Kolokvijumi

· 3485 · 740042
*

believer

  • *
  • Поруке: 44
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1080 послато: октобар 20, 2010, 03:15:18 поподне »
kad je kolokvijum za osnovi ekonomije, osnovi filozofije (odakle uciti i koja pitanja), i  iz resursa? :)

*

Morticia

  • **
  • Поруке: 153
  • If I can't be my own I'd feel better dead
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1081 послато: октобар 20, 2010, 04:32:29 поподне »
Kolokvijum je 24.11, pismeno je i uci se prvih 28 pitanja. Mislim da su pitanja ista ali se dodaju jos 2, ali za kolokvijum tj prvih 28 su ista.. Aj sad neko da kaze sta je cuo za marketing i ostalo...  ::)
e, i mene me interesuje za marketing :) bila sam na predavanjima, nasla sam mesto yey! ali pozadi se nista ne cuje, ali bas!

*

natasa

  • ***
  • Поруке: 266
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1082 послато: октобар 20, 2010, 05:35:49 поподне »
Iz marketinga imamo 1 kol. u obliku testa, u kolokvijalnoj nedelji.
Iko za trzista???

*

mana90

  • *
  • Поруке: 70
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1083 послато: октобар 20, 2010, 06:54:57 поподне »
Da li ce i ove godine kolkovijum iz menadzmenta biti pisemen??? I do kog pitanja se uci za kolkvijum?

*

Aleksandra90

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1084 послато: октобар 20, 2010, 11:00:38 поподне »
Profesor Srđan je na predavanjima reko da ćemo da se dogovorimo za kolokvijum, i od tada više niko nije spomenuo tu temu.
I mene interesuje kada će biti taj kolokvijum iz tržišta, a najviše da li će biti pismeno ili usmeno, mada mislim da će biti pismeno, što je naravno gore za nas jer moramo da crtamo grafike i pišemo formule kojih ima "tako malo". :P

Još jedno pitanje - kako se radi kolokvijum iz mikroekonomije? Nije valjda pismeno? :S

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1085 послато: октобар 21, 2010, 09:58:03 пре подне »
A sta se uci za kolokvijum iz makroekonomije? Jel samo za prvo ispitno pitanje? Hvala

*

Aleksandra90

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1086 послато: октобар 21, 2010, 12:17:32 поподне »
@ Miljanas - za 1. kolokvijum iz makroekonomije se uči do VI dela (makroproizvodna funkcija).
Izvlači se samo 1 pitanje, ali i profesor i docent imaju običaj da pitaju još 2-3 podpitanja preko toga.
Uslov za izlazak na 2. kolokvijum je položeni 1. kolokvijum. ;)

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1087 послато: октобар 21, 2010, 03:16:05 поподне »
pa ti si od prosle godine, sad je kolokvijalna nedelja, samo jedan kolokvijum...
jel ima neki novajlija da mi kaze, da li se uci samo ovih 30ak pitanja za prvo ispitno pitanje??Jel usmeni taj kolokvijum?
a ko je bolji za odgovaranje Mladenovic ili Cvetanovic???

*

Aleksandra90

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1088 послато: октобар 21, 2010, 06:10:49 поподне »
Ne znači da mora jedan kolokvijum jer je kolokvijalna nedelja, iz mnogih predmeta ćemo imati po dva kolokvijuma jer je gradivo obimno,
ali ok, ako su iz makroekonomije promenili i rekli da je jedan od ove godine, onda je tako, u to već nisam upućena.
Samo sam rekla ono što znam za taj predmet i odgovorila na tvoje pitanje.

*

marija.miljan

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1089 послато: октобар 21, 2010, 06:19:53 поподне »
Prosle godine su isto tako uslovljavali tipa ko ne polozi prvi ne moze izaci na drugi kolokvijum... Kako su predavanja odmicala dali su mogucnost da onaj ko nije polozio prvi kolokvijum isti odgovara zajedno sa delom za drugi kolokvijum... A to za kolokvijalnu nedelju je tacno jer su neki predmeti previse obimni da bi kod njih postojala mogucnost oslobadjanja gradiva na osnovu samo jednog kolokvijuma... Sve zavisi od dogovora sa konkretnim profesorom...

*

sasamilosevic63

  • *
  • Поруке: 25
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1090 послато: октобар 22, 2010, 07:59:57 пре подне »
da li neko zna kada je kolokvijum iz marketinga,koliko pitanja se uce?
kada je kolok. nedelja?

*

Miljanas

  • ****
  • Поруке: 481
  • I'm the awkward one...
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1091 послато: октобар 22, 2010, 08:57:02 пре подне »
kolokvijalna nedelja je od 22og...
Za marketing prvih 56 pitanja iliti ceo prvi deo, sto je 200 strana...Test ce da ima 7-8 pitanja na zaokruzivanje(!?) i 2-3 pitanja otvorenog tipa...
Ma ja mislim da je za makro samo prvo pitanje, onda ostaje 250 strana za ispit, znam da su npr za prvu godinu za finansijsko racunovodstvo uveli samo jedan kolokvijum koji obuhvata samo prvo ispitno pitanje (a prosle godine je prvi kolokvijum obuhvatao prvo a drugi drugi ispitno pitanje).
Pa ne znam ja ne mislim da je makro previse obimna bar sto se tice stranica :D
Sad kad otvorim drugi deo verujem pripasce mi muka :D
Pa me zato brine taj kolokvijum,pitam ako neko zna da je cuo direktno od profesora???Moguce je i da su izbacili taj drugi kolokvijum!

*

Aleksandra90

Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1092 послато: октобар 22, 2010, 12:14:11 поподне »
Da li ćemo ekonomiku industrije i mikroekonomiju polagati usmeno ili pismeno za kolokvijum?
Profesori ništa nisu rekli, pa me baš zanima kako će da bude, jer se priča da ćemo iz mikro možda da imamo nekakve zadatke, i iz finansijskih tržišta, takođe. 
Jel' neko nešto čuo, možda ???

*

Morticia

  • **
  • Поруке: 153
  • If I can't be my own I'd feel better dead
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1093 послато: октобар 22, 2010, 02:52:56 поподне »
hvala za marketing  :D

*

DonMilan

  • *
  • Поруке: 49
Одг: Kolokvijumi
« Одговор #1094 послато: октобар 22, 2010, 06:22:40 поподне »
Da li ćemo ekonomiku industrije i mikroekonomiju polagati usmeno ili pismeno za kolokvijum?
Profesori ništa nisu rekli, pa me baš zanima kako će da bude, jer se priča da ćemo iz mikro možda da imamo nekakve zadatke, i iz finansijskih tržišta, takođe. 
Jel' neko nešto čuo, možda ???

iz finansijskih trzista imamo izmedju 12 i 15 pitanja, od toga 2 zadatka....pitanja su kratka i radi se 45 min