Питања за студентску службу

· 461 · 216152
*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #30 послато: март 15, 2010, 09:23:34 пре подне »
Druga sam godina. Imam jedno pitanje:
-Da bih upisao trecu godinu da li moram da polozim sve ispite iz prve godine, tj. ''ocistim'' prvu godinu ??? Hvala
Po[tovani,
Ukoliko Vi u školskoj 2009/2010.godinei imate status studenta druge godine po prvi put, onda u toku školske 2009/2010. treba da ostvarite 54 ESPB bodova, da bi ste zadržali status na budžetu /ukoliko imate status studenta koji se finansira na teret budžeta/, odnosno da ostvarite 37 ESPB bodova , ukoliko imate status studenta koji se samofinansiraju. U svemu ovome bitno je da ostvarite potreban broj ESPB bodiva, i nije bitno iz koje su godine, bitno je da su ti predmeti sastavni deo vašeg upisanog studijskog programa za školsku 2009/2010. godinu.
« Последња измена: мај 12, 2010, 06:39:42 пре подне шеф »

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #31 послато: март 15, 2010, 12:29:57 поподне »
Druga sam godina. Imam jedno pitanje:
-Da bih upisao trecu godinu da li moram da polozim sve ispite iz prve godine, tj. ''ocistim'' prvu godinu ??? Hvala
Po[tovani,
Ukoliko Vi u školskoj 2009/2010.godinei imate status studenta druge godine po prvi put, onda u toku školske 2009/2010. treba da ostvarite 54 ESPB bodova, da bi ste zadržali status na budžetu /ukoliko imate status studenta koji se finasira na teret budžeta/, odnosno da ostvarite 37 ESPB bodova , ukoliko imate status studenta koji se samofinasiraju. u svemu ovome bitno je da ostvarite potreban broj ESPB bodiva, i nije bitno iz koje su godine, bitno je da su ti predmeti sastavni deo vašeg upisanog studijskog programa za školsku 2009/2010.školsku godinu.
Ukoliko Vam nije sve jasno, dođite do službe za nastavu FSFV i ponesite indeks sa sobom.
Pozdrav!

*

Miki

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #32 послато: март 31, 2010, 04:24:31 поподне »
Postovani,
Imam jedno pitanje za Vas. Pre od prilike mesec dana predao sam pojekat diplomskog rada iz Smucanja pa me zanima da li je bila katedra? Hvala!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #33 послато: април 06, 2010, 08:17:30 пре подне »
Postovani,
Imam jedno pitanje za Vas. Pre od prilike mesec dana predao sam pojekat diplomskog rada iz Smucanja pa me zanima da li je bila katedra? Hvala!
Poštovani,
sve katedre su održane, ali se čeka N.N.Veće Fakulteta, koje će biti održano u ćetvrtak 08.04.Katedre daju predlog koji se na Veću usvaja i donosi se odluka. Nakon Veća možeš da predaš urađeni diplomski i da isti braniš, naravno, pod uslovom da ispunjavaš sve uslove.

*

ZMRT

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #34 послато: април 13, 2010, 12:39:46 поподне »
Intresuje me da li postoji negde skica ili tako nesto poligona,zvao sam fakultet ali mi stalno kazu da ima na sajtu ali nema... Na sajtu ne postoje konkretne informacije o upisu...pozz i hvala

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #35 послато: април 14, 2010, 07:44:04 пре подне »
Intresuje me da li postoji negde skica ili tako nesto poligona,zvao sam fakultet ali mi stalno kazu da ima na sajtu ali nema... Na sajtu ne postoje konkretne informacije o upisu...pozz i hvala
Poštovani,
Skica poligona za sportske igre, kao deo prijemnog ispita, nalazi se u informatoru. Potražite na sajtu kao Informator o upisu za školsku 2009/2010.godinu. Novi Informator za upis studentata u prvu godinu studija za školsku 2010/2011. godinu očekuje se krajem aprila. Uslovi upisa objavljuju se u Zajedničkom konkursu za upis studenata za sve Univerzitete u Srbiji, i to obično početkom ili sredinom juna. Ali, Vi se svakako  interesujte i ranije , jer fakulteti dobiju preliminarne termine prijavljivanja kandidata i pre objavljivanja Zajedničkog konkursa.
Konkretnih informacija o upisu, za sada nema, ali, po pravilu, pripremna nastava na fakultetu organizuje se početkom juna, prijavljivanje kandidata obično bude od 23. juna i traje tri dana, polaganje prijemnog je obično početkom jula /1, 2, ili 3jula/, objavljivanje rang liste oko 8. jula i upis studenata do 15.jula.
Pozdrav!
« Последња измена: април 14, 2010, 07:48:54 пре подне шеф »

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #36 послато: април 19, 2010, 12:35:34 поподне »
Intresuje me da li postoji negde skica ili tako nesto poligona,zvao sam fakultet ali mi stalno kazu da ima na sajtu ali nema... Na sajtu ne postoje konkretne informacije o upisu...pozz i hvala
Poštovani,
Skica poligona za sportske igre, kao deo prijemnog ispita, nalazi se u informatoru. Potražite na sajtu kao Informator o upisu za školsku 2009/2010.godinu. Novi Informator za upis studentata u prvu godinu studija za školsku 2010/2011. godinu očekuje se krajem aprila. Uslovi upisa objavljuju se u Zajedničkom konkursu za upis studenata za sve Univerzitete u Srbiji, i to obično početkom ili sredinom juna. Ali, Vi se svakako  interesujte i ranije , jer fakulteti dobiju preliminarne termine prijavljivanja kandidata i pre objavljivanja Zajedničkog konkursa.
Konkretnih informacija o upisu, za sada nema, ali, po pravilu, pripremna nastava na fakultetu organizuje se početkom juna, prijavljivanje kandidata obično bude od 23. juna i traje tri dana, polaganje prijemnog je obično početkom jula /1, 2, ili 3jula/, objavljivanje rang liste oko 8. jula i upis studenata do 15.jula.
Pozdrav!
P.S. Upravo sam dobila informaciju da se Informator za upis studenata  na Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu NE NALAZI NA SAJTU FAKULTETA! Informator se može kupiti na skriptarnici fakulteta.
Pozdrav!


*

DIF

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #37 послато: април 23, 2010, 04:22:14 поподне »
Koliko espb bodova trebamo da imamo da bi sledece skolske godine ostali na budzetu?? Na vestima je javljeno da ce ostati 48 espb bodova, kao i prosle godine. Da li je to tacno???? Hvala unapred.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #38 послато: април 27, 2010, 07:40:18 пре подне »
Koliko espb bodova trebamo da imamo da bi sledece skolske godine ostali na budzetu?? Na vestima je javljeno da ce ostati 48 espb bodova, kao i prosle godine. Da li je to tacno???? Hvala unapred.
Poštovani,
To što je javljeno na vestima zapravo je Predlog novog Zakona o visokom obrazovanju, koji još nije usvojen. Za sada važe pravila iz zakonskih propisa koji su još uvek na snazi!

*

nadja

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #39 послато: мај 12, 2010, 03:07:21 поподне »
Da li neko moze da mi kaze da li mogu da obnovim I godinu ako sam u startu prekinula sa 0dlascima na predavanja pa nisam overila ni prvi semestar i koliko je obnova godine

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #40 послато: мај 14, 2010, 12:49:51 поподне »
Da li neko moze da mi kaze da li mogu da obnovim I godinu ako sam u startu prekinula sa 0dlascima na predavanja pa nisam overila ni prvi semestar i koliko je obnova godine
Пошто се ради о основним академским студијама, по Болоњи, ту нема класичне обнове године. Студент који није био редовно на настави, подноси захтев факултету, ради одобрења наставка студирања. Уколико сте самофинансирајући студент, обзиром да немате ниједан положени испит, плаћате пун износ школарине тј. 100.000,00 динара и крећете од почетка. Уколико сте студент на буџету, то значи да нисте стекли одговарајући број ЕСПБ бодова, самим тим поступак је исти и можете одлуком декана, наставити студије као самофинасирајући студент.

*

Ljuba

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #41 послато: јун 11, 2010, 03:39:19 поподне »
Koliko ESPB poena trebamo da osvojimo da bi sledece godine zadrzali status finansiranja studenta iz budzeta???? Sada sam druga godina, a oktobra upisujem trecu. Unapred hvala.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #42 послато: јун 17, 2010, 09:25:22 пре подне »
Koliko ESPB poena trebamo da osvojimo da bi sledece godine zadrzali status finansiranja studenta iz budzeta???? Sada sam druga godina, a oktobra upisujem trecu. Unapred hvala.
Čeka se usvajanje novog Zakona o visokom obrazovanju, po kojem su povoljniji i blaži uslovi za upis naredne godine, ali dok se ne usvoji novi,  važe odredbe Zakona o visokom obrazovanju koji je sada na snazi - pročitaj prethodna pitanja i odgovore!

*

Ljuba

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #43 послато: јун 22, 2010, 11:13:12 пре подне »
A kada ce konacno da se zna koliko ce biti poena za budzet?? Unapred hvala!

*

Prodigy

  • *
  • Поруке: 12
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #44 послато: јун 22, 2010, 01:12:03 поподне »
Od koliko sati ujutru je upis na fakultetu??Posto sam na pripremnoj nastavi?
« Последња измена: јун 22, 2010, 03:00:15 поподне Prodigy »