Stipendija - Budi VIP student

· 21 · 13342
*

Doktor Pop

  • *
  • Поруке: 10
Stipendija - Budi VIP student
« послато: јануар 27, 2010, 06:39:41 поподне »
Ljudi danas sam saznao za ovu stipendiju Vip Mobile-a.
Mogu da konkurišu
# Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Nišu
# Elektronski fakultet, Univerzitet u Nišu
# Mašinski fakultet, Univerzitet u Nišu
# Ekonomski fakultet, Univerzitet u Nišu
Nagrada je plaćene diplomske akademske studije i 2 meseca plaćene prakse u VIPu.
Njihov sajt je http://www.jasamvip.rs/

Jel zna neko nešto o ovoj stipendiji? Nekog ko je ranije dobijao(pošto piše da je ovo 3. godina projekta) ili tako nešto, pošto mene baš interesuje. pozdrav.

*

ivanco

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #1 послато: јануар 28, 2010, 10:55:05 пре подне »
Ja sam dobila ovu stipendiju. Ne znam sta te specijalno interesuje... Ali da imam pravo ponovo da konkurisem, to bih uradila.
Hocu da kazem sve vezano za ovu stipendiju mi je znacilo. Sam konkurs je bio jedno divno iskustvo...

*

bokily

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #2 послато: јануар 28, 2010, 09:39:42 поподне »
ivanco koji je tvoj najaci utisak sa tog konkursa? sta mozes izdvojiti kao tako divno?
mene interesuje, koliko zaista studenata iz nisa dobije stipendiju? u kom su odnosu sa drugim univerzitetima?

*

ivanco

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #3 послато: јануар 29, 2010, 03:44:02 поподне »
Meni je najjaci bio vikend na Divcibarama i koliko mogu da se setim medju finalistima je bilo ljudi sa Niskog univerziteta...
Na Divicibarima nam je bilo sve placeno, a nase je bilo da se druzimo i da kroz radionice, testiranja i kroz izradu studije slucaja pokazemo timski duh! Ne mozes verovati koja pozitivnost i kreativnost je zracila iz studenata. Divno....

*

Doktor Pop

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #4 послато: фебруар 01, 2010, 03:48:44 поподне »
ivanco koji je tvoj najaci utisak sa tog konkursa? sta mozes izdvojiti kao tako divno?
mene interesuje, koliko zaista studenata iz nisa dobije stipendiju? u kom su odnosu sa drugim univerzitetima?

uhhh.. svašta me interesuje... za početak recimo 
koliko je prosek bitan za dobijanje stipendije?  Koliko ljudi sa fakulteta izvan Beograda je dobilo stipendiju? I koliko je ljudi sa tehničkih a koliko sa ostalih fakulteta dobilo (ekonomija, menadžment tako to)?

*

Doktor Pop

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #5 послато: фебруар 03, 2010, 08:37:41 поподне »
Evo koga interesuje,našao sam  facebook grupu za ovu godinu 

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=255942973358&ref=ts    ;D

*

bokily

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #6 послато: фебруар 04, 2010, 06:53:25 поподне »
e, super je ova grupa...slike su fenomenalne!

*

ivanco

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #7 послато: фебруар 05, 2010, 03:25:16 поподне »
Bitno je da imas prosek preko 8, ali prosek sam po sebi ne igra znacajnu ulogu tokom konkursa,
ja sam dobila stipendiju iako sam imala prosek 8.17.
Sedmoro ljudi nije bilo sa beogradskog univerziteta i njima je kompanija obezbedila smestaj u centru grada.
Bilo je 7 studenata sa elektrotehnike, saobracaj 1, masinstvo 1, menadzment 3, ekonomija 3 i fon 6.
Ova informacija mi je pomalo irelevantna za sledeci konkurs (jer ne mora biti isti odnos "profila" studenata kao i za moju generaciju), ali dobro, nadam se da ti znaci.
U svakom slucaju, treba konkurisati, jer to je jedno neverovatno iskustvo. Vidim da si posetio grupu na fejsu, onda si imao prilike da vidis i makar malo osetis kako je nama fenomenalno bilo.;)

*

Doktor Pop

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #8 послато: фебруар 07, 2010, 07:57:27 поподне »
Ova informacija mi je pomalo irelevantna za sledeci konkurs (jer ne mora biti isti odnos "profila" studenata kao i za moju generaciju)

hvala za prethodne odgovore
Nisam ovo baš najbolje razumeo.Jel to znači da primaju stipendiste na onsovu kadrova koji su im potrebni ili kako?

I još jedno pitanje ako nije problem. Video sam na sajtu da se radi nekakva studija slučaja.Ja znam otprilike šta je to ali ako bi mii malo bolje objasnila, kako je to izgledalo prošle godine.Iz koje oblasti dolazi tema?Kako se radi?Kako se brani?  hvala unapred

*

ivanco

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #9 послато: фебруар 10, 2010, 03:35:31 поподне »
Ne, nemam takvu informaciju, verujem da nemju striktno definisano koliko ljudi iz koje struke, iz tog razloga sam upravo "ono" napisala.
Menadzeri su zaduzeni za studiju slucaja, da forma bude ispostovana i oni koordinisu izradom, a ostatak tima daje predloge za resavanje nekih problema. Potrebno je da tim ljudi ima ideju i da je izlozi kroz studiju slucaja. Izlaganje studije slucaja se sastoji u tome da svako iz tima izlozi jedan segment studije slucaja na engleskom i ima na raspolaganju jedno 5 min za izlaganje.
Mogu jos da ti se dodatno raspitam, pa cu ti pisati...

*

Doktor Pop

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #10 послато: фебруар 11, 2010, 05:33:13 поподне »
Aha, znači tema,u suštini, nije ni čisto tehnička ni menadžerska.to mi se sviđa.. A  reci mi ako znaš da li znaš da je dobio stipendiju neko ko je obnavljao neku godinu...mislim i dalje sam redovan student, imam i dobar prosek(znanja i lepote mi ne manjak :D) ali sam jednu okinuo  >:(  jel prave tu neku razliku između studenata? Jel su ovi redovniji u prednosti ili se stvarno samo gleda to znanje prikazano tokom ''takmičenja'' ?
I još jedno pitanje(izvini što te smaram ovoliko ali jedina imaš info. iz prve ruke).Kolega je apsolvent, ali mu je istekao apsol. staž jel može da konkuriše? hvala puno . pozz

*

bokily

  • *
  • Поруке: 5
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #11 послато: фебруар 11, 2010, 08:46:51 поподне »
ja sam cula od nekih ljudi koji su takodje dobili stipendiju u prvoj generaciji da nema veze da li si obnavljao godinu i da li si apsolvent sve dok si redovan student...

*

Doktor Pop

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #12 послато: фебруар 13, 2010, 06:44:32 поподне »
ja sam cula od nekih ljudi koji su takodje dobili stipendiju u prvoj generaciji da nema veze da li si obnavljao godinu i da li si apsolvent sve dok si redovan student...

Pa to je i normalno...ima puno odličnih studenata koji su obnovili jednu godinu iz nekog razloga...a ovo drugo pitanje, mislio sam na apsolvente kojima je istekao apsolventski staž.
Mada pročitao sam na njihovom sajtu odgovor :

23. Da li apsolventi imaju pravo učešća na konkursu?
Da, apsolventi kojima nije istekao apsolventski staž imaju pravo učešća na konkursu.

*

ivanco

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #13 послато: фебруар 17, 2010, 10:39:24 пре подне »
Drugari, nova informacija, konkurs za stipendiju Budi Vip student je produzen do 28. februara
http://www.jasamvip.rs/media
Ko god da je pomislio da nema dovoljno vremena za prijavu, sad ga ima... :)

*

Doktor Pop

  • *
  • Поруке: 10
Одг: Stipendija - Budi VIP student
« Одговор #14 послато: фебруар 17, 2010, 06:26:36 поподне »
Drugari, nova informacija, konkurs za stipendiju Budi Vip student je produzen do 28. februara
http://www.jasamvip.rs/media
Ko god da je pomislio da nema dovoljno vremena za prijavu, sad ga ima... :)

UberCool!!!! :D Sad može na miru da se sredi esej. Nadam se da se ne pravi razlika ako se neko prijavio u ovom dodatnom roku