlo solidan uspeh, ako je pritom i prosečna ocena položenih ispita vrlo solidna,postoji realna šansa da se ostane na budžetu ili pređe na budžet.
« Последња измена: септембар 24, 2010, 11:58:40 пре подне шеф »

*

perica

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #91 послато: септембар 27, 2010, 08:50:12 поподне »
Jel oce neko da mi kaze koji je uslov za budzet?? Da mi kaze to, to i to se gleda za budzet?? Svakoga kog sam pitao on mi je rekao nesto drugo tj. niko nije znao tacno da mi kaze, zato vas molim da mi kazete sta se sve gleda za budzet??? Hvala.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #92 послато: септембар 29, 2010, 08:26:38 пре подне »
Jel oce neko da mi kaze koji je uslov za budzet?? Da mi kaze to, to i to se gleda za budzet?? Svakoga kog sam pitao on mi je rekao nesto drugo tj. niko nije znao tacno da mi kaze, zato vas molim da mi kazete sta se sve gleda za budzet??? Hvala.
Uslov za studiranje na teret budžeta je ostvarenih najmanje 48 ESPB - to znači da student u toku jedne školske godine, konkretno od januara 2010.godine, zaključno sa oktobrom 2010.godine, treba da ostvari najmanje 48 ESPB. Računaju se svi položeni ispiti u tom periodu.
Student koji je obnovio upis godine nema pravo da konkuriše za studije na budžetu, jer se uslov za upis naredne godine studija stiče u toku jedne školske godine, a ne u toku dve školske godine.
Svi studenti, i budžetski i samofinansirajući, upisani iste školske godine na određeni studijski program (osnovne akademske, osnovne strukovne studije, doktorske akademske studije), a imaju najmanje 48 ESPB, konkurišu za studije na teret budžeta.
Kvota studenata za studije na teret budžeta, određena je brojem koji je odobren i određen od strane Vlade Republike Srbije + 20% dozvoljeno povećanje.
Rangiranje svih studenata vrši se na osnovu broja ostvarenih ESPB i prosečne ocene. To su dva osnovna kriterijuma.
U slučaju istog broja ESPB i iste prosečne ocene, utvrđeni su i dopunski kriterijumi, koje je odredilo N.N. Veće Fakulteta. Obaveštenje je istaknuto na oglasnoj tabli fakulteta.
Rokovi za podnošenje zahteva za studije na teret budžeta, kao i potrebna dokumentacija su istaknuti na oglasnoj tabli fakulteta.
Datum objavljivanja rezultata rangiranja je istaknut na oglasnoj tabli fakulteta.
Rokovi za upis naredne godine studija, po prethodnom rangiranju studentata, su istaknuti na oglasnoj tabli fakulteta.

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #93 послато: септембар 29, 2010, 02:46:29 поподне »
ja sam student druge godine i zanima me ako  npr. neko ima oko 50 poena a od pocetka skolovanja je na teretu budzetu dal i on moze biti bacen sa budzeta ako preko 150 ljudi ima vise od njega poena, posto otprilike tolko negde studenata konkurise. Jos me zanima zasta placamo nekih 1000 dinara i dal to treba i transkript platiti zbog ovog rangiranja koji je 1500 din. I nadam da se pravila vise nece menjati a ne svake godine dolazi do nekih novih izmena pri upisu.
« Последња измена: септембар 29, 2010, 03:59:20 поподне John Doe »

*

crni nindza

  • *
  • Поруке: 17
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #94 послато: септембар 29, 2010, 03:47:55 поподне »
Sve je jasno, vrsi se rangiranje svih studenata (i samofinansirajucih i na budzetu), nema pravila, jer ako veliki broj nas predje 48 bodova moze se desiti i da neki sa 50-52 bodova ne budu na budzetu...Meni samo nije jasno da svi cutimo i dozvoljavamo da nas setaju kako oni hoce. Menjaju nam zakon pri kraju skolske godine, ubacuju rangiranje umesto 48 bodova i sigurnog budzeta, ukidiaju nam oktobar 2, skolarina nam je poskupela i sada je 100.000, treba da platimo 8.000 po svaki preneseni-nepolozeni ispit (tako pise)???, placamo svi po 1.000 dinara (a ne pise nigde koja je svrha uplate) ''za zahtev za upis sledece godine''???, plus placamo 1.500 za uverenje o datim ispitima (samo izmisljaju nesto da nam uzmu pare), 500 za one prijave ispita i plus za studentski parlament (samo se pitam sta on radi za nas studente, nista korisno)...Drugi fakulteti i smerovi se gase i zatvaraju a nas fakultet uz previsoke cene i stalna poskupljenja ima sve veci broj studenata i ''brucosa''?!? Predavanja su nam katastrofa, nas 200-220 u amfiteatru a profesora i ne cujes, pola predavanja prodje na vodjenje evidencije o dolascima. O nekim drugim stvarima da i ne pricamo. Treba da se slozimo svi, iznesemo nase zahteve, i da niko ne preda dokumenta za upis u sledecu godinu dok nam ne ispune zahteve. Ali mi to necemo uraditi jer smo fini, imamo para i volimo da cutimo ?! Fakulteti treba da sluze studentima. Da nije nas ni profesori i ostali koji rade na fakultetu ne bi imali posla (mada se nadje uvek neki posao preko stranke, veze itd.). Jednog dana ce studirati samo deca profesora i samo oni koji budu imali dosta para, jer fakultet je privilegija bogatih. Sakupio sam 60 bodova u prvoj godini i sada na kraju godine nakon promene zakona oni mi kazu: ''pa mogao si da uzmes neki predmet iz sledece godine da slusas u ovoj godini, da bi imao vise espb bodova...", kazem, hvala vam sto ste mi kazali na kraju godine. Ja sada od mogucih 60 imam 52 boda. Studenti kojima su ostali predmeti iz prosle godine imaju mogucnosti da sakupe vise od 60 bodova (cak 80-83 ukupno, 20 bodova vise od mene, ej). I sta cemo sada sa tim, sta ako padnem sa budzeta ??? Upisao sam fakultet po jednom zakonu a promenice ce jos dosta pravila i tek ce poskupljivati skolarina i na kraju cu zavrsiti fakultet po nekom sestom zakonu, jer ovde svi rade sta, kako i kada hoce. Neka nam je Bog upomoc drage kolege. Nemojte slucajno da se zalite, lepse je cutati i placati.

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #95 послато: септембар 29, 2010, 03:58:57 поподне »
Upravo sa svim se slazem kolega. i ja sam tek neki dan saznao za to da mozemo birati predmete iz sledece godine. ne znam sto nam u roku od mesec dana menjate pravila zar ne treba da ostanu kakva jesu a na pocetak da ih menjate ako ste tako zacrtali. Mozda neko nije hteo da polozi neki ispit verujuci u to da ostaje na budzetu i ima vise od 48 kao sto je bilo npr. prosle godine. Mislim da trebamo ranije biti obavesteni o promenama i da ovo nema nikakvog smisla. Bilo koga ako pitate od sluzbenih lica i profesora niko vam nece dati pravi odgovor cemu sve ovo ide.
« Последња измена: септембар 29, 2010, 04:04:46 поподне John Doe »

*

FSFV

  • *
  • Поруке: 11
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #96 послато: септембар 29, 2010, 08:18:26 поподне »
Drage kolege, ja koliko shvatam mi smo ovde "zamorcici" na nama vezbaju sve moguce varijante zakona... Pa ce valjda za jedno 15-ak godina da nauce kako se radi i da bude bolje! A odnos pojedinih profesora prema studentima je zabrinjavajuc.... Vecina profesora se ponasa kao da su studenti tu zbog njih... a ne obrnuto! A pored svega toga strucnost bas tih profesora je ravna nuli! Naravno svaka cast izuzetcima poput Dragana Radovanovica i njemu slicnima! Jedina pametna stvar koju su izmislili u toku zadnjih tri godina je ova studentska sluzba za sudentska pitanja! Pozz za njih!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #97 послато: септембар 30, 2010, 11:24:55 пре подне »
ja sam student druge godine i zanima me ako  npr. neko ima oko 50 poena a od pocetka skolovanja je na teretu budzetu dal i on moze biti bacen sa budzeta ako preko 150 ljudi ima vise od njega poena, posto otprilike tolko negde studenata konkurise. Jos me zanima zasta placamo nekih 1000 dinara i dal to treba i transkript platiti zbog ovog rangiranja koji je 1500 din. I nadam da se pravila vise nece menjati a ne svake godine dolazi do nekih novih izmena pri upisu.
Kao prvo, da razjasnimo terminologiju:
Kad govorimo o poenima, misli se na ocenjivanje studenata na predispitnim obavezama i ispitu. Po tom osnovu student može ostvariti najviše 100 poena. Pri tome, za predispitne obaveze je potrebno NAJMANJE  30 poena. Student , sa predispitnim obavezama i polaganjem ispita može ostvariti najviše 100 poena; na osnovu poena određuje se i ocena : 5,6,7,8,9 ili 10.Po ovom osnovu, za svaki predmet studenti mogu imati različit broj poena.
Kad govorimo o ESPB bodovima, svaki predmet, prema studijskom programu, nosi odgovarajući broj ESPB. On ne zavisi od broja poena, i polaganjem ispita, bez obzira na ocenu, svaki student,po položenom ispitu, ostvaruje isti broj ESPB. Koliko položenih ispita - toliko ostvarenih ESPB. Za napredovanje studenata iz godine u godinu, računa se broj ostvarenih ESPB u toku jedne školske godine.
Što se tiče studija na teret budžeta, po novom Zakonu o visokom obrazovanju, (mi, kao visokoškolska ustanova, ne pišemo zakone, već ih primenjujemo!),status studenta (budžet ili samofinansiranje) se može menjati iz godine u godinu.
Prilikom podnošenja zahteva za studije koje se finansiraju na teret budžeta, studenti podnose potrebnu dokumentaciju (vidi obaveštenje sa sajta i oglasne table) i uplatnicu na iznos od 1000,00 dinara, na žiro-račun fakulteta, i taj iznos je na ime troškova oko obrade podataka. Uverenje o položenim ispitima se NE NAPLAĆUJE ovom prilikom; da treba da se plati, već bi bilo istaknuto!
Pravila se menjaju samo ukoliko se i zakon menja!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #98 послато: септембар 30, 2010, 12:00:11 поподне »
Sve je jasno, vrsi se rangiranje svih studenata (i samofinansirajucih i na budzetu), nema pravila, jer ako veliki broj nas predje 48 bodova moze se desiti i da neki sa 50-52 bodova ne budu na budzetu...Meni samo nije jasno da svi cutimo i dozvoljavamo da nas setaju kako oni hoce. Menjaju nam zakon pri kraju skolske godine, ubacuju rangiranje umesto 48 bodova i sigurnog budzeta, ukidiaju nam oktobar 2, skolarina nam je poskupela i sada je 100.000, treba da platimo 8.000 po svaki preneseni-nepolozeni ispit (tako pise)???, placamo svi po 1.000 dinara (a ne pise nigde koja je svrha uplate) ''za zahtev za upis sledece godine''???, plus placamo 1.500 za uverenje o datim ispitima (samo izmisljaju nesto da nam uzmu pare), 500 za one prijave ispita i plus za studentski parlament (samo se pitam sta on radi za nas studente, nista korisno)...Drugi fakulteti i smerovi se gase i zatvaraju a nas fakultet uz previsoke cene i stalna poskupljenja ima sve veci broj studenata i ''brucosa''?!? Predavanja su nam katastrofa, nas 200-220 u amfiteatru a profesora i ne cujes, pola predavanja prodje na vodjenje evidencije o dolascima. O nekim drugim stvarima da i ne pricamo. Treba da se slozimo svi, iznesemo nase zahteve, i da niko ne preda dokumenta za upis u sledecu godinu dok nam ne ispune zahteve. Ali mi to necemo uraditi jer smo fini, imamo para i volimo da cutimo ?! Fakulteti treba da sluze studentima. Da nije nas ni profesori i ostali koji rade na fakultetu ne bi imali posla (mada se nadje uvek neki posao preko stranke, veze itd.). Jednog dana ce studirati samo deca profesora i samo oni koji budu imali dosta para, jer fakultet je privilegija bogatih. Sakupio sam 60 bodova u prvoj godini i sada na kraju godine nakon promene zakona oni mi kazu: ''pa mogao si da uzmes neki predmet iz sledece godine da slusas u ovoj godini, da bi imao vise espb bodova...", kazem, hvala vam sto ste mi kazali na kraju godine. Ja sada od mogucih 60 imam 52 boda. Studenti kojima su ostali predmeti iz prosle godine imaju mogucnosti da sakupe vise od 60 bodova (cak 80-83 ukupno, 20 bodova vise od mene, ej). I sta cemo sada sa tim, sta ako padnem sa budzeta ??? Upisao sam fakultet po jednom zakonu a promenice ce jos dosta pravila i tek ce poskupljivati skolarina i na kraju cu zavrsiti fakultet po nekom sestom zakonu, jer ovde svi rade sta, kako i kada hoce. Neka nam je Bog upomoc drage kolege. Nemojte slucajno da se zalite, lepse je cutati i placati.
Sve je jasno i pravila ima. Ona se i primenjuju. Studenti treba da znaju da se informišu na pravom mestu. Ne dobija se prava informacija na hodniku, od ovog ili od onog. Imate Službu za nastavu i studentska pitanja, pa izvolite, pitajte šta vas interesuje.
Studenti FSFV -Niš ne ćute. Mislim da je pravilniji redosled stvari, da se prvo prikupe pouzdane i prave informacije, pa da se onda žali, ukoliko se ima osnova. Školarina za studije FSFV nije skupa, u poređenju sa drugim fakultetima. Studije na FSFV su specifične, jer za nastavu nije dovoljna samo učionica i amfitetar, već je potrebna i sala, i hala - mala i velika, i bazen, i stadion,i sva potrebna oprema, sportski rekviziti, sprave,..To studenti FSFV svakako znaju. Fakultet je u obavezi da obezbedi adekvatan prostor za nastavu, i to fakultet plaća.
Studije na teret budžeta regulisane su članom 88. i članom 124. Zakona o visokom obrazovanju.
Student koji ne položi ispit iz nekog predmeta, naredne školske godine ponovo upisuje taj predmet /ukoliko je obavezni/ ili se opredeljuje i upisuje drugi/ukoliko je izborni/ i za to plaća deo školarine, obračunat prema visini celokupne školarine - to je član 87 - pravila studija, Zakona o visokom obrazovanju!
MOLIM VAS, da ubuduće ne iznosite na forum neproverene i netačne podatke. U protivnom, imam pravo da sve što nije u redu i što smatram neuputnim, i ne odnosi se na studije - pravila, režim studija,..skinem sa sajta.
Pozdrav!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #99 послато: септембар 30, 2010, 12:08:56 поподне »
Upravo sa svim se slazem kolega. i ja sam tek neki dan saznao za to da mozemo birati predmete iz sledece godine. ne znam sto nam u roku od mesec dana menjate pravila zar ne treba da ostanu kakva jesu a na pocetak da ih menjate ako ste tako zacrtali. Mozda neko nije hteo da polozi neki ispit verujuci u to da ostaje na budzetu i ima vise od 48 kao sto je bilo npr. prosle godine. Mislim da trebamo ranije biti obavesteni o promenama i da ovo nema nikakvog smisla. Bilo koga ako pitate od sluzbenih lica i profesora niko vam nece dati pravi odgovor cemu sve ovo ide.
Pravilo da student koji studira na teret budžeta, može da se prilikom upisa opredeli za najmanje 60 ESPB bodova - nije novo, naprotiv,takvo je od donošenja prvog zakona o visokom obrazovanju /od 2005.godine/. Nepoznavanje zakona šteti, i ne opravdava. Informacija se traži na pravom mestu - a to su stručne službe fakulteta. Ako ste se informisali na pogrešnom mestu - to je vaš propust, ako ne pratite sajt i obaveštenja sa oglasnih tabli - i to je vaš propust!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #100 послато: септембар 30, 2010, 12:34:14 поподне »
Drage kolege, ja koliko shvatam mi smo ovde "zamorcici" na nama vezbaju sve moguce varijante zakona... Pa ce valjda za jedno 15-ak godina da nauce kako se radi i da bude bolje! A odnos pojedinih profesora prema studentima je zabrinjavajuc.... Vecina profesora se ponasa kao da su studenti tu zbog njih... a ne obrnuto! A pored svega toga strucnost bas tih profesora je ravna nuli! Naravno svaka cast izuzetcima poput Dragana Radovanovica i njemu slicnima! Jedina pametna stvar koju su izmislili u toku zadnjih tri godina je ova studentska sluzba za sudentska pitanja! Pozz za njih!
Studije po Zakonu o visokom obrazovanju su novi vid studija, tzv. Bolonja. Ima svojih prednosti, a mana je jedino period prilagođavanja na novo. U tom smislu se i čine ustupci, i to isključivo studentima na teret budžeta. Po Bolonji, student na teret budžeta može da ide iz godine u godinu, samo ako ostvari 60 ESPB i rangira se u okviru broja dozvoljenog za budžet.
A, ustupci prethodnih godina bili su 40 ESPB, zatim 42 ESPB, sada 48 ESPB. Vodite računa,prema dinamici, sledeće godine će biti potrebno više od 48 ESPB za budžet. Naši studenti su sa tom dinamikom upoznati, još pre par godina, na sastanku sa prodekanom za nastavu, predstavnicima studenata iz studentskog parlamenta, sekretarom fakulteta i šefom službe za nastavu i studentska pitanja. I svake godine, na početku školske godine, brucoši našeg fakulteta,od strane prodekana za nastavu, dobijaju sve potrebne informacije vezane za studije, upoznaju se sa aktima fakulteta i sl. Naravno, oni koji prisustvuju!
Pozdrav i hvala od službe za nastavu i studentska pitanja, uz napomenu - mi postojimo od osnivanja fakulteta, nisu nas izmislili pre tri godine!!!
[/quote]

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #101 послато: септембар 30, 2010, 01:20:06 поподне »
Sto se tice službe za nastavu i studentska pitanja ko je zaduzen za tu sluzbu da znam kome da se obratim i da mi se malo bolje razjasne neka pravila i pitanja jer sam malo zbunjen i brine me dal ce neki od nas ostati na budzetu. Niste nam sve odgovorili pogledajte samo novo obavestenje u kojemu pise da trebamo da placamo za te rangliste tako da niste bas u pravu neke stvari se stalno menjaju iz godine u godinu. I samo bi jos dodao cemu  je svrha placanja od nekih 1000 dinara kojih prosle godine nije bilo gde ne pise zasta su namenjeni a sada odjednom i to trebamo da damo, naravno to nisu neke pare samo cisto zelimo biti malo bolje informisani. Mene najvise zanima dal student koji je vec na budzetu a ima vise od 48 poena da izgubi pravo na to, jer prosle godine je bilo dovoljno da neko ostvari 48 i ostaje na budzetu ako je vec bio na njemu a 20% posto studenata se borilo da upadne na budzet zasto je sada doslo do te promene zar ne trebamo barem pola godine u napred biti obavesteni o tome, i kolko studenata iz druge u trecu god. ce biti primljeno na budzet. Bilo bi mi vrlo drago kad bi ste mi sve lepo razjasnili jer nikako da dobijem konkrtan odgovor??? Ocu reci da nije sve tako bas crno na belo konstantno menjaju pravila koja i nama nisu jasna.
« Последња измена: септембар 30, 2010, 01:40:58 поподне John Doe »

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #102 послато: септембар 30, 2010, 01:43:56 поподне »
Koliko će studenata koji upisuju treću godinu biti primljeno na budžet? Kada smo upisivali fakultet bilo nas je oko 120. Da li taj broj ostaje isti ili je Ministarstvo donelo u međuvremenu još neku odluku?

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #103 послато: септембар 30, 2010, 02:10:40 поподне »
Koliko će studenata koji upisuju treću godinu biti primljeno na budžet? Kada smo upisivali fakultet bilo nas je oko 120. Da li taj broj ostaje isti ili je Ministarstvo donelo u međuvremenu još neku odluku?
ma povecali su to 120 plus 20 % studenata e sad mene isto to zanima dal ce povecati pa kao sto prvencima je 140 plus 20 posto na budzet ide.

*

mis23

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #104 послато: септембар 30, 2010, 04:53:12 поподне »
Draga nas studenta sluzbo, studenti cute, jer se plase da ne zavrse fakultet...
Vama treba uverenje o polozenim ispitim za koga, za vas same?!!!! U potpunosti se slazem sa Crnin nindzom. U drzavi je kriza, roditelji jedva uspevaju da skoluju decu, vi trazite uverenje pa onda ga i vi platite studentima, jer kada zanate da trazite, za pitajte se da li neki student ima para zato, da li ce mozda imati da jede, mnogi nasi studenti putuju jer nemoju para za stanovanje u Nisu, a vi tako ...bas lepo brinete o vasim studentima.

Odjednom to rangiranje, zasto to niste rekli na pocetku prosle godine, da studenti jure prosek, a ne samo da ciste ispite kako bi ostvarili 48 ESPB, sta je sa studentima koji su ocistili u junu, svi znamo da profesori imaju manji kriterijum u septembru i oktobru, i sada su oni u losijoj poziciji, jer su polagali ispite kada je kriterijum znatno strozi.