Kolokvijumi

· 3485 · 735794
*

mana90

  • *
  • Поруке: 70
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1260 послато: новембар 12, 2010, 04:44:23 поподне »
Jer kolokvijum iz menadzmenta pismen ili usmen? i do kog pitanja se uci za kolokvijum?

*

Sundjer Bob

  • **
  • Поруке: 113
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1261 послато: новембар 12, 2010, 05:15:25 поподне »
Organizacija: prvih 28. pitanja, na kolokvijumu 10 kratkih pitanja, radi se 20. novembra
MEO:Ne vazi 24. novembar, iako pise u rasporedu... U slucaju da bude moguce da kolokvijum bude van kol. nedelje, imacemo 2 kolokvijuma, jedan decembra, jedan januara-ako jos neko bude odrzao van te nedelje, profesor ce da se zali i mi cemo moci. Ako sve ostane ovako, imacemo  samo 1, u januarskoj kol. nedelji. Da ti sad ne pisem do kog pitanja, sigurno neces sad da ucis. :D

*

stefac21

  • ***
  • Поруке: 293
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1262 послато: новембар 12, 2010, 06:06:49 поподне »
Organizacija: prvih 28. pitanja, na kolokvijumu 10 kratkih pitanja, radi se 20. novembra
MEO:Ne vazi 24. novembar, iako pise u rasporedu... U slucaju da bude moguce da kolokvijum bude van kol. nedelje, imacemo 2 kolokvijuma, jedan decembra, jedan januara-ako jos neko bude odrzao van te nedelje, profesor ce da se zali i mi cemo moci. Ako sve ostane ovako, imacemo  samo 1, u januarskoj kol. nedelji. Da ti sad ne pisem do kog pitanja, sigurno neces sad da ucis. :D
Odakle ti to da cemo u slucaju da moze da bude van nedelje da imamo 2? Profesor je rekao da cemo da imamo samo jedan,danas je to rekao....

*

Jasna

  • *
  • Поруке: 27
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1263 послато: новембар 12, 2010, 07:44:20 поподне »
Sto se tice teorije privrednog razvoja, da li moze neko da mi napise sta se uci, posto mi je prof na konsultacijama rekao da je nesto izbaceno i da pitam Igora , ali on danas nije bio na fax - u, ako neko nesto zna neka napise :)

*

!!!

  • *
  • Поруке: 1
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1264 послато: новембар 13, 2010, 08:09:46 поподне »
Koliko treba detaljno da se uči za kolokvijume iz osnova ekonomije i osnova menadžmenta?

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1265 послато: новембар 14, 2010, 12:07:54 поподне »
osnovi menadzmenta i ne mora, po par recenica da znas da napises za svaki pitanje je dovoljno...
Dok za osnove ti zavisi koju ocenu hoces, za svako pitanje treba da znas sustinu za 6 e sad ako hoces dobru ocenu treba da se bas potrudis i za svako pitanje da mnogo mozes da kazes na kolokvijumu, I naravno za desetke traze ekonomske zakonitosti ili osnovni metodoloski principi ! to su ona velika pitanja, 9o i 11to...

*

Serb

  • *
  • Поруке: 76
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1266 послато: новембар 14, 2010, 01:32:30 поподне »
A sto se tice Racunovodstva i Resursa, koliko detaljno treba da ucimo i na sta da najvise obratimo paznju?

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1267 послато: новембар 14, 2010, 02:02:11 поподне »
za racunovodstvo ce da bude mozda kao prosle godine 15 pitanja i jedan zadatak...ej mene to zanima, sta ce ove godine da bude za zadatak jel su rekli?
pojam racunovodstva,nacela budu obavezno,definicija racuna(ona velika), klasifikacija,regulative,odlaganje i cuvanje knjigovodstvenih dokumenata, pa i sama dokumenta...ne znam tacno ali od tih 30ak pitanja jedno 20-25 treba dase bas nauce a ovo ostalo je vezano za zadatke! I bilans stanja mogu da daju po fukncionalnom ili po likvidnosti tako da naucite obe seme!
E sad pitanje jel ce da bude ove godine za racunovodstvo samo bilans stanja ili treba i dnevnik ili neka analiticka evidencija???sta su vam rekli za taj zadatak? Ja se ne secam sta bese prosle godine...

Resursi -obavezno u prste da se znaju tabele grafici za troskove, to svi pitaju....lepo da se zna da se objasni i u kom delu preduzeca nastaju ti troskovi(proizvodnja, administracija i ostalo)
Eto nadam se da sam pomogla kad napisah roman :D

*

Serb

  • *
  • Поруке: 76
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1268 послато: новембар 14, 2010, 02:18:15 поподне »
Hvala puno, sto se tice zadataka iz rac. rekli su profesori da ce biti jedan zadatak od prvih 7 iz zbirke. Koliko ja vidim necu da izadjem na resurse i onako nemam vremena sve da naucim.

*

MARIYA ´88.

  • **
  • Поруке: 162
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1269 послато: новембар 14, 2010, 04:52:23 поподне »
Da li je neko upucen u tematiku kolokvijuma iz Ekonomske politike? Profesori su rekli da ce za kolokvijum biti iste oblasti kao i za kolokvijum iz Nacionalne ekonomije pri cemu ce neka od pitanja izbaciti... Na skriptarnici jos uvek nemaju ta pitanja...???

*

Aleksandra90

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1270 послато: новембар 14, 2010, 06:20:31 поподне »
za racunovodstvo ce da bude mozda kao prosle godine 15 pitanja i jedan zadatak...ej mene to zanima, sta ce ove godine da bude za zadatak jel su rekli?
pojam racunovodstva,nacela budu obavezno,definicija racuna(ona velika), klasifikacija,regulative,odlaganje i cuvanje knjigovodstvenih dokumenata, pa i sama dokumenta...ne znam tacno ali od tih 30ak pitanja jedno 20-25 treba dase bas nauce a ovo ostalo je vezano za zadatke! I bilans stanja mogu da daju po fukncionalnom ili po likvidnosti tako da naucite obe seme!
E sad pitanje jel ce da bude ove godine za racunovodstvo samo bilans stanja ili treba i dnevnik ili neka analiticka evidencija???sta su vam rekli za taj zadatak? Ja se ne secam sta bese prosle godine...

Resursi -obavezno u prste da se znaju tabele grafici za troskove, to svi pitaju....lepo da se zna da se objasni i u kom delu preduzeca nastaju ti troskovi(proizvodnja, administracija i ostalo)
Eto nadam se da sam pomogla kad napisah roman :D

Miljana, da li bi mogla da mi kažeš gde se od prilike to u kom se delu preduzeća troškovi javljaju, nalazi?
U knjizi ima nekoliko tabela i grafika za utroške, za troškove zamo 1 tabela (troškovi radne snage po stepenima stručnosti), ali nigde nema gde se oni javljaju  ???

*

sizika

  • *
  • Поруке: 77
kolokvijumi
« Одговор #1271 послато: новембар 14, 2010, 06:23:30 поподне »
jesu kolokvijumi iz racunovodstva i osn.ekonomije usmeno ili pismeno???

*

sizika

  • *
  • Поруке: 77
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1272 послато: новембар 14, 2010, 06:33:56 поподне »
i jos jedno pitanje da li ko zna do kog pitanja je za kolokvijum iz racunovodstva za prvu god.,38og ili 48og ?hvala unapred

*

*Bojana*

  • *
  • Поруке: 27
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1273 послато: новембар 14, 2010, 09:42:06 поподне »
Ljudi kako se radi kolokvijum iz ekonomike industrije??? Dva ispitna pitanja da se pisu, ili desetak blic pitanja???

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1274 послато: новембар 14, 2010, 09:43:34 поподне »
@Aleksandra90 moja knjiga nije kod mene, nazalost ne mogu da vidim ali znam da pise , mora da ima jedna do dve recenice o tome! Pogledaj malo bolje tu je negde ;)

Racunovodstvo pismeni Osnovi usmeni a za racunovodstvo valjda do 31og pitanja!!!