Studentski domovi u Nisu

· 3 · 8042
*

SrnA_PO

  • *
  • Поруке: 6
Studentski domovi u Nisu
« послато: децембар 06, 2009, 05:15:03 поподне »
Evo da postavim jos jednu temu. I ako tek sledece godine polazem prijemni za ekonomski fakultet u Nisu, ipak volim da imam ama bas sve neophodne informacije, za buduce godine studiranja. Narocito zato sto imam problema oko finansiranja studija, i vazno mi je da postoje mogucnosti za ustedu. Zato cu 1. godinu da zavrsim u Pozarevcu, jer mogu da zivim sa svojom porodicom, ali bih jako volela da se kasnije prebacim u Nis, a to bi bilo moguce samo ako mogu da dobijem studentski dom.

Zanima me sledece:

1.) Koji je prosek iz srednje skole dovoljan za dobijanje doma na 1. godini studija u Nisu?
2.) Koji su uslovi za dobijanje doma u 2. godini? Da budes na budzetu, naravno, ali sta se jos tu vrednuje. I da li mozete da mi date primer studenta koji moze sa sigurnoscu da racuna na dom. Recimo: mora da ima prosek 7,8 ili 9, da mu prihodi po clanu porodice budu toliko i toliko..

Zahvaljujem se unapred!

*

Tea

  • ***
  • Поруке: 254
Одг: Studentski domovi u Nisu
« Одговор #1 послато: децембар 12, 2009, 09:01:06 поподне »
1)To sve zavisi od konkurencije.Ove godine je bio uslov da budes na budzetu a najmanji br. poena je bio 92.81 ukupno.Sto znaci da manje od 34,35,36 poena iz skole ne bi bilo dovoljno.

2)Opet ti kazem zavisi od konkurencije a ono glavno od proseka.Sto bolji prosek vise sansi da ces biti u domu.Nije odredjeno koliki prosek treba da bude.

*

SrnA_PO

  • *
  • Поруке: 6
Одг: Studentski domovi u Nisu
« Одговор #2 послато: децембар 17, 2009, 08:23:19 поподне »
Hvala na odgovoru! ;)