priznavanje diplome u inostranstvu

· 3 · 5944
*

danijela555

  • *
  • Поруке: 2
priznavanje diplome u inostranstvu
« послато: фебруар 03, 2010, 09:04:03 пре подне »
prvo, ne znam kako funkcionise ovaj forum.
da li neko mozda zna nesto o ovoj temi?bilo kakva informacija dobro je dosla.
malo opsirnije.
imam diplomu gradjevinsko arhitektonskog fakulteta.Da bih je nostrifikovala trebalo bi da prevedem plana i program koji je previse obiman, na arhitekturi u beogradu izdaju neku aneks diplomu koja sluzi za nostrifikaciju.kod nas u nisu nemaju pojma.neko zna nesto?
« Последња измена: фебруар 03, 2010, 09:10:06 пре подне danijela555 »

*

Miroslav_SSFZNR

  • *
  • Поруке: 11
    • www.ssfznr.org.rs / http://www.znrfak.ni.ac.rs/13-01-Studenti-Savez.html
Одг: priznavanje diplome u inostranstvu
« Одговор #1 послато: фебруар 03, 2010, 07:24:17 поподне »
Nisam baš dobro razumeo, ko u Nišu nema pojma, tvoj fax???? Tvoj fakultet, odnosno, studentska služba ili prodekan za nastavu bi morao da ti da odgovor na to pitanje. Nemoguće je da ne znaju  ???
A to što se tiče prevoda plana i programa, koliko ja znam, je obavezno, ma koliko on bio obiman!

*

danijela555

  • *
  • Поруке: 2
Одг: priznavanje diplome u inostranstvu
« Одговор #2 послато: фебруар 08, 2010, 04:36:53 поподне »
hvala ti na odgovoru!
ja sam se raspitivala pre skoro dve god. o planu i programu koji bi fakultet trebao da ti izda na engleskom jeziku, overi i koji se koristi iskljucivo za nostrifikaciju diplome.medjutim u nisu izdaju jedan jedini plan i program koji je previse obiman,oko 30-40 strana i  na srpskom.u beogradu sam,prevodeci neke druge papire upoznala sudskog tumaca. zena mi je sve lepo objasnila kako i sta,rekavsi mi da je vec odradila prevode i papire za nostrifikaciju raznih diploma.tako sam i saznala da postoji ta aneks diploma sa beogradskog arhitektonskog fakulteta. za tu diplomu na niskom fakultetu niko nista ne zna.tako da uskoro kad budem dolazila nista drugo mi ne preostaje nego da prevedem ono sto vec imam i udjem u taj "rat" od 2 godine cekanja.
eto to je to! u svakom slucaju hvala ti na odgovoru!