Питања за студентску службу

· 461 · 217799
*

Don Kichote

  • *
  • Поруке: 40
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #360 послато: април 09, 2012, 03:16:00 поподне »
Mene samo zanima kad ce se znati grupe ko je kod kojeg profesora iz metodike fizickog vaspitanja. Inace sutra pocinje ispit a nigde ne pise ko je kad jel kod profesorke je sutra ispit a kod profesora 25. hvala unapred.

Postavljeno je na sajtu fakulteta.

http://www.fsfv.ni.ac.rs/

*

MajD

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #361 послато: април 09, 2012, 04:15:57 поподне »
Da li ce se znati termin za polaganje ispita iz rukometa, jer ima studenata koji su preneli taj predmet u petu godinu studiranja tj prva generacija po bolonjskom procesu??? hvala unapred

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #362 послато: април 10, 2012, 10:35:12 пре подне »
Da li ce se znati termin za polaganje ispita iz rukometa, jer ima studenata koji su preneli taj predmet u petu godinu studiranja tj prva generacija po bolonjskom procesu??? hvala unapred
Samo jedan student, pete godine studiranja, je prijavio ispit iz predmeta Rukomet, za aprilski rok. Pitaću profesora za termin. Neka se student javi obavezno službi, mozda je položio praktični, pa je potreban termin samo za teoriju.

*

MajD

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #363 послато: април 10, 2012, 11:57:38 пре подне »
Onda sam ja u pitanju :) i jeste ostao samo teorijski deo! Ukoliko budete dobili neku informaciju u vezi termina, nadam se da cete istaknuti! hvala unapred i svaka cast na azurnosti... pozdrav!

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #364 послато: април 10, 2012, 01:57:29 поподне »
Onda sam ja u pitanju :) i jeste ostao samo teorijski deo! Ukoliko budete dobili neku informaciju u vezi termina, nadam se da cete istaknuti! hvala unapred i svaka cast na azurnosti... pozdrav!
Prof. S. Marković je dostavio termin za ispit : 17.04.2012.godine od 8,00 praktični, a od 11,00 teorija. Molim te javi se profesoru, nije loše da pre ispita, odes na konsultacije radi provere predispitnih obaveza. Pretpostavljam da znas, da i za školsku 2011/2012. godinu u rubrici "predmeti" u indeksu, treba da imas i predmet Rukomet i potpis profesora. Toliko.

*

MajD

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #365 послато: април 10, 2012, 02:33:05 поподне »
Naravno, sve to znam sto se tice potpisa i predispitnih obaveza. Hvala jos jednom na obavestenju!

*

MajD

  • *
  • Поруке: 15
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #366 послато: јун 03, 2012, 05:13:25 поподне »
Da li mogu dobiti sve informacije vezane oko prijavljivanja za pripremnu nastavu, termina, ceni, a isto tako i za prijemni ispit sta je potrebno i kada su termini polaganja? Hvala unapred

*

crni nindza

  • *
  • Поруке: 17
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #367 послато: јун 05, 2012, 12:11:21 поподне »
-CETVRTA sam godina i interesuje me koliko puta je dozvoljeno da se izadje na polaganje ispita tj. da li tu ima nekih ogranicenja ?
-Da li za nas vazi ono sakupljanje ESPB bodova (Npr. 48 ili 60 bodova) ?
-Sta se desava ako nam ostanu 2-3 ispita za sledecu godinu ?
-Da li placamo neku nadoknadu ako nam ostane neki predmet a da za njega nemamo potpis (slusali smo ga ali nemamo 30 bodova) ?

*

olynth

  • *
  • Поруке: 57
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #368 послато: јун 06, 2012, 12:17:14 поподне »
pored ovih pitanja crnog nindzer koja verujem da interesuju mnoge studente, interesuje me sta smo mi bolonjci kada zavrsimo studije? jel smo DIPLOMIRANI PROFESORI FIZICKOG VASPITANJA? ili smo samo profesori  fizickog vaspitanja? jel mozemo da radimo u srednjoj skoli ili samo u osnovnoj? jel moramo da zavrsimo master kako bi bili diplomirani prof. f.v. ?

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #369 послато: јун 07, 2012, 11:30:58 пре подне »
-CETVRTA sam godina i interesuje me koliko puta je dozvoljeno da se izadje na polaganje ispita tj. da li tu ima nekih ogranicenja ?
-Da li za nas vazi ono sakupljanje ESPB bodova (Npr. 48 ili 60 bodova) ?
-Sta se desava ako nam ostanu 2-3 ispita za sledecu godinu ?
-Da li placamo neku nadoknadu ako nam ostane neki predmet a da za njega nemamo potpis (slusali smo ga ali nemamo 30 bodova) ?
Odgovori
Ukoliko se radi o predmetu koji se sluša u zimskom semestru, može se polagati u svim redovnim rokovima, počev od januarskog ispitnog roka, u toku jedne školske godine. Ukoliko se radi o predmetima iz letnjeg semestra, može se polagati u svim redovnim rokovima, počev od junskog ispitnog roka, u toku jedne školske godine.
Ukoliko ne položiš sve ispite, ostanu ti dva-tri ispita, a četvrta si godina, ponovo upisuješ školsku godinu - narednu i predmete koje nisi položio. Školarina se u tom slučaju plaća srazmerno broju predmta koje nisi položio, tj. ponovo ih upisuješ. Te zaostale nepoložene ispite možes da polažeš u svim ispitnim rokovima, nebitno u kom se semestru slušaju.
Svake školske godine se skupljaju ESPB bodovi, i u četvrtoj godini, i u petoj godini studiranja, ...sve dok se ne polože svi ispiti.
Polaganjem svih ispita stiče se naziv Diplomirani profesor fizičkog vaspitanja i sporta.
Nema plaćanja nadoknade, ako nemate potpis. Ako nemate potpis, ne možete da ga prijavite i polažete, već taj predmet ponovo upisujete pri upisu naredne školske godine.
Svaka ustanova ima pravilnik o sistematizaciji kojim se odredjuje vrsta posla i stepen obrazovanja za svaku vrstu posla, odnosno zanimanja. Proverite u školama, koji je stepen obrazovanja potreban za ono što vas interesuje.
Poydrav.

*

Don Kichote

  • *
  • Поруке: 40
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #370 послато: август 17, 2012, 01:11:55 поподне »
Sta je sa sajtom fakulteta? Jel mogu ovde da se okace rasporedi ispita za predstojeca 3 roka? Pozdrav.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #371 послато: август 20, 2012, 09:07:47 пре подне »
Sta je sa sajtom fakulteta? Jel mogu ovde da se okace rasporedi ispita za predstojeca 3 roka? Pozdrav.
Sajt nije radio zbog kvara na Univerzitetu. Sad je sve u redu. Bice postavljeni termini za sva tri roka - naravno oni termini koji su dostavljeni od strane predmetnog nastavnika. Pozdrav.

*

John Doe

  • *
  • Поруке: 60
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #372 послато: септембар 01, 2012, 12:39:04 пре подне »
sefe izvini jel placamo mi koji  zavrsavamo cetvrtu godinu ispite koje nismo polozili do oktobra 1. Ja sam cuo mi koji smo na teretu budzeta ne placamo nista do sledece godine i mozemo da izadjemo kad ocemo ??? Nisam tolko u toku pa me ta sitnica zanima posto mi mozda ostane jedan ispit.
hvala unapred.

*

шеф

  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #373 послато: септембар 05, 2012, 12:46:03 поподне »
sefe izvini jel placamo mi koji  zavrsavamo cetvrtu godinu ispite koje nismo polozili do oktobra 1. Ja sam cuo mi koji smo na teretu budzeta ne placamo nista do sledece godine i mozemo da izadjemo kad ocemo ??? Nisam tolko u toku pa me ta sitnica zanima posto mi mozda ostane jedan ispit.
hvala unapred.
Studenti koji su upisali prvu godinu studija, u satusu budžetskog studenta, školske 2008/2009. godine, imaju pravo da taj status zadrže, odnosno da se finansiraju na teret budžeta R. Srbije , još šest meseci po isteku redovnog trajanja studija. Redovno trajanje studija je četiri godine, i za studente upisane 2008/2009. godine , koji su prethodne 2010/2012. godine  imali status budžetskog studenta četvrte godine studijskog programa, mogu biti budžetski studenti do 30.03.2013. godine.
Studenti  koji su odslušali sve predmete četvrte godine  studijskog programa ,a nisu položili sve ispite,  upisuju petu godinu studiranja školske 2012/2013. godine, i imaju pravo da polažu sve zaostale ispite, počev od januara 2013.godine, u svim redovnim ispitnim rokovima.
Studenti koji su na budžetu, ukoliko ne polože sve ispite do 30.03.2013. godine, plaćaju školarinu, počev od 01.04.2013.godine, u zavisnosti od broja ESPB bodova koje nisu ostvarili. Jedan ESPB bod iznosi 1000,00 dinara.
Samofinansirajući studenti, upisuju petu godinu studiranja školske 2012/2013.godine, i plaćaju školarinu, srazmerno broju ESPB bodova koje nisu ostvarili, i to počev od 01.10.2012. godine.
 

*

crni nindza

  • *
  • Поруке: 17
Одг: Питања за студентску службу
« Одговор #374 послато: септембар 06, 2012, 05:31:03 поподне »
-Значи, ко је уписао факултет 2008/2009 као самофинансирајући студент,
мора да плати све преостале испите
(израчуна колико му је укупно ЕСПБ бодова остало тј. колико укупно ЕСПБ бодова носе сви ти испити,
па пута 1.000 динара).
-А ови који су уписали факултет на терет буџета, имају форе још 6 месеци...
Јел тако?