Питања за студентску службу

· 461 · 216176
*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #435 послато: новембар 02, 2012, 10:58:51 пре подне »
Zbog odluke o uvodjenju dopunskih ispitnih rokova, a posto mi je ostala jedino sport. gimnastika zbog koje sam upisala 6. god. studiranja, zanima me da li moram cekati za potpis i opet upis bodova (kada bude predvidjeno sa sadasnjom genereacijom), a koje sam inace vec ostvarila za izlazak na ispit pa tek izadjem u januara ili mogu i u novembru, decembru polagati? hvala unapred

Mozes da polazes ispit i u novembru i u decembru. Zato smo i uveli dopunske rokove za studente pete i seste godine studiranja, da bismo im omogucili da brze zavrse studije.

*

boza1987

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #436 послато: новембар 10, 2012, 09:51:37 пре подне »
Da li se zna kog datuma ce u novembarskom ispitnom roku 2012 biti ispit iz Fiziologije?

*

pujol

  • *
  • Поруке: 2
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #437 послато: новембар 15, 2012, 07:34:23 поподне »
Pozdrav drustvo.Pitanje za sefa,posto sam  zavrsio osnovne akademske studije,ja sam prva generacija po bolonji ,hteo sam na jednom mestu da konkurisem za posao profesora fizickog vaspitanja,rekli su mi u toj skoli da ne mogu sa ovim zvanjem da obavljam posao profesora,da treba master,e sad ko je ovde lud?Molim odgovor?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #438 послато: новембар 16, 2012, 09:48:45 пре подне »
Pozdrav drustvo.Pitanje za sefa,posto sam  zavrsio osnovne akademske studije,ja sam prva generacija po bolonji ,hteo sam na jednom mestu da konkurisem za posao profesora fizickog vaspitanja,rekli su mi u toj skoli da ne mogu sa ovim zvanjem da obavljam posao profesora,da treba master,e sad ko je ovde lud?Molim odgovor?
Osnovne akademske studije /po bolonji/ FSFV - Niš su u cetvorogodišnjem trajanju, kao i osnovne četvorogodišnje studije po ranijem zakonu. Zavrsavanjem  osnovnih akademskih studija stiče se stručni naziv Diplomirani profesor fizičkog vaspitanja i sporta, i naši diplomirani studenti su osposobljeni za rad u skolama nakon završenih osnovnih studija.  Cula sam da pojedine škole traze zavrsene master studije za zaposljavanje profesora.  Verovatno je u pitanju sistematizacija radnih mesta u skolama.  Verovatno  je donet neki novi zakon. Najbolje je da se raspitate u Ministarstvu prosvete ili da u toj skoli pitate na osnovu kog Zakona je odredjen takav uslov za zaposljavanje profesora. Nista drugo ne mogu da vam kazem. To apsolutno ne zavisi od nas kao fakulteta, i za nas je to sto smo culi nesto novo. Potrazite na internetu  i pogledajte Zakon o osnovnom i srednjem obrazovanju i vaspitanju. Mozda je tim zakonima nesto regulisano. Pozdrav

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #439 послато: новембар 17, 2012, 12:01:23 поподне »
Sramota u kakvoj drzavi mi zivimo!!!! Upisujemo fakultet i ne znamo da li ce da nam treba master ili nece?! Zakone menjaju kako koja stranka dodje na vlast. Da zivimo u normalnoj drzavi, mi studenti, znali bi pre upisivanja fakulteta sta nas posle ceka, a evo prolazi i sesta godina od kako ste uveli tu bolonju, a mi i dalje ne znamo na cemu smo.

*

Don Kichote

  • *
  • Поруке: 40
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #440 послато: новембар 17, 2012, 05:43:50 поподне »
Ma treba da se dignemo i da napravimo revoluciju kao '68 pa bi onda sve moglo. Ovako, lopovi na sve strane, samo gledaju svoje fotelje (da ne kazem nesto drugo) a trpe studenti! I sta ocete, da sedim u Srbiji?! NIKAD! Ako mi se pruzi prilika odmah cu da pobegnem iz ove "demokratije".

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #441 послато: фебруар 07, 2013, 01:12:15 пре подне »
Jel se zna kad pocinje nastava u letnjem semestru?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #442 послато: фебруар 11, 2013, 11:04:32 пре подне »
Jel se zna kad pocinje nastava u letnjem semestru?
Prema godisnjem kalendaru rada, nastava pocinje 18.02.2013.godine.

*

Dzentlmen :D

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #443 послато: септембар 16, 2013, 06:32:11 поподне »
Koliko je bodova potrebno za budzet ove godine? I da li mogu u cetvrtoj godini da slusam 70 espb bodova?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #444 послато: септембар 27, 2013, 08:42:41 пре подне »
Koliko je bodova potrebno za budzet ove godine? I da li mogu u cetvrtoj godini da slusam 70 espb bodova?
Prema Zakonu o izmenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju, student moze da se finansira iz budzeta ako u skolskoj 2012/2013. godini ostvari najmanje 50 ESPB bodova i rangira se u okviru broja studenata cije se studije finansiraju iz budzeta.
Broj ESPB bodova za koje mozes da se opredelis zavisi i od broja bodova koje si ostvario u prethodnoj godini, zavisi i od toga da li si budzetski student ili samofinansirajuci, od uspeha koji si ostvario u prethodnoj godini. U vreme upisa studenata za skolsku 2013/2014. godinu bice istaknuti i uslovi upisa.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #445 послато: октобар 02, 2013, 10:25:51 поподне »
Jel se zna nesto oko mastera za ovo godinu? Koliko ce budzetskih mesta biti, a koliko za samofinansiranje, kada ce konkurs za upis...?
« Последња измена: октобар 02, 2013, 10:31:19 поподне olynth »

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #446 послато: октобар 08, 2013, 01:52:10 поподне »
Jel se zna nesto oko mastera za ovo godinu? Koliko ce budzetskih mesta biti, a koliko za samofinansiranje, kada ce konkurs za upis...?
[/quote

Konkurs za upis na master studije raspisuje Univerzitet u Nisu. Ocekujemo konkurs oko 10. oktobra. Ukupan broj studenata za upis u prvu godinu studija skolske 2013/2014 je 100 : 20 budzet i 80 samofinansiranje.

*

HCPK

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #447 послато: октобар 09, 2013, 04:38:44 поподне »
Да ли је могуће узети потврду о положеном испиту или о положеним свим испитима?
Завршио сам факултет пре 3.године,па планирам да упишем нешто друго и потребне су ми потврде о неким испитима,како их не бих полагао поново. И ако је то могуће да ли се тај документ плаћа или не?
Поздрав!

*

Dzentlmen :D

  • *
  • Поруке: 7
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #448 послато: октобар 09, 2013, 05:57:43 поподне »
Imam 56 espb boda i 7,25 prosek.  Koliko bodova mogu da slusam u cetvrtoj godini ?  Ostalo mi je 70

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #449 послато: октобар 10, 2013, 03:59:23 поподне »
Да ли је могуће узети потврду о положеном испиту или о положеним свим испитима?
Завршио сам факултет пре 3.године,па планирам да упишем нешто друго и потребне су ми потврде о неким испитима,како их не бих полагао поново. И ако је то могуће да ли се тај документ плаћа или не?
Поздрав!
Наравно да је могуће. Издавање уверења о положеним испитима се наплаћује у износу од 2000,00 динара.