Питања за студентску службу

· 461 · 216158
*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #375 послато: септембар 06, 2012, 06:57:09 поподне »
Sefe, sta se desava ako neko nema potpis iz nekog ispita?

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #376 послато: септембар 07, 2012, 12:32:00 пре подне »
A šta je sa onim skoro donešenim zakonom o apsolventskom roku od 6 meseci? Je l' važi to za nas koji smo odslušali četvrtu godinu?

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #377 послато: септембар 07, 2012, 10:47:21 пре подне »
Sta nam vredi 6 meseci apsolventskog staza, kad za tih 6 meseci imamo samo januarski rok!!!

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #378 послато: септембар 07, 2012, 12:40:54 поподне »
Apsolventski staž podrazumeva apsolvenske ispitne rokove tj. svakog meseca - značilo bi nam i te kako!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #379 послато: септембар 10, 2012, 09:47:45 пре подне »
-Значи, ко је уписао факултет 2008/2009 као самофинансирајући студент,
мора да плати све преостале испите
(израчуна колико му је укупно ЕСПБ бодова остало тј. колико укупно ЕСПБ бодова носе сви ти испити,
па пута 1.000 динара).
-А ови који су уписали факултет на терет буџета, имају форе још 6 месеци...
Јел тако?
Tako je, mada , student koji je kao samofinansirajuci upisan 2008/2009. godine u prvu godinu studija, a 2011/2012. godine je upisan na teret budzeta u cetvrtu godinu studija  /na osnovu liste budzeta  u skladu sa ostvarenim ESPB bodovima/, ima pravo da jos sest meseci bude student na teretu budzeta.

*

crni nindza

  • *
  • Поруке: 17
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #380 послато: септембар 10, 2012, 02:25:34 поподне »
Хвала ти на одговору Шефе. То сам хтео да те питам јер има доста нас који смо уписали факултет као самофинсирајући студенти а сада смо, у четвртој години студија, на буџету. Драго ми је што и ми имамо право на тих шест месеци.
-Не знам само колико имамо укупно ИСПИТНИХ РОКОВА у тих шест месеци?

*

anonymous

  • *
  • Поруке: 14
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #381 послато: септембар 10, 2012, 09:16:54 поподне »
Znači, koliko god ispita da nam je ostalo posle 4. godine, upisujemo petu i čekamo regularne rokove za polaganje?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #382 послато: септембар 12, 2012, 08:39:35 пре подне »
Хвала ти на одговору Шефе. То сам хтео да те питам јер има доста нас који смо уписали факултет као самофинсирајући студенти а сада смо, у четвртој години студија, на буџету. Драго ми је што и ми имамо право на тих шест месеци.
-Не знам само колико имамо укупно ИСПИТНИХ РОКОВА у тих шест месеци?
Број испитних рокова у току једне школске године се не мења - у току једне школске године шест. Први је у јанаруару, затим април, јун, септембар, октобар и октобар 1. Обзиром да продужење траје до 31.03.2013.године, имате право на јануарски рок, без плаћања надокнаде за пријаву испита, можда и за априлски, пошто ће пријава испита бити у марту. Видећемо. На првој седници већа факултета у школској 2012/2013.години доносе се одлуке којима се ближе уређују правила студирања за предсојећу школску годину, и тада ћемо знати шта је веће одлучило.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #383 послато: септембар 12, 2012, 08:45:59 пре подне »
Znači, koliko god ispita da nam je ostalo posle 4. godine, upisujemo petu i čekamo regularne rokove za polaganje?
Да, али се то односи само на предмете које сте одслушали и испунили предиспитне обавезе. Испите из предмета које нисте одслушали и немате потпис професора, у обавези сте да нормално слушате и скупљате поене који се односе на предиспитне обавезе.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #384 послато: септембар 13, 2012, 07:44:14 поподне »
Znači, koliko god ispita da nam je ostalo posle 4. godine, upisujemo petu i čekamo regularne rokove za polaganje?
Да, али се то односи само на предмете које сте одслушали и испунили предиспитне обавезе. Испите из предмета које нисте одслушали и немате потпис професора, у обавези сте да нормално слушате и скупљате поене који се односе на предиспитне обавезе.
Ako nemamo potpis profesora jel isto  placamo 1espb=1000 rsd ?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #385 послато: септембар 14, 2012, 07:47:05 пре подне »
Znači, koliko god ispita da nam je ostalo posle 4. godine, upisujemo petu i čekamo regularne rokove za polaganje?
Да, али се то односи само на предмете које сте одслушали и испунили предиспитне обавезе. Испите из предмета које нисте одслушали и немате потпис професора, у обавези сте да нормално слушате и скупљате поене који се односе на предиспитне обавезе.
Ako nemamo potpis profesora jel isto  placamo 1espb=1000 rsd ?
Da, nepolozen ispit je nepolozen ispit, sa potpisom profesora ili bez njega.

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #386 послато: септембар 17, 2012, 03:06:53 поподне »
Jel se zna za oktobar 2 da li ce da bude?

*

milicapi

  • *
  • Поруке: 4
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #387 послато: септембар 19, 2012, 11:38:24 пре подне »
Uplatila sam 800 din.za ispit, ali mi na studentskom web servisu pise nedovoljna uplata...Inace, sad prvi put izlazim, pre toga sam uplacivala,mozda 3 puta,ali nisam izlazila na ispitu,a ovo je redovni rok...Da li treba da doplatim 200 dinara?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #388 послато: септембар 19, 2012, 02:22:25 поподне »
Jel se zna za oktobar 2 da li ce da bude?
Niko ne pominje oktobar 2, sem studenata. Po Zakonu imamo pravo da kao fakultet organizujemo 6 redovnih ispitnih rokova.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #389 послато: септембар 19, 2012, 02:27:12 поподне »
Uplatila sam 800 din.za ispit, ali mi na studentskom web servisu pise nedovoljna uplata...Inace, sad prvi put izlazim, pre toga sam uplacivala,mozda 3 puta,ali nisam izlazila na ispitu,a ovo je redovni rok...Da li treba da doplatim 200 dinara?
Prijava ispita je 500,00 dinara po predmetu, i uplaćuje se na žiro racun fakulteta, u vreme prijave ispita ,  podnosi se prijava Službi za studentska pitanja , uz uplatnicu za samofinasirajuće studente, uz karton za prijavu ispita i indeks i proveru potpisa profesora za izlazak na ispit. Ne znam sta si i kome si ti uplaćivala? O kakvom studentskom servisu je reč?